2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 22°C Még több cikk.

MK: kettős győzelemmel legjobb négy között az ETO - fotó

Gólnélküli első félidőt követően 2-0-ra győzött hazai pályán a Győri ETO FC együttese a Budapest Honvéd ellen, így 3-0-ás összesítéssel a zöld-fehérek jutottak tovább.

Magyar Kupa - Kettős győzelemmel jutott négy közé a z ETO

Alacsony színvonalú első félidő után 2-0-ra győzött hazai pályán a Győri ETO FC együttese, így magabiztosan jutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

A kispestiek három kiállítás miatt nyolc emberrel fejezték be a találkozót.

Győri ETO FC – Budapest Honvéd 2:0 (0:0)
ETO Park, 1500 néző. Vezette: Bognár T. (Lémon O. ,Takács G.)

ETO: Stevanovic – Svec, Had, Lipták, Völgyi – Pátkai (Strestík, 55.), Kamber, Kronaveter (Trajkovic, 51.) – Koltai, Kink (Andric, 75.), Varga R. Vezetőedző: Pintér Attila.

Honvéd: Kemenes – Baráth, Ignjatovic, Lovric, Alcibiade – Hidi, Ikenne-King (Matinez, 61.) – Ivancsics (Zivanovic, 67.), Diarra, Lanzafame – Délczeg (Vernes, 12.). Vezetőedző: Marco Rossi.

Sárga lap: Pátkai (15.), Lipták (26.), Svec (86.), illetve Diarra (24.), Baráth (31.), Alcibiade (42.), Ikenne-King (44.), Lanzafame (80.)

Gólszerző: Völgyi (71.), Kamber (76.)

Kiállítás: Diarra (45.), Ignjatovic (66.), Lanzafame (86.)

Edzői értékelés:

Pintér Attila: - Két fegyelmezett csapat kezdte a mérkőzést, viszont a játékunkban voltak hibák, kicsit pontatlanok voltunk. Később a játékosaim felőrölték a vendégeket, a cserék jól szálltak be és megérdemelt gólokat szereztünk. Ha nem is kilencven percig játszottunk jól, de gratulálok a játékosoknak és köszönjük a szurkolók buzdítását.

Marco Rossi nem jelent meg a sajtótájékoztatón.

A Magyar Kupa legjobb négy közé jutásának első mérkőzésén Kink tizenegyes góljával 1-0-ra győzött a Győri ETO FC együttese a Budapest Honvéd otthonában.

A visszavágóra minden adott volt egy jó mérkőzésre, ám sajnos az első félidőben a várakozásokhoz képest alul teljesítettek a csapatok. Mindkét együttes rengeteg technikai hibával játszott és alig veszélyeztették az ellenfél kapuját. A rendkívül sok szabálytalanság is lassította a játékot, Bognár Tamás játékvezető összesen hét sárga lapot mutatott fel az első játékrészben, ebből Diarra kettőt vállalt magára, így a találkozó 45. percében a kiállítás sorsára jutott.

Szünetet követően az emberhátrányban lévő Budapest Honvéd meddő mezőnyfölényben játszott, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk.

A folytatásban nagy lehetőséghez jutott az ETO, Ignjatovic utolsó emberként szabálytalankodott a csereként beálló Trajkoviccsal szemben, így a kiállítás sorsára jutott. A kettős emberelőnyben a győriek már többet birtokolták a labdát és a találkozó 71. percében Völgyi nagyszerű szabadrúgásának köszönhetően a vezetést is megszerezték.

Öt perccel később Strestík bal oldali beadását Kamber fejelte a kapuba, így végleg eldőlt a mérkőzés, valamint a továbbjutás is. A találkozó 86. percében Svec és Lanzafame ugrott egymásnak sípszó után. Bognár játékvezető a győri játékosnak sárgát, míg az olasz csatárnak a piros lapot mutatta fel.

A zöld-fehérek 3-0-ás összesítéssel jutottak a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

Vége a találkozónak!

90.p. Varga távoli lövését Kemenes könnyedén fogta.

88.p. Strestík lőtt 18 méterről bal lábbal centikkel a kapu fölé.

86.p. Svec és Lanzafame kapott össze sípszó után. A győriek játékosa sárgát, míg a vendégeknél az olasz játékos piros lapot kapott.

81.p. Andric jobb oldali beadása után Koltai fejelt 8 méterről a kapu bal oldala felé, ám Kemenes óriási bravúrral szögletre mentett.

76.p. Góóóóól! Strestík bal oldali beadása után Kamber 6 méterről üresen fejelt a kapu jobb oldalába. 2-0

75.p. Kink helyére Andric érkezett a pályára.

73.p. Koltai lőtt 20 méterről bal lábbal méterekkel a jobb oldali kapufa mellé.

71.p. Góóóóóóóól! Koltaival szemben szabálytalankodtak a bal oldali tizenhatos környékén. A megítélt szabadrúgást Völgyi nagyszerűen tekerte a kapu bal oldalába. 1:0

66.p. Koltai indította Trajkovicot, ám a győriek játékosával utolsó emberként Ignjatovic szabálytalankodott, így a kiállítás sorsára jutott.

64.p. Lovric lábáról Koltai elé pattant a labda, aki 10 méterről laposan tekert a kapu bal alsó sarka felé, ám Kemenes vetődve fogta a labdát.

62.p. Kamber jobb oldali beadását Kink csúsztatta meg Varga elé, aki négy méterről, nagy helyzetben kapu fölé lőtt.

61.p. Ikke-King helyére Martinez érkezett a pályára.

56.p. Az elmúlt tíz percben főként a vendégeknél volt a labda, de komolyabb helyzetet nem sikerült kialakítaniuk.

55.p. Újabb győri csere. Pátkait Strestík váltotta.

52.p. Cserére szánta el magát Pintér Attila. Kronaveter helyére Trajkovic érkezett a pályára.

Elkezdődött a második játékrész!

Magyar Kupa: Győri ETO-Honvéd - Fotó: H. Baranyai Edina

Vége az első félidőnek!

45.p. Diarra szabálytalankodott Sveccel szemben, amiért a játékvezető sárga lapot mutatott fel. A vendégek játékosának ez volt a második, így a kiállítás sorsára jutott.

44.p. Ikenne-King kapott sárga lapot Völgyi felrúgásáért.

43.p. Völgyi bal lábbal 17 méterről lőtt laposan a kapu közepe felé, Kemenes magabiztosan fogta a próbálkozást.

42.p. Alcibiade kapott sárga lapot Kronaveter felrúgásáért.

41.p. Az elmúlt percekben mőzőnyjátékot láthattak a nézők.

34.p. Ivancsics szabadrúgása veszélyesen tekeredett a győri kapu felé, Lovric még fejjel bele ért a labdáda, de az méterekkel a kapu fölé ment.

31.p. Baráth is sárgát kapott Varga lerántásáért.

26.p. Lipták kapott sárga lapot, Vernest lökte fel a győri tizenhatos környékén.

25.p. Diarra kapott sárga lapot Kink felrúgásáért.

22.p. Völgyi 23 méteres bal lábal lövése méterekkel ment el a kapu felett.

17.p. Ivancsics lőtt 18 méterről laposan a kapu jobb oldala felé, ám Stevanovic hárítani tudott. A kipattanó labdát Lanzafame tekerte kapura, de ez már nem okozott nagyobb gondot a győri kapusnak.

15.p. Pátkai kapott sárga lapot Vernes visszahúzásáért.

11.p. A találkozó 7. percében Délczeg fejelt össze Liptákkal. A vendégek játékosa még megpróbált pályára lépni, de Marco Rossinak cserélnie kellett. Délczeg helyére Vernes érkezett a piros-feketéknél.

10.p. Az elmúlt percekben csendesen csordogált a mérkőzés, egyik csapat sem veszélyeztette az ellenfél kapuját.

2.p. Ivancsics szabadrúgása megpattant a győri sorfalon, így tisztázni tudtak a hazai védők.

1.p. A győriek kezdték a mérkőzést.

Győri ETO FC – Budapest Honvéd

ETO: Stevanovic – Svec, Had, Lipták, Völgyi – Pátkai, Kamber, Kronaveter – Koltai, Kink, Varga R.

Honvéd: Kemenes – Baráth, Ignjatovic, Lovric, Alcibiade – Hidi, Ikenne-King – Ivancsics, Diarra, Lanzafame – Délczeg.

Győrött az ETO Park centerpályáján rendezik meg szerdán 18 órától az ETO–Budapest Honvéd Magyar Kupa-visszavágó mérkőzést. Azért fontos ezt hangsúlyozni, mert az odavágót Kispesten a kies műfüves pályán játszották le és emiatt a televíziós közvetítés is elmaradt. A visszavágók közül pedig a Siófok–Vasas párharcot rendezik meg műfüvön, zárt kapuk mögött.

Az esély mindenképpen az ETO mellett szól, hiszen a hétvégén idegenben 1–0-ra legyőzte a piros-feketéket. Bár a kupaküzdelmek sajátossága, hogy nem lehet biztosra menni. Győrött a továbbjutás a cél, ennek megfelelő eredményt kell elérni a mai összecsapáson.

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője határozott: „Minden idegszálunkkal arra kell törekedni, hogy az előnyünket ne csak megtartsuk, hanem növeljük, hiszen egyértelműen a továbbjutás a cél. Mindenkinek át kell éreznie, hogy nincs javítási lehetőség."

Az összeállításról Pintér Attila még nem döntött, annyi biztos, hogy a csapatba újra bekerülhet Vladimir Djordjevic és Linas Pilibaitis, ők a fővárosi összecsapáson eltiltásuk miatt nem szerepelhettek.

A szabályok értelmében azonos eredmény esetén hosszabbítás és tizenegyesrúgások következnek. A győri szurkolók azt remélik, erre ezúttal nem kerül sor...