NB II - Osztályozót játszik az SVSE

Ajka–Győri ETO FC II 3–1 (1–1)
Ajka, 700 néző. V.: Karakó.

Ajka: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Czanik (Nagy B., 44.), Horváth A., Sipos N., Szabó L. (Péter, 79.) – Mihalecz P. (Szabó P., 60.), Sowunmi. Edző: Vass László.

ETO II: Vida – Kálmán, Kelemen, Paget, Kozma – Köteles, Medgyes (Tamtam, 90.), Papp T., Serfőző (Lakatos D., 70.) – Kollár (Mayer, a szünetben), Yassine. Edző: Sándor István.

Gsz.: Mihalecz P. (13.), Subicz (49.), Sipos (74.), ill. Medgyes S. (39.).

13. p: Egy jobb oldali szabadrúgás után Mihalecz fejelt a kapuba. 1–0.
39. p: Medgyes 25 méterről a bal alsó sarokba bombázott. 1–1.
49. p: Egy szögletet követően Subic szintén fejjel volt eredményes. 2–1.
74. p: Egy jobb oldali beadás után Vida kiütött labdáját Sipos N. passzolta az üres kapuba. 3–1.
Az ETO II több ifjúsági játékossal a soraiban Ajkán lépett pályára. Utoljára a másodosztályban, mert bár nem is sikerült kiharcolni az ehhez szükséges helyezést, ősztől nem szerepelhet az NB II-ben élvonalbeli klub fiókcsapata.

Vass László: – Feszült mérkőzés volt, a lényeg, hogy Ajkának jövőre is NB II-es csapata van.

Sándor István: – Több ifistával felálló csapatunk tisztességgel helytállt, kétszer a kapufát is eltaláltuk, de három egyéni hibánk megbosszulta magát.

Puskás Akadéma–SVSE-GYSEV-Goldschmidt 1–0 (0–0)

Felcsút, 300 néző. V.: Nagy R.
Puskás Akadémia: Czirjék – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. (Nagy Zs., a szünetben) – Kleinheisler, Szakály D., Fabio, Baracskai (Soós, 93.) – Zsolnai, Gajdos (Vaszicsku, 56.). Edző: Benczés Miklós.

SVSE: Ilizi – Fazakas (Balázs R., 73.), Baranyai N., Vadas, Mészáros M. (Deme, 60.) – Pintér A., Fazekas – Laczkovich (Bali, 64.), Szabó L., Varga G. – Gaál. Edző: Bücs Zsolt.

Gsz.: Aposztolopulosz (57.).

Kiállítva: Papucsek (54.).

57. p: Egy jobb oldali szabadrúgást követően Aposztolopulosz fejelt közelről a kapuba. 1–0.
86. p: Csaknem növelte előnyét a hazai csapat: Ilizi azonban védte Nagy Zsolt lövését.
Az első harminc percben a soproniak veszélyeztettek többet, ám kimaradtak a lehetőségek. A játékrész utolsó negyedórájában aztán saját térfelére szorult a vendégcsapat, ám a hazaiak sem tudtak a kapuba találni. Jól kezdte a második félidőt a Puskás Akadémia, s Aposztolopulosz révén előnyhöz is jutott a bajnok. Cserékkel próbálta frissíteni csapatát Bücs Zsolt, s bár adódtak újabb lehetőségek, nem sikerült az egyenlítés.
A jól játszó soproniak nem érdemeltek vereséget, s ha kihasználják lehetőségeiket, győzhettek is volna. Az SVSE nyolcadikként osztályozón vívhatja ki az NB II-ben maradást.

Benczés Miklós: – Nem játszottunk jól ma, de nagyon alázatosan futballoztunk, és ez győzelmet érdemelt.

Bücs Zsolt: – Gratulálok a Felcsútnak a bajnoksághoz, de ezt a mérkőzést gólokkal kellett volna megnyernünk, kihagytuk azonban a helyzeteinket, ezért szenvedtünk vereséget. A játékvezetővel nem kívánok foglalkozni, aki itt volt, látta, mi történt.

Tatabánya–Gyirmót FC Győr 3–1 (1–1)
Tatabánya, 300 néző. V.: Vad II I.

Tatabánya: Dombai – Almási, Djurics, Hegedűs N., Tóth G. – Huszák, Oláh G., Kovács I., Bakos (Móri, 90.) – Weitner (Böjte, 86.), Ferkó (Kiss Sz., 81.). Edző: P. Nagy László.
Gyirmót: Deli – Hajba (Laki, 88.), Csizmadia, Gévay, Nagy G. – Fitos (Tóth N., 63.), Tölgyesi, Erős – Oross, Magasföldi, Cseri T. Edző: Csank János.
Gsz.: Weitner (32.), Huszák (58., 93.), ill. Magasföldi (3.).
Kiállítva: Gévay (79.).

3. p: A jobb oldalon felfutó Magasföldi kapott pontos átadást középről, amit jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 0–1.
32. p: Weitner a 16-oson kívülre kifutó Deli fölött átemelte a labdát, majd 6 méterről az üres kapuba fejelt. 1–1.
39. p: Erős szöglete után Gévay fejelt a jobb kapufára.
58. p: Huszák iramodott meg a pálya közepén, megtolta a labdát, majd a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1.
79. p: Gévay ellökte Huszákot, amiért megkapta második sárga lapját.
93. p: Huszák először elfektette Nagy G.-t, majd Delit is és a kapuba lőtt. 3–1.
Jól kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, hiszen már a 3. percben vezetéshez jutott a Gyirmót, ám a Tatabánya a félidő végére már több helyzetet alakított ki. A második játékrészben Gévay kiállítását követően emberhátrányba is került a vendégcsapat, amely mindent egy lapra téve kockáztatott, de egyenlítés helyett újabb gólt kapott.

P. Nagy László: – Ez bizony férfimunka volt! Jó csapatot vertünk meg, kiváló játékkal. Közönségünk vastapsa mindent elárult.

Csank János: – Időnként jól játszottunk, de ahelyett, hogy egyenlítettünk volna, emberhátrányba kerültünk, ráadásul még egy gólt is kaptunk.

Osztályozó: a Dunaújváros Pálhalma lesz a soproniak ellenfele

Eldőlt, hogy mely csapatok vívták ki a jövő évi, egycsoportos NB II-ben való részvétel jogát, és melyek azok, akik pótvizsgázhatnak a másodosztályú szereplésért.

Az egycsoportos, 16 csapatos NB II tagja lesz Keletről a Vasas, a Békéscsaba, a Balmazújváros és a Nyíregyháza Spartacus, míg osztályozót játszhat a másodosztályú tagságért a Szolnoki MÁV, a Szeged és a Cegléd. A szolnokiak ellenfele az NB III Mátra-csoportjának bajnoka, a Felsőtárkány lesz, a Szeged ellenfele a Tisza-csoport győztese, a Várda SE, míg a Cegléd ellenfele az Alföld-csoport nyertese, a Soroksár SC lesz.

Nyugaton a Kozármisleny, a Gyirmót FC Győr, a ZTE és az Ajka vívta ki a jövő évi NB II-es tagságot, míg osztályozón harcolhatja ki ugyanezt a Tatabánya, a Szigetszentmiklós és a Soproni VSE. A Tatabánya az NB III Duna-csoportjának győztesével, a Budaörssel találkozik, míg a Sopron a Dráva-csoport győztesével, a Dunaújváros Pálhalmával mérkőzik meg. Azt még nem tudni, hogy a Szigetszentmiklós kivel játszik, hiszen a Bakony-csoport első helyezettjének, a Dorogi FC-nek nincs NB II-es licence, így az MLSZ Versenybizottsága dönti el, hogy ki lesz a Pest megyeiek ellenfele.
Az osztályozó mérkőzéseket június 8-án és június 15-én rendezik meg, oda-visszavágós alapon. Az első mérkőzéseken minden esetben az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó.

Női labdarúgás: újabb győzelem

A 4–0-ás gyirmóti győzelem után két nappal a magyar válogatott Lipóton csapott össze ismét a… Tovább olvasom