A ZTE kikapott Soroksáron. 1-1-gyel végződött a Szigetszentmiklós-SVSE találkozó.
Békéscsaba, 500 néző. V.: Szilasi.

Békéscsaba: Póser – Bényei, Balog Zs., Balogh M., Juhász Gy. – Bagi, Tölgyesi (Lőrinczy, 72.) – Birtalan B. (Vólent, 55.), Berki P. (Kertész T., 65.), Viczián – Szilágyi P. Edző: Zoran Szpisljak.

Gyirmót: Somogyi Cs. – Hajba, Balog Z., Lázár P., Présinger – Papp K. (Nagy S., 81.), Madarász (Paku, 9.) – Kákonyi (Beliczky, 60.), Magasföldi, Cseri – Oross. Edző: Sisa Tibor.

Gsz.: Oross (14.), Hajba (73.).

14. p: Egy bal oldali beadást Oross csúsztatott védői közül kitörve mintaszerűen a bal felső sarokba. 0–1.

73. p: Beliczky vezette rá a védőkre a labdát, majd remek helyzetfelismeréssel a jobbösszekötő helyén üresen felfutó Hajba elé tálalt, aki fantasztikusan kilőtte a jobb alsó sarkot, Póser csak beleütni tudott a labdába. 0–2.

Durván kezdte a mérkőzést a Békéscsaba, melynek „eredményeképpen" a gyirmótiak középpályását, Madarász Márkot kényszerűségből korán le kellett cserélni. A gyirmótiak ennek ellenére jól játszottak, s megérdemelt vezetéshez jutottak Oross nagyszerű megmozdulását követően.
A második játékrészben Sisa Tibor együttese került fölénybe, s újabb gólokat szerezhetett volna, de végül a 74. perc meghozta a második vendéggólt.

A Gyirmót újabb értékes sikert aratott.

Zoran Szpisljak: – Sajnos hiába birtokoltuk többet a labdát, támadásaink utolsó harmadában az utolsó passzokba, lövésekbe mindig hiba csúszott. Ezért nem tudtuk bevenni a gyirmótiak kapuját.

Sisa Tibor: –  Békéscsabán mindig nehéz nyerni, csapatom viszont végig koncentráltan, fegyelmezetten játszott. A gólokon kívül több nagy helyzetünk is volt, de kimaradtak. Győzelmünk így is megérdemelt.

Szigetszentmiklós–Soproni VSE-GYSEV 1–1 (0–0)
Szigetszentmiklós, 300 néző. V.: Lovas.

SZTK: Sánta – Osváth, Kornis, Tóth F., Puskás – Vágó – Jasarevic
(Barna Zs., 60.), Szepessy, Hevesi-Tóth, Kvekveskiri (Bonifert, 77.) – Szabó B. (Kollega, 74.). Edző: Vágó Attila.

SVSE: Heinrich – Pados (Pető B., 82.), Baranyai N., Bobál, Nagy Z. – Horváth A., Pintér A. – Szabó L. (Eszlátyi, 62.), Deme, Kovács Á. (Horváth P., 74.) – Erdélyi. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.: Szepessy (47.), ill. Eszlátyi (90.).

47. p: Szabó B. átadása után Szepessy 17 méterről lőtt a soproni kapuba. 1–0.

90. p: Nagy Z. beadását Eszlátyi fejelte a kapuba. 1–1.

A vendéglátók rohamaival indult a találkozó, de a hazaiak támadásai ekkor még nem vezettek eredményre. Az SVSE jól védekezett, ráadásul az első félidő második felében kétszer is gólt szerezhetett volna: előbb Szabó L. távoli lövését majd  Kovács Á. közeli próbálkozását is hárította Sánta kapus. A fordulást követően rögtön megszerezte a vezetést a hazai együttes. Ezután az SVSE átvette az irányítást, a cserék lendületet hoztak játékába, de egyenlíteni csak a hajrában sikerült. A ráadásban mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt.

Vágó Attila: – Sajnálom ezt a találkozót, mert a kilencvenedik percben kaptuk a gólt. Akkor leszünk jó csapat, ha ilyen helyzetben meg tudjuk tartani a vezetésünket  a mérkőzés végéig.

Supka Attila: – A mérkőzés elejét leszámítva az összecsapás úgy alakult, ahogy szerettük volna. Ha a végén rutinosabbak vagyunk, még nyerhettünk is volna, hiszen a kilencvenkettedik percben nagy ziccert hagytunk ki. Ehhez kellene a több rutin, hogy az ilyen sorsdöntő szituációkat jól oldjuk meg.

Merkantil NB II, 5. forduló:
Békéscsaba-Gyirmót 0-2 (0-1)
Szigetszentmiklós-Soproni Vasutas 1-1 (0-0)
Soroksár-ZTE FC 2-0 (1-0)

később:
Szolnoki MÁV-Stadler Rail - Mezőkövesd-Zsóry FC 20.00

pénteken játszották:
Kaposvári Rákóczi-Vasas 3-1 (1-0)
Csákvár-Szeged 0-1 (0-0)

A szombatra kiírt Siófok-Cegléd és Ajka-Balmazújváros találkozót a heves esőzések miatt más időpontra kellett átenni. Előbbi mérkőzést szeptember 30-án, utóbbit pedig október 1-jén rendezik meg.

NB I: Pécsi siker a Loki ellen