2017. 02. 26. vasárnap - Edina -1°C | 9°C Még több cikk.

Megyei I. o. (április 19.)

Labdarúgás - A Duna Takarék Megyei I. osztályú bajnokság hétvégi fordulójának eredményei és a bajnokság állása.

Abda-Hegyeshalom 2-0 (1-0)
Abda, 150 néző. V.: Nagy Zita.
Abda: Takács I N. - Fazakas (Szekeres), Saru T., Kiss Sz., Takács II N., Kopf, Baranyai, Csanaki, Balogh M., Szabó T. (Varga), Csonka (Tamási). Edző: Pék László.
Hegyeshalom: Bálint - Mezei, Németh Z., Berki, Polonkai, Baranyai R., Ambrus (Papp G.), Dankó, Hegedüs, Csányi, Tasnádi (Négyökrü). Edző: Fülöp Dénes.
Gsz.: Baranyai, Kopf.
Az első félidőben mindkét csapat nagy lelkesedéssel játszott. A vendéggárda gyors támadásai azonban nem jelentettek különösebb veszélyt a jól védekező abdaiaknak. Közben megeredt az eső, s a hazai csapat több gólhelyzet után végül a 43. percben Baranyai K. góljával megszerezte a vezetést. 1-0. A második félidőben úgy tűnt, hogy a vendégek elfáradtak. Az 55. percben Fazakas kapura lövését a kapus még ugyan kiütötte, de a kipattanó labdát Kopf értékesítette. 2-0. Ezt követően a vendégcsapat játékosa, Polonkai először üres kapu mellé lőtt, ezután egyedül vitte a labdát a hazai kapura, de Takács I. N. remekül védett.
Összességében, jó játékvezetés mellett megérdemelt hazai győzelem született.

A sárga mezes hazai abdai csapat végül magabiztos győzelmet aratott. Fotók: Krizsán Csaba

Jók: Takács I N., Baranyai, Kopf, ill. Mezei, Dankó, Csányi, Hegedüs.
Pék László: - Szimpatikus ellenfél ellen magabiztos játékkal gyűjtöttük be a három bajnoki pontot.
Fülöp Dénes: - Tisztességesen, megfelelő alázattal játszottunk. Kár, hogy a befejezések nem sikerültek.

Kovács István

Intertec Ablak-Bajcs-Kapuvár 6-0 (1-0)
Nagybajcs, 100 néző. V.: dr. Szabó.
Bajcs: Pécsváradi - Kokas, Bíró, Teidl, Milanovich (Horváth A.), Németh P., Vadász P., Ladiszlaidesz, Kovács S. (Kovacsics), Wágenhoffer, Mikli (Kürti). Edző: Józsa Péter.
Kapuvár: Horváth T. - Áder I., Kocsis K., Licskai, Dominek (Jagodics), Axnix, Végh Z. (Oláh), Markó, Áder J. (Zsidai), Molnár, Kránitz. Edző: Szeg Kálmán.
Gsz.: Wágenhoffer (3), Mikli, Kovács, Kokas.
A hazai csapat szebbnél szebb támadásokat vezetve lőtte góljait, és feledtette a múlt heti vereséget.
Jók: Teidl, Milanovich, Kovács S., Wágenhoffer, ill. senki.
Józsa Péter: - Az első félidő végén volt egy kis rövidzárlat, de a fennmaradó 80 perc a régi időket idézte.
Szeg Kálmán: - Gratulálok a Bajcsnak, ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Fertőszentmiklós-Győrszemere 2-4 (0-3)
Fertőszentmiklós, 200 néző. V.: Majdics.
Fertőszentmiklós: Kovács Zs. - Pernyák (Horváth II T.), Steiner, Németh A., Horváth A., Horváth I., Horváth I T., Kalmár (Biacsics), Mentes, Hollós (Farkas), Ábrahám. Edző: Horváth György.
Győrszemere: Nagy A. (Hegedüs) - Radics, Germán (Győre), Bősze, Baracskai D., Herold, Száraz, Fürst, Barabás, Makkos, Renger (Németh B.). Edző: Gyurmánczi Attila.
Gsz.: Horváth I., Ábrahám, ill. Herold (2), Makkos, Fürst.
A jó erőkből álló Győrszemere szerencsés gólokkal, de nem érdemtelenül nyert.
Jók: Steiner, Horváth I T., Horváth II T., ill. Baracskai, Herold, Makkos.
Horváth György: - Óriási hibákból hamar hátrányba kerültünk, amit a jó képességű játékosokból álló ellenféllel szemben csak csökkenteni tudtunk.
Gyurmáncz Attila: - Büszke vagyok játékosaimra, mert egy masszív csapat ellen sikerült nyerni.

Jánossomorja-Petőháza 0-1 (0-0)
Jánossomorja, 300 néző. V.: Édelmayer.
Jánossomorja: Sipőcz - Göblyös, Kopf, Pint (Markó), Fuhrmann, Ékes, Szalai (Tollár), Bognár, Mikhely, Simon, Cseri. Edző: Király József.
Petőháza: Kránicz - Németh, Horváth, Bedes, Szabó, Pokrócz, Müller, Heller, Szabó A. (Gundics), Szalai V. (Tóth), Kiss (Szabó Á.). Edző: Gosztola József.
Gsz.: Szalai V.
Küzdelmes mérkőzésen a jobban motivált Petőháza megérdemelten nyert.
Jók: senki, ill. mindenki.
Király József: - Nem nyilatkozom.
Gosztola József: - "A jó és a rossz utolsó csatája dúl, elég egy véletlen és minden lángban áll, megrontott lélekkel van, aki csak erre vár."

Lébény-WHB-Ménfőcsanak 1-1 (0-1)
Lébény, 300 néző. V.: Radasics
Lébény: Hiba - Mészáros, Sipos, Tóth, Sallai, Kertész (Németh L.), Németh T., Hegedűs, Szalka, Sebők (Gál). Edző: Turány Imre.
Ménfőcsanak: Csiszár - Tóth, Reizer N., Tétedli Gábor, Puglits, Zobák, Reizer I., Dobó, Csenteri (Berkes), Tétedli Gergő, Váli (Herczeg). Edző: Turbék István.
Gsz.: Kertész, ill. Reizer N.
Küzdelmes mérkőzésen a lébényi csapat sorra hagyta ki helyzeteit, így fölényes győzelem helyett meg kellett elégedniük az egy ponttal.
Jók: Sipos, Sallai, Kertész, ill. Puglits, Zobák, Tóth.
Turány Imre: - Jó iramú mérkőzésen győznünk kellett volna, de jelen helyzetünkben ezzel is meg kell elégednünk.
Turbék István: - Értékes egy pontot szereztünk.

Nagyszentjános-Pannonhalma 2-1 (2-0)
Nagyszentjános, 50 néző. V.: Dala.
Nagyszentjános: Bősze - Kerékgyártó, Varga, Megyeri, Böröczki, Kertész, Fodor, Csanaki, Hérics (Mismás), Szabó, Terdik (Mészáros). Edző: Kertész Balázs.
Pannonhalma: Boczkó - Kulcsár, Ress A., Németh, Horváth (Kovács D)., Ferenczi (Hasszán), Csollány, Ress T., Novák, Erdélyi, Varga. Edző: Novák Béla.
Gsz.: Csanaki, Szabó, ill. Novák.
Izgalmas mérkőzésen mindkét oldalon sok helyzet maradt ki.
Jók: Bősze, Csanaki, Fodor, Szabó, ill. Erdélyi, Ress T., Kulcsár.
Kertész Balázs: - Jó iramú mérkőzésen rangadót nyertünk.
Novák Béla: - Nagyon izgalmas mérkőzésen szenvedtünk vereséget. A sok kihagyott helyzet megbosszulta magát.

Rajka-Loland-Nyúl 3-1 (2-0)
Rajka, 500 néző. V.: Vadász.
Rajka: Csiffáry - Molnár, Kószás, Schnitzer L., Tóth P., Schnitzer D. (Józsa), Varga, Fogl (Kovács L.), Németh Sz., Mallinerits (Bódi) Szabó Z. Edző: Kovács László.
Nyúl: Varga P. - Schmied, Gayer, Horváth P. (Kiss Z.), Fürst, Závori (Csigó), Németh D., Németh G., Bognár J. (Sulyok), Vígh, Cserháti. Edző: Horváth György.
Gsz.: Németh Sz. (2), Fogl, ill. Németh G.
Egy jó iramú, küzdelmes mérkőzésen sikerült megnyernie a mérkőzést a hazaiaknak.
Jók: mindenki, ill. Németh D., Sulyok, Fürst.
Kovács László: - Ellenfelünk igazolta jó hírét, rendkívül szervezetten futballozott, de játékosaink is jól küzdöttek.
Horváth György: - Úgy kaptunk három gólt, hogy a kapusunknak nem volt védenivalója.

Öttevény-Siri Trans-Raabpetrol-Koroncó 4-0 (2-0)
Öttevény, 200 néző. V.: Szántai.
Öttevény: Kokas - Ratzenböck, Mészáros P., Molnár N., Benkő, Tóth Sz. (Tóth K.), Borbély (Mészáros Zs.), Tandari, Molnár B., Fábián (Baracskai), Konrád. Edző: Siska Attila.
Koroncó: Dold - Bácskai, Kulcsár, Szabó, Sebesi, Kalmár, Wágenhoffer (Proceller), Kovács Á., Juhász, Kiss K. (Fodor), Lábas. Edző: Gulyás Imre.
Gsz.: Konrád (2), Tóth Sz., Benkő.
A mérkőzésen végig a hazai csapat akarata érvényesült, és a jó időben rúgott góljaikkal megérdemelten nyerték a mérkőzést.
Jók: Molnár B., Konrád, Ratzenböck, ill. Dold, Proceller.
Siska Attila: - Több jó egyéni teljesítmény mellett jókor rúgtuk a gólokat, így remélhetőleg közönségünk is jól szórakozott.
Gulyás Imre: - A mérkőzés már a 15. percben eldőlt, sérüléseink és a rövid kispadunk miatt.

NB I: Diósgyőr-Győri ETO FC 2-3

Labdarúgás - Fordulatos, izgalmas meccsen győzte le idegenben a Győri ETO FC a Diósgyőrt a Soproni… Tovább olvasom