2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 32°C Még több cikk.

NB II - Három pont a gólra törő játékért

A soproniak céltudatos, győzelemre törő játékukat ezúttal is három góllal koronázták meg.

SVSE-GYSEV–Tatabánya 3–1 (2–0)
Sopron, 400 néző. V.: Nagy R.

SVSE: Halasi – Fazakas, Baranyai, Horváth A., Katona – Sifter (Varga G.,80.), Németh L. (Pados, 72.) – Heffler, Deme, Faggyas (Szabó Zs., 61.) – Gaál. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Tatabánya: Farkasdi – Czanik, Ludánszki, Zámbó, Almási – Kovács I. – Bakos, Kis Sz. – Szabó R., Batizi Pócsi, Birtalan (Weitner, 65.). Edző: Bozsik Péter.

Gsz.: Heffler (24., 75.), Németh L. (40.), ill. Kis Sz. (85.).

24. p:  Heffler 22 m-ről jobb oldalról végzett el szabadrúgást. A keményen meglőtt labda akadálytalanul vágódott a hálóba. 1–0.
40. p:  Ismét pontrúgásból szerzett gólt a Sopron: Deme Németh Lászlóhoz gurított, aki az ötös vonalról lőtt a kapuba. 2–0.
75. p: Fazakas tört előre a szélen, majd pontos beadását Heffler magabiztosan lőtte a bal sarokba. 3–0.

85. p: Kis Sz. 12 m-ről lőtt kapura s a labda a jobb oldali kapufáról a bal sarokba vágódott. 3–1.

Változatos, ám csupán mérsékelt színvonalú küzdelem alakult ki az első félidőben, melyben a két szabadrúgásból szerzett soproni találaton kívül itt is, ott is egy-egy helyzet színesítette az összecsapást. Szünet után jobbára Kis Szabolcsék játszottak fölényben, ám Hefflerék ugyanakkor ismét gólérzékenyek voltak. Céltudatos, győzelemre törő játékukat ezúttal is három góllal koronázták meg.

Jók: Halasi, Heffler, Fazakas, Németh L., ill. Kis Sz., Ludánszki.

Supka Attila: – Támadásban ismét jobbak voltunk, védekezésben viszont ismét előjöttek korábbi hibáink, melyeket szeretnénk végre a minimumra szorítani. A győzelmünk úgy érzem, ennek ellenére megérdemelt.

Bozsik Péter: – Kár, hogy a foci nem pontozásos sportág, mert akkor nyertünk volna.