2018. 05. 27. vasárnap - Hella 16°C | 26°C Még több cikk.

MK: fölényes győri siker a Paks ellen

A Magyar Kupában a nyolc közé jutásért az első mérkőzésen 4-0-ra győzött hazai pályán a Győri ETO FC együttese a Paks ellen.

Magabiztosan, 4-0-ra diadalmaskodott hazai pályán a Győri ETO FC együttese a Paks ellen a Magyar Kupa nyolc közé jutásának első mérkőzésén, így a győriek nyugodtan várhatják a november 27-i visszavágót.

Győri ETO FC – Paks 4:0 (1:0)
ETO Park, 600 néző. Vezette: Farkas Á. (Bozó Z., Varga G. ifj.)

ETO: Stevanovic – Tokody (Takács Á., 10.), Djordjevic, Lang, Dinjar – Trajkovic (Nicorec, 57.), Pilibaitis, Pátkai – Andric, Ahjupera (Kronaveter, 51.), Dudás. Vezetőedző: Pintér Attila.

Paks: Pokorni – Heffler T., Éger, Fiola, Szabó J. – Kulcsár D. (Bori, 61.), Bartha (Hahn, 88.), Mészáros, Báló, Heffler N. – Eppfel (Simon A., 78.). Vezetőedző: Tomislav Sivic.

Gólszerző: Dinjar (6. – 11-esből, 76.), Dudás (45., 76.), Pátkai (72.)

Kiállítás: Pilibaitis (74.), illetve Szabó J. (5.)

Sárga lap: Trajkovic (16.), Kronaveter (70.), Nicorec (89.),  illetve Fiola (74.), Báló (83.)

Pintér Attila: - Nagyszerűen játszottunk, de az ellenfél is próbálkozott emberhátrányban is. Türelmesen játszottunk, sokat járattuk a labdát. Örülök, hogy Kronaveter és a korábban sérült játékosok is formába lendülnek. Van még egy második mérkőzés, ahol ugyan ilyen fegyelmezetten szeretnénk játszani.

Tomislav Sivic: - Gragulálok a csapatnak! A bíró eldöntötte a mérkőzést, mindenki látta mi történt az 5. percben. Eddig nem szóltam a bírókra, de ez már nekem is sok. A második mérkőzésen az a dolgunk, hogy a maximumot hozzuk ki, de kicsi az esélyünk.

Jól kezdte a mérkőzést az ETO, már az 5. percben megszerezték a vezetést. Pilibaitis remekül ugratta ki a védők mögé befutó Andricot,  akivel szemben gólhelyzetben szabálytalankodott Szabó József, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Az eset után a védő a kiállítás sorsára jutott, míg a labda mögé Dinjar állt, aki magabiztosan lőtt laposan a kapu bal oldalába. (1-0)

Öt perccel később kényszerűségből cserélnie kellett Pintér Attillának, a győriek vezetőedzőjének. Tokody meghúzódott, helyére Takács érkezett a pályára.

A folytatásban főként a hazaiak birtokolták többet a labdát, Andric és Dudás révén a széleken próbálták feltörni a vendégek védelmét, de rendre tisztázni tudtak a vendégek védői. Egészen az első félidő hosszabbításáig, amikor Andric jobb oldali beadása után Dudás kapásból, 12 méterről lőtt a kapuba, így 2:0-ás győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünet után hamar cserére szánta el magát Pintér Attila. A mellőzött Ahjupera most sem kapott túl sok játéklehetőséget, a derékbántalmakból felépült Kronaveter érkezett a helyére, akit a vezetőedző fokozatosan épít fel a Debrecen elleni rangadóra.

Pár perccel később Nicorec is érkezett Trajkovic helyére, ám a cserék ellenére sem dolgoztak ki komolyabb helyzeteket a zöld-fehérek. Mezőnyfölényben játszottak a főként a gyors ellentámadásban bízó Paks ellen, de az utolsó passzokban rendre hiba csúszott.

A találkozó 72. percében viszont már az utolsó átadás is sikerült. Andric futott el a bal dolalon, majd középre gurított Kronaveterhez, aki önzetlenül tálalt Pátkai. A győri középpályás állítás nélkül lőtt 18 méterről a kapu jobb oldalába. (3:0)

Nagy arányú vezetésnél sem vettek visszább a zöld-fehérek, folyamatosan nyomás alatt tartották a betömörölő vendégeket. A találkozó 76.percében Pilibaitist felrúgták, amely után a litván játékos
fellökte Fiolát, így törlesztés miatt a kiállítás sorsára jutott. A megítélt szabadrúgást Dudás 18 méterről nagyszerűen tekerte a kapu bal  felső sarkába. (4:0)

Az utolsó tíz percben még Dudás előtt adódott egy nagy lehetőség, végül nem sikerült a mesterhármas a csatárnak. A fölényes győzelmének köszönhetően az ETO nyugodtan várhatja a november 27-i paksi visszavágót.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

91.p. Simon szabadrúgását magabiztosan fogta Stevanovic.

90.p. Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

89.p. Nicorec kapott sárga lapot Bori felrúgásáért.

88.p. Bartha helyére Hahn érkezett pályára.

83.p. Báló kapott sárga lapot.

79.p. Dinjar bal oldali beadása szállt a középen elfutó Dudás felé, aki kapsából lőtt 12 méterről centikkel a jobb oldali kapufa mellé.

76.p. Dudás a jobb oldali tizenhatos környékérénél, szabadrúgásből gyönyörűen tekert a kapu bal felső sarkába. (4:0)

74.p. Fiola rúgta fel Pilibaitis csúnyán, ami után a győri középpályás fellökete a vendégek játékosát. Az esetért piros lapot kapott Pilibaitis.

72.p. Góóóóól! Andric bal oldalról gurított középre Kronaveterhez, aki tovább passzolt Pátkaihoz. A győriek középpályása 18 méterről jobb lábbal ragyogóan tekert a kapu jobb oldalába. (3:0)

70.p. Kronaveter kapott sárga lapot kakaskodásért.

66.p. Dinjar bal oldalról adott középre Dudás felé, ám a győriek támadója lesről lépett vissza.

61.p. Kulcsár helyére Bori érkezett a paksiaknál.

61.p. Gyors ellentámadás végén Bartha lőtt bal oldalról keresztbe a kapu előtt.

60.p. Csendben csordogál a mérkőzés, nem forogtak veszélyben a kapuk.

57.p. Újabb csere. Trajkovicot Nicorec váltotta.

51.p. Ahjupera helyére Kronaveter érkezett a zöld-fehéreknél.

50.p. Jobb oldali Dudás szabadrúgás után Ahjupera fejelt 8 méterről kapura, ám a prbólkozása messze elkerülte a kaput.

Elkezdődött a második félidő, egyi vezetőedző sem cserélt!

Vége az első játékrésznek!

45+1. Andric jobb oldali beadása Dudást találta meg, aki 12 méterről jobb lábbal a jobb oldali kapufa segítségével lőtt a kapuba.

45.p. Hosszú labdavezetés után Kulcsár lőtt a 16-os vonalánál laposan méterekkel a bal oldali kapufa mellé.

42.p. Kifejelt labda után Dudás lőtt kapásból 20 méterről a kapu közepe felé, Pokorni öklözve tudott csak hárítani.

41.p. Bartha 18 méteres lövése kevéssel ment el a bal oldali kapufa mellett.

37.p. Dinjar beadása után Ahjupera fejelt a kifutó Pokorni felett kapura, de a labda kevéssel a jobb oldali kapufa mellett ment el.

32.p. Anric bal oldali beadását Pokorni ütötte ki Dudás elé, aki félfordulatból méterrek a kapu fölé lőtt.

29.p. Dudás jobb oldali beadása veszélyesen kanyarodott középre, de a védők szögletre mentettek. A pontrúgás után Dudás adott be, Ahjupera átlépte a labdát, de Trajkovic elől tisztáztak a védők.

25.p. Az elmúlt percekben főként mezőnyjátékot láttak a nézők, egyik együttes sem dolgozott ki helyzetet.

20.p. Pilibaitis passza után Ahjupera fordult volna kapura, de az utolsó pillanatban tisztázni tudtak a védők.

16.p. Trajkovic kapott sárga lapot műesésért.

13.p. Andric futott el a bal oldalon, majd élesen lőtt középre, de Pokorni jó ütemben lépett ki és fogta a labdát.

10.p. Sérülés miatt cserél Pintér Attila. Tokody helyére Takács Ákos érkezett a pályára.

7.p. Pátkai 18 méteres lapos lövését Pokorni magabiztosan hárította.

5.p. Pilibaitis ugratta ki nagyszerűen Andricot, akivel szemben gólhelyzetben szabálytalankodott Szabó János, ezért a játékvezető büntetőt ítélt. Az eset miatt Szabó a kiállítás sorsára jutott, a labda mögé Dinjar állt, aki magabiztosan lőtt laposan a kapu bal oldalába. (1-0)

2.p. Ahjupera passzolt Trajkovic felé, de az kicsit hosszúra sikerült, így tisztázni tudtak a védők.

1.p. A győriek kezdték a mérkőzést.

Az ETO fehér, míg a vendégek kék szerelésben lépnek pályára.

ETO: Stevanovic - Tokody, Djordjevic, Lang, Dinjar - Trajkovic, Pilibaitis, Pátkai - Andric, Ahjupera, Dudás.

Igazi kupamérkőzés várható ma Győrött, a bajnokságban listavezető ETO ellenfele az MVM Paks lesz a Magyar Kupában a legjobb nyolc közé jutásért játszandó első találkozón.

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője: „A Győri ETO ahol pályára lép, ott mindig győzni akar. Így lesz ez kedden a Magyar Kupában is. Minél tovább akarunk jutni a sorozatban. Jó lenne megnyugtató előnyt szerezni a visszavágóra."
A győriek összeállításában a kisebb sérülések miatt több kérdőjel van, a kezdőcsapatot csak ma jelöli ki a vezetőedző.

Djordje Kamber orvosi vizsgálatát ma végzik el, a pontos diagnózist utána lehet felállítani. Elképzelhető, hogy játszhat a hétvégén a DVSC ellen.

Az MVM Paks az edzőcsere óta sem tündököl a bajnokságban – Kis Károlyt Tomiszlav Szivic váltotta a kispadon –, éppen ezért a kupa jelenthet egy jó kiugrási lehetőséget a tolnai zöld-fehérek számára. Ráadásul Szivic mester a Kecskemét trénereként már átélhette a kupagyőzelem örömét.

„A bajnokságban bukdácsolunk, természetesen nem vagyok elégedett az eddigi teljesítményünkkel – mondta Tomiszlav Szivic. – A kupában igyekszünk javítani. Ha egy csapat tovább akar jutni vagy meg akarja nyerni a kupát, akkor mindegy, hogy ki az ellenfél és hol játszik, úgyis a döntőig kell menetelnie. Szeretnénk jó eredményt elérni Győrött."

A visszavágót egy hét múlva, november 27-én rendezik Pakson.

Női kosárlabda EB: Romániával közösen

Magyarország nem egyedül, hanem Romániával közösen rendezi meg a 2015-ös női Európa-bajnokságot. Tovább olvasom