NB II - Robog a Gyirmót: Gyirmót-SVSE 3-2

Supla Attila szerint nagyon lejtett a hazai pálya.
Gyirmót FC Győr–SVSE-GYSEV 3–2 (2–1)
Gyirmót, 600 néző. V.: Berke.

Gyirmót: Somogyi – Hajba, Balog Z., Lázár, Farkas Márk – Papp K., Madarász – Beliczky (Laki, 72.), Magasföldi, Cseri (Fejes, 92.) – Oross (Andorka, 66.). Edző: Sisa Tibor.

SVSE:  Halasi – Fazakas, Baranyai, Horváth A., Katona – Németh L. (Szabó L., 80.), Sifter – Faggyas (Erdélyi, a szünetben), Deme, Gaál – Heffler (Maráczi, 51.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.:  Magasföldi (16.), Oross (27.), Laki (76.), ill. Deme (9.), Sifter (68.).

Kiállítva: Fazakas (48.).

9. p: Gaál B. a bal oldalon szép cselekkel tört be a 16-oson belülre, majd 14 méterről jobbal élesen kapura lőtt, a labdába Deme csúsztatott bele, amely így a kimozduló Somogyi fölött a léc alá vágódott. 0–1.

16. p: Hajba szerzett szemfülesen labdát a felezővonal környékén, majd kitűnően ívelt középre, az érkező Magasföldi pedig 14 méterről jobbal, kapásból mesterien csavart a bal felső sarokba. 1–1.

27. p: Magasföldi bal oldali beadásába Baranyai kapott bele kézzel, a megítélt büntetőből Oross jobbal, a balra mozduló Halasi mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 2–1.

48. p: A felezővonalnál Fazakas rúgta meg Cserit, amiért megkapta második sárga lapját.

68. p:  Gaál B. bal oldali szöglete után Sifter fejelt kapura, a labda Beliczky vállán megpattanva Somogyi fölött a kapu közepébe hullott. 2–2.

76. p: Magasföldi tört előre a jobb oldalon, majd az alapvonal közeléből pontosan centerezett középre, a lendületből érkező Laki pedig 4 méterről, ballal a kapu bal oldalába lőtt. 3–2.

A két csapat elmúlt hetekben nyújtott produkcióját figyelembe véve joggal várhattak a szimpatizánsok igazi rangadót a megyei csapatok csatájában, hiszen amíg a Gyirmót 10 (7 győzelem, 3 döntetlen), a vendég Sopron 6 (3 győzelem, 3 döntetlen) meccs óta nem talált legyőzőre a forduló előtt. Nem is kellett csalódniuk a gyirmóti sportcentrumba kilátogató szurkolóknak, hiszen már az első félórában három gól született. Tíz perc elteltével a vendégek jutottak vezetéshez, majd Magasföldi szépségdíjas találattal egyenlített, a félidő derekán pedig ismét a gyirmótiak örülhettek. Szünet után megfogyatkozott a vendéggárda, de meglepetésre így is egyenlíteni tudott az SVSE egy szerencsés góllal. Ez sem törte meg azonban a kék-sárgák lendületét, akik egy kérdéses szituációt követő, de látványos akció végén ismét vezetéshez jutottak.

Jó iramú, közönségszórakoztató helyzetekkel és gólokkal tarkított mérkőzésen a végig nagy kedvvel játszó hazaiak megérdemelt győzelmet aratva immár 11 meccsesre nyújtották veretlenségi sorozatukat.

Jók:  Hajba, Balog Z., Magasföldi, Cseri, ill. Halasi, Sifter, Deme, Gaál B.

Sisa Tibor: – Új csapatot építve, két fordulóval a vége előtt még van matematikai esélyünk a feljutásra, erre kevesen számítottak. Játékosaink maximálisan megérdemlik a dicséretet. Győznünk kellett, és küzdelmes mérkőzésen győztünk is.

Supka Attila: – Gyirmóton nem csak a pálya kialakítása miatt lejt a talaj. Tíz emberrel is megtettünk mindent, hogy pontot, sőt, pontokat szerezzünk, egyenlő feltételek mellett más eredmény születhetett volna.