A Gyirmót továbbra is versenyben a feljutásért.

SVSE: Halasi – Fazakas, Baranyai, Horváth A., Katona – Sifter, Németh L. – Faggyas (Szabó L., 75.), Deme, Heffler (Erdélyi, 54.) – Gaál B. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Balmazújváros: Szalma – Vachtler, Bakos, Papp F., Németh Á. – Müller, Kónya – Nagy R. (Mokánszki, 59.), Szöllősi (Vólent, 75.), Demjén – Belényesi (Oláh, 88.). Edző: Pajkos János.

Gsz.: Erdélyi (80.), Gaál B. (88.), ill. Belényesi (84.).

Kiállítva: Kónya (85.).

80. p: Katona M. adott be a balszélről, s a jó ütemben érkező Erdélyi 6 méterről fejjel a bal sarokba csúsztatott. 1–0.

84. p: Tumultus alakult ki a soproni kapu előtt, a védők nem tudtak felszabadítani, végül Belényesi közvetlen közelről a kapuba fejelt. 1–1.
85. p: Kónya – mint később kiderült, tévesen – kapta meg második sárga lapját, így kiállította a játékvezető.

88. p: Németh L. remekül becsavart szögletét Gaál B. fejelte a jobb felső sarokba. 2–1.

Érdekes, változatos küzdelmet vívott a veszélyes zónában lévő két csapat. Az első félidő nem hozott nagy izgalmakat, a mérkőzés végjátéka azonban sokáig emlékezetes marad, hiszen ekkor születtek a gólok. Bár Supka Attila legénysége rászolgált a sikerre, a vendéggárda mégis bosszankodhatott, hogy nem sikerült döntetlenre mentenie a találkozót.
A megszerzett három pont, valamint a riválisok eredményei után Baranyaiék fellélegezhetnek, biztossá vált, hogy a Tatabánya és a Kozármisleny búcsúzik a másodosztálytól.

Jók: Baranyai, Gaál B., Németh L., Horváth A., Katona, ill. Belényesi, Szalma, Bakos, Papp F., Müller.

Supka Attila: – Egy rendkívül szervezetten és jól játszó Balmazújvárost sikerült legyőznünk, úgy érzem, megérdemelten. A kitűzött célunkat, a bennmaradást már elértük, most már a minél jobb középmezőnybeli helyezés megszerzése lehet számunkra inspiráló erő, nem ülhetünk tehát a babérokon.

Pajkos János: – Balszerencsés vereséget szenvedtünk, hiszen Vólent kapufája után kontrából szereztek vezetést a soproniak. A játékvezető véleményem szerint tévedett a kiállításnál, így kiélezett, kritikus helyzetben emberhátrányba kerültünk, majd győzött az SVSE.
Erdélyi Géza

Cegléd–Gyirmót FC Győr 0–4 (0–1)
Cegléd, 400 néző. V.: Fábián.

Cegléd: Miski – Markó, Miklósvári, Makrai, Pesti – Koncz (Horváth S., 70.) – Koós (Tiszta, 81.), Kenderes, Erős R. (Rebrik, a szünetben), Szabó D. – Kormos. Edző: Szabó István.

Gyirmót: Somogyi – Hajba, Balog Z., Lázár, Farkas Márk – Papp K., Madarász – Cseri, Magasföldi (Sós, 77.), Kovács D. (Beliczky, 53.) – Oross (Andorka, 83.). Edző: Sisa Tibor.

Gsz.: Magasföldi (23.), Madarász (57.), Hajba (66.), Beliczky (92.).

23. p: Magasföldi középről, 25 méterről, jobbal csavart kapura, s a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 0–1.

57. p:  Oross indította remek ütemben a védők közül kilépő Madarászt, aki 14 méterről a kivetődő Miski alatt jobbal a kapu közepébe lőtt. 0–2.

66. p: A támadást jobb oldalon kísérő Hajba kapott labdát, majd jó 25–30 méterről lövésre szánta el magát, s a labda Miskit megtréfálva a kapu bal oldalában kötött ki. 0–3.

92. p: Beliczky csapott le a hazai 16-osnál egy átadásra, majd 10 méterről a kimozduló Miski felett a kapu bal oldalába emelt. 0–4.

Az elmúlt időszakban parádés formában futballozó Gyirmót kiegyenlített első félidőt játszott a Cegléddel, ám Magasföldi szabadrúgásgóljával mégis megszerezte a vezetést. A vendéglátók az első 45 percben csak kapufáig jutottak. A szünet után aztán beindult a gyirmóti henger, további három gólt szerezve magabiztos győzelmet arattak a vendégek, és továbbra is tapadnak a második Dunaújvárosra.

Jók: Miski, Szabó D., ill. Somogyi, Lázár, Magasföldi, Oross.

Szabó István: – Becsülettel küzdöttünk, és a nagy vereség ellenére emelt fővel jöhettünk le a pályáról. Csak a helyzetek kialakításáig jutottunk, gólt nem sikerült szereznünk. Megérdemelten nyert a Gyirmót.

Sisa Tibor: – Örülök, hogy ismét megdicsérhetem a csapatot, mert nagyon fegyelmezetten, átgondoltan játszottunk és arattunk biztos győzelmet az életéért küzdő csapat otthonában.

Villámlás, felázott pályák - 15 meccs elmaradt, 4 félbeszakadt

A II. osztályban Fertőszentmiklóson 13 gólba szaladt bele a Mihályi. A III. osztály mosonmagyaróvári… Tovább olvasom