2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Megyei foci - Öt gólos meccs: kikapott Rajkán a Kapuvár, edzői nyilatkozatok +eredmények - fotók

Nézze meg, mit játszott csapata a hétvégi megyei focibajnokságban.

Rajka, 150 néző. V.: Zám.

Rajka: Gaszner – Hirtl, Camaj, Dubny (Petrusek) (Banyár), Zubán, Willmann, Szalai Zs., Baják, Derdák, Lences, Takács R. (Kiss B.). Edző: Rastislav Kunst.

Kapuvár: Vass – Horváth P., Böcskör Gy., Rosta (Magyar), Ősze (Kiss Á.), Horváth R., Varga T., Balassa, Orbán A., Péter D. (Molnár Z.), Kecskés. Edző: Horváth Csaba.

Gsz.: Takács R., Hirtl, Willmann, ill. Horváth R. (2).
Kiállítva: Willmann.

Kiváló futballidőben, de kevés néző előtt kezdődött a mérkőzés.
10. p: Dubny lövése megpattant a kapuson és az érkező Takács R. közelről a hálóba lőtt. 1–0.
25. p: Willmann beadása után Hirtl szép mozdulattal fejelt a kapuba. 2–0.
42. p: A Rosta buktatásáért megítélt 11-est Horváth R. a bal alsó sarokba helyezte. 2–1.
72. p: Szép támadást vezetett a hazai csapat. Zubán keresztlabdáját Camaj a kapusba lőtte, a kipattanóból azonban Willmann eredményes volt. 3–1.
78. p: A rajkai hátvédek rossz felszabadítását követően a beívelt labdát Horváth R. közelről fejelte a kapuba. 3–2.
Összességében két támadó szellemű csapat mérkőzésén a több helyzetet kidolgozó rajkai együttes megérdemelten nyerte meg az egyébként kemény találkozót.

Jók: Hirtl, Camaj, Baják, ill. Horváth R., Kecskés, Balassa.

Rastislav Kunst: – Megérdemelten szereztünk három pontot. Az első félidőben jobban játszottunk az ellenfelünknél és végül sikerült megtartanunk az előnyünket.

Horváth Csaba: – Adtunk egy félidőnyi előnyt a Rajkának, ami megbosszulta magát. A második játékrészt mi irányítottuk, de sajnos nem tudtunk egyenlíteni.
Kiss Vince

Megyei foci - Rajka-Kapuvár

Beled–Lipót-Pékség 0–3 (0–3)
Beled, 150 néző. V.: Fuhrmann J.

Beled: Kolozsvári – Könczöl, Varga D., Torma J., Póczik, Nagy Á. (Farkas D.), Németh P., Gábor Sz., Szemes (Giczi), Fekete D., Bárdosi (Kiss D.). Edző: Szalka Péter.

Lipót: Takács N. – Keszei, Molnár M., Virág, Szücs G. (Madarász), Bella, Zimonyi, Bieder T. (Endrődy I.), Bieder G. (Csete), Régely, Vojnisek. Edző: Horváth Dénes.

Gsz.: Zimonyi (2), Vojnisek.
Kiállítva: Fekete D.

Az első félidőben mutatott teljesítménye alapján megérdemelten győzött a Lipót. A második játékrész már sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott.
Jók: senki, ill. Molnár M., Zimonyi, Bieder T., Vojnisek, Régely.

Szalka Péter: – Teljesen megérdemelt a vendégek győzelme. Az elmúlt hetek alapján azt hittem, hogy a csapat jó irányba megy, de a mai mérkőzésen rájöttem, hogy sokat kell még dolgozni.

Horváth Dénes: – Nehéz talajon megérdemelt győzelem, amit az első félidei jobb játékunkkal értünk el.

Hédervár–Loland-Nyúl 1–4 (1–2)
Hédervár, 300 néző. V.: Krasznai.

Hédervár: Cséfalvai – Tóth N., Molnár Á., Kovács K., Szabados G., Nagy Cs., Fekete M., Szabados T. (Antalkovics), Ihász (Markotics), Katona (Angyal), Skultéti. Edző: Tiba Zoltán.

Nyúl: Varga I P. – Szabó A., Kapa Martin, Kapa Márkó, Varga II P. (Véghelyi), Rigó (Kállai), Varga Zs., Lajtos (Weiszdorn), Töltősi, Vörös Torma, Visy. Edző: Varga Péter.

Gsz.: Jász, ill. Rigó (2), Weiszdorn, Lajtos.
Sok volt a sérült játékos a hazai csapatban, őket nem tudták kellőképpen pótolni, így a bajnokesélyes csapat ellen hazai pályán szenvedett vereséget a Hédervár.
Jók: Molnár Á., Kovács K., Jász, ill. Rigó, Lajtos, Szabó A.

Tiba Zoltán: – Védekezési hibáinkat könyörtelenül kihasználta az ellenfelünk. Gratulálok a bajnokesélyes csapatnak.

Varga Péter: – Négy remekbe szabott  gólunk mellett a játékunk is megfelelő volt, így egy jól felkészített hazai csapattal szemben tudtunk ma győzelmet aratni.

Hegyeshalom–Bácsa 0–1 (0–0)
Hegyeshalom, 100 néző. V.: Dombi.

Hegyeshalom: Czuppon – Horváth Á., Dankó, Máté G., Skoda, Hafner, Szabados (Csányi), Baranyai, Hegedűs (Újvári), Farkas K., Németh B. Edző: Menyhárt Dénes.

Bácsa: Ács – Katona, Nyíregyházky, Kun, Kurucz, Kulcsár, Korsós Gy., Schofhauser E. (Schofhauser A.), Bögöly (Katona V.), Sipos M. (Simigla), Kalmár. Edző: Rozmán László.

Gsz.: Nyíregyházky.
Az eseménytelen első félidő után a második játékrészben több veszélyes támadást is vezetett a bácsai csapat, amely három kapufáig és egy szabálytalan gólig jutott. A 85. percben viszont egy szabadrúgást követően a beívelt labdát Nyíregyházky Norman fejelte a kapuba, így a vendégek szerezték meg a három pontot.
Jók: Horváth Á., Máté G., Farkas K., Németh B., ill. Nyíregyházky, Kurucz, Kulcsár.

Menyhárt Dénes: – Gyenge színvonalú, bár küzdelmes mérkőzésen a vendégcsapat többet tett a győzelemért, így nem érdemtelenül vitte el a három pontot.

Rozmán László: – A második félidőben nagyon sokat tettünk a győzelemért, amit úgy érzem, hogy megérdemeltünk.

Fertőszentmiklós–Öttevény 2–2 (1–1)
Fertőszentmiklós, 150 néző. V.: Nyerges.

Fertőszentmiklós: Kovacsics – Kádár, Ambrus Cs., Bellovics (Ratatics), Gergácz, Keresztes, Mészáros M. (Ambrus A.), Kungl, Orbán B., Galambos, Árki (Kovács Galavics M.). Technikai vezető: Sipőcz László.

Öttevény: Bári – Horváth B., Nagy G., Kovács P., Fuhrmann, Nagy L. (Vígh), Puter M., Fenesi (Bognár J.), Wágenhoffer, Puter G., Tóth B. (Nagy R.). Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Galambos, Ambrus A., ill. Kovács P., Vígh.
Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez.
Jók: Kádár, Ambrus Cs., Bellovics, Kungl, ill. Kovács P., Fuhrmann, Wágenhoffer.

Sipőcz László: – Ragyogó mérkőzésen, nem kevés hátszéllel szerzett pontot a vendégcsapat.

Germán Ferenc: – Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született.

Győrszentiván–Gönyű 1–1 (1–1)
Győrszentiván, 150 néző. V.: Bálintfi I.

Győrszentiván: Kasza – Halász (Orbán A.), Bieder A., Stefanits, Hanicz, Leal (Lenhardt, Sütöri), Takács P., Vadász, Szalai Sz., Rubics, Keszthelyi. Edző: Zsédely Attila.

Gönyű: Szigony – Végh, Máté Sz., Bognár Á., Böcz B., Sovány, Kiss Z., Papp T., Lanzendorfen (Tóth R.,) (Kertész), Czeitler, Sárközi. Edző: Kertész Balázs.

Gsz.: Szalai Sz., ill. Böcz B.
A hazai csapat büntetőből szerezte meg a vezetést, a a vendégek egy szöglet utáni bombagóllal egyenlítettek. A hajrában egymást érték a győrszentiváni helyzetek, de a várt győzelem végül elmaradt.
Jók: Keszthelyi, Hanicz, Szalai Sz., ill. Szigony, Kiss Z., Papp T.

Zsédely Attila: – A két csapat kioltotta egymás játékát, egyik sem tudott a másik fölé kerekedni, így reális döntetlen született.

Kertész Balázs: – A játékunk elmaradt a saját magunk által támasztott követelményektől, ezért csak döntetlenre futotta.

WHB-Ménfőcsanak–Jánossomorja 4–0 (1–0)
Győr-Ménfőcsanak, 300 néző. V.: Csirke R.

Ménfőcsanak: Ficsór – Papp R., Ilkovics, Szalai Á. (Balogh L.), Visy, Szekeres (Takács T.) (Pintér M.), Horváth R., Orbán G., Püspök, Farkas B., Ködmön. Edző: Mayer János.

Jánossomorja: Tüske – György J., Fettik, Tóth K. (Lőrincz), Kiss A., Menyhárt, Soós,  Maidics, Cseri (Horváth R.), Gaál, Bánfalvi (Dudás). Edző: Varga Róbert.

Gsz.: Horváth R., Szalai Á., Püspök, Ködmön.
A hazai csapat végig fölényben játszott, sorra alakította ki a helyzeteit és végül ilyen különbséggel is megérdemelten győzött.
Jók: mindenki, ill. Tüske, Fettik, Soós.

Mayer János: – Nagyon tiszteltük az ellenfelünket, ami az eredményen is meglátszott.

Varga Róbert: – A sokkal gyorsabban és pontosabban játszó csapat megérdemelten győzött.

12. Győri Cápák 19
13. Mindszentpuszta 13

10. Újkér 0 (3 pont levonva)

Mit keres Bárdosi Sándor egy kosztümös római kori tornán?

A sportolók mindegyike szerepel ugyanis a Birkózó Magyar Nagydíj, és az U23-as birkózó Európa-bajnokság promófilmjében. Tovább olvasom