2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 9°C | 18°C Még több cikk.

MK: négy között az Audi-ETO - videó

Sokáig szoros volt a találkozó, végül 27-19-re győzött hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az ÉTV-Érdi VSE ellen, így a győriek jutottak a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

Győri Audi-ETO – ÉTV-Érdi VSE 27:19 (12:8)

Győr, 800 néző. Vezette: Herceg P., Südi P.

ETO: Lunde Haraldsen – Radicevic 3, Honyák D., Kovacsics 2(1), LÖKE 4, LEKIC 5, SZEPESI 4. Csere: Amorim 4, Tervel, Görbicz 4(3), Korsós 1, Orbán, Rédei-Soós. Vezetőedző: Ambros Martin.

Érd: JANURIK – Kovács A. 2, Frantic 3, Bognár B. 1, Vukcevic 3, Szekeres K 1, Vincze M. 1 (1)Csere: Gridnyeva (k), Oguntoye (k), Wolf, Török P., KOREN 4, Balog B. 2(1), Kisfaludy 2, Kovács G. Vezetőedző: Szabó Edina.

Ahogy az várható volt, hamar megszerezte a vezetést az ETO, majd Lekicnek és Radicevicnek köszönhetően fokozatosan elléptek a vendégektől és a találkozó 15. percében 7-3-re vezettek.
Az első félidő derekától sok technikai hibát követtek el a csapatok, az Érdnek sikerült felzárkóznia két gólra is, ám végül az első félidő végén 12:8-as győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Videó: Oxygen

A második játékrészt aktívabban kezdték a csapatok, felváltva estek a gólok, kevesebbet törődtek a védekezéssel a csapatok, illetve a kapusok sem mutattak be bravúrokat. A találkozó 10. percében öt góllal is vezetett az ETO, de kilenc perccel később már csak 21-19-es előnyük maradt.

A folytatásban időt kért Ambros Martin, a győriek vezetőedzője. A rövid szünet után a vendégek egyszer sem találtak a kapuba, míg a hazaiaknál Görbicz háromszor is eredményes tudott lenni hétméteresből, valamint Amorim is sorra lőtte a gólokat, így 27-19-re győzött hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

II. 30.p. Amorim lövése megpattant a sáncon, de az így is a kapuban kötött ki. 27-19

II. 27.p. Újabb hétméterest értékesített Görbicz. 26-19

II. 25.p. Ismét Görbicz volt eredményes hétméteresből. 25-19

II. 23.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. 22-19

II. 22.p. Amorim lőtt szép gólt átlövésből. 22-19

II. 20.p. Időt kért Ambros Martin, a hazaiak mestere.

II. 17.p. Balog B. szerzett gólt hétméteresből. 21-19

II. 15.p. Koren volt eredményes szélről. 21-18

II. 15.p. Időt kértek a vendégek.

II. 14.p. Ismét Kisfaludy talált a kapuba, de Szepesi ismét négy gólosra növelte az előnyt. 21-17

II. 12.p. Kisfaludy szerezte meg első találatát. 20-16

II. 10.p. Gyors indítás végén Szepesi gól. 20-15

II. 9.p. Frantic lőtt nagy gólt a kapu bal felső sarkába, ám Kovacsics ugyan így tett a túloldalon. 19-15

II. 8.p. Kovács A. szépített, de Radicevic egyből válaszolni tudott. 18-14

II. 7.p. Koren szerezte meg harmadik találatát, majd Lekic éles szögből talált a kapuba. 17-13

II. 6.p. Potyognak a gólok. Frantic és Lekic is eredményes tudott lenni. 16-12

II. 5.p. Wolf nem hibázta el a megítélt hétméterest, a következő támadás végén Löke is a kapuba talált. 15-11

II. 3.p. Lekic pattitva lőtt a vendégek kapujába, majd Szepesi cunderezve szerezte meg második gólját. 14-10

II. 2.p. Gyors indítás végén Koren talált a kapuba, majd Kovács Anna is a következő támadás végén. 12-10

Vége az első játékrésznek!

29.p. Szép egyéni akció végén Görbicz gól. 12-8

27.p. Bognár Barbara lőtt a kapu jobb felső sarkába. 11-8

26.p. Megjáratott labda végén Korsós volt eredményes szélről. 11-7

25.p. Löke szerezte meg az ETO tizedig találatát.

25.p. Balog B. szépített, majd egy perc múlva Frantic is. 9-7

23.p. Ambros Martin időt kért.

21.p. Az elmúlt percekben sok technikai hibával játszottak a csapatok, majd egy gyors támadás végén Löke lőtt nagy erővel a kapuba. 9-4

17.p. Amorim volt harcos, majd lőtt nagy erővel a vendégek kapujába. 8-4

16.p. Vukcevic szépített középről. 7-4

15.p. Újabb Radicevic gól gyors indítás végén. 7-3. Szabó Edina, a vendégek vezetőedzője időt kért.

3.p. Ismét a győri játékos pattintott Janurik kapujába. 2-0

2.p. Vendégek kihagytak egy hétméterest, majd Lekic átlövésből talált a kapuba. 1-0

A Siófok elleni találkozón keretben ott voltak ugyan, de mégsem lépett pályára Rédei-Soós Viktória és Korsós Dorina. Megkérdeztük Ambros Martín vezetőedzőt az ő állapotukról és a Magyar Kupa találkozóról is:

"Valóban ők ketten még pihentek a Siófok elleni meccsen kisebb problémájuk miatt. Jobbnak láttuk nem kockáztatni szereplésüket. Kedden az Érd ellen azonban minden jel szerint már ők is pályára léphetnek. Szükség is lesz mindenkire, hiszen komolyan vesszük a találkozót.

A továbbjutás egy meccsen dől el, nincs lehetőség hibázni. Maximális koncentrációt várok el a csapatomtól, hiszen egy jó erőkből álló ellenfél érkezik a Magvassy-ba" - mondta a szakvezető.

A két csapat jól megismerheti egymást a héten, hiszen a keddi MK meccs után pénteken ismét Győrben, ám ezúttal bajnoki összecsapáson mérkőznek meg majd a felek egymással.

A vendégek a Magyar Kupában eddig egy meccset játszottak, az előző fordulóban a K. Szeged SE-Algyő-t búcsúztatták 50-21-es idegenbeli sikerrel. A bajnokságban azonban az utóbbi időben kissé hullámzó az érdi lányok teljesítménye, több meglepő eredményt is produkáltak már az elmúlt fordulókban.

A találkozó 18:00-kor kezdődik és a Herczeg Péter, Südi Péter kettős vezeti.

A további párosítások:
2013. január 23. Szerda 18:00 Kiskunhalas - DVSC-FÓRUM
2013. január 23. Szerda 18:00 FTC - Fehérvár KC
2013. január 23. Szerda 18:30 Veszprém Barabás DunaTakarék KC - Békéscsaba

Női kosárlabda: Romániában nyert a Sopron

A Sopron 65-57-re győzött Romániában, a Targoviste csarnokában szerdán a női kosárlabda Euroliga 11.… Tovább olvasom