2017. 11. 18. szombat - Jenő 3°C | 8°C Még több cikk.

Megyei foci - nyolc gól Fertőszentmiklóson

Idegenben nyert a DAC, a Rajka, a Ménfőcsanak és a Csorna is a megyei I. osztályban.

Duna Takarék Megyei I. osztály 20. forduló.

Győr, 100 néző. V.: Bálintfi.

Bácsa: Ács – Katona M., Hegyi, Kun, Dombi Á. (Sipos), Bokor, Török, Dömötör, Katona V., Bögöly (Kiss B.), Dániel (Pintér). Edző: Talabér Tamás.

Lébény: Szabados – Németh B., Czeitler (Frank), Hécz, Nemes (Balla), Horváth G. (Kollár), Lanzendorfen, Nagy Sz., Sallai, Sárközi, Varga Z. Edző: Horváth Tamás.

Gsz.: Kun.

A mérkőzés első félidejében a pálya közepén gyűrték egymást a csapatok. A vendégek játszottak mezőnyfölényben, de ígéretes helyzetig egyik együttes sem jutott el. A második játékrész több izgalmat hozott. Előbb a vendégek veszélyeztettek, majd az 54. percben egy szöglet utáni kavarodást követően Kun Attila révén a hazaiak szerezték meg a vezetést. 1–0. A 72. percben egy nagy bedobás utáni fejesből egyenlíthettek volna a lébényiek, de a 77. percben egy kontratámadás végén a hazaiak hagyták ki a mérkőzés helyzetét. Összességében tipikus egygólos találkozón ismét jól zárt a bácsai védelem, így a csapat folytatta tavaszi remeklését.

Jók: Ács, Kun, Katona M., Katona V., Pintér, ill. Nagy Sz., Varga Z., Sallai.

Alföldi Zoltán pályaedző: – Jó csapat legyőzésével kívántunk boldog születésnapot csapatkapitányunknak.

Horváth Tamás: – Két egyforma képességű csapat jó mérkőzést játszott. A gólt nem mi rúgtuk, így megérdemelten nyert a Bácsa.
Alföldi Zoltán

Loland-Nyúl–Gönyű 3–0 (2–0)
Nyúl, 250 néző. V.: Babos.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Gayer, Töltősi, Kapa Martin, Varga II P., Wolf (Maracskó), Varga Zs., Kállai (Szilasi), Rigó, Csuti (Németh G.). Edző: Horváth Dénes.

Gönyű: Vörös – Végh, Máté, Kovács M., Böcz B., Anduska, Dávid, Póczik R. (Zvezdovics), Mikli (Kokas), Bognár, Böcz A. (Póczik Gy.). Edző: Józsa Péter.

Gsz.: Töltősi, Gayer, Varga II P. Kiállítva: Böcz B.

Két jól felkészített csapat találkozóján az első perctől kezdve magabiztos támadójátékot nyújtó hazai együttes teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Jók: Gayer, Varga I P., Varga Zs., Kapa Martin, Varga II P., ill. Máté, Anduska.

Horváth Dénes: – A nehéznek ígérkező mérkőzést jó hozzáállással tettünk könnyebbé. Varga II Péter góljára talán Nyilasi is rábólintana.

Józsa Péter: – A hazaiak megtanultak nyerni, mi csak szeretnénk.

Petőháza–Lipót-Pékség 1–0 (1–0)
Petőháza, 150 néző. V.: Radasics.

Petőháza: Bognár – Horváth S., Nagy K., Müller, Szabó P. (Récsei M.), Nagy R. (Szabó Z.), Szabó Á., Kovács-Galavics M. (Récsei B.), Szabó D., Hadarics, Molnár G. Edző: Kovács-Galavics Frigyes.

Lipót: Cseri – Bodó, Litresics, Závori, Lelkes, Bella, Bolega, Csete (Vojnisek), Bartal (Érsek), Balás (Endrődy), Zimonyi. Edző: Makkos Tamás.

Gsz.: Szabó D.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a gólt egy szép támadás végén a petőháziak szerezték. A második játékrészben nyomasztó fölénybe kerültek a lipótiak, de a jól és elszántan védekező hazaiak minden gólszerzési kísérletet meghiúsítottak.

Jók: mindenki, ill. Bodó, Bolega.

Kovács-Galavics Frigyes: – Az akarat diadala volt a mai mérkőzés, de hiszem, hogy fogunk még ennél szebben is játszani.

Makkos Tamás: – Két meccs, nulla gól, ez mindent elárul a támadójátékunkról.

Fertőszentmiklós–Csorna 2–6 (1–3)
Fertőszentmiklós, 300 néző. V.: Lukácsi.

Fertőszentmiklós: Tóth O. (Kovacsics) – Fábián (Árki), Keresztes, Horváth P., Horváth I., Mészáros M., Soós, Gergácz, Ratatics (Varga B.), Horváth D., Kalmár. Edző: Katona Sándor.

Csorna: Mészáros M. – Szabó A., Csonka, Lajtos, Csölle (Nyerges), Babics (Tóbiás), Győrvári, Véghelyi, Bognár, Nagy Sz., Serfőző (Visy). Edző: Varga Péter.

Gsz.: Mészáros M. (2), ill. Győrvári (2), Serfőző (2), Babics, Visy.

A hazai kapus sérülése után a vendégek rutinból oldották meg a feladatukat és szerezték meg a győzelmet.

Jók: Mészáros M., Soós, ill. Csölle, Győrvári, Bognár, Serfőző.

Katona Sándor: – A Csorna van olyan jó csapat, hogy minden hibánkat góllal büntessen. Sajnos a végén fel is adtuk.

Varga Péter: – Lelkes, szimpatikus csapat otthonában az első félidőben nem játszottunk jól, de rutinunknak köszönhetően meggyőzően hoztuk a mérkőzést. A hazai kapusnak mielőbbi felépülést kívánok.

Beled–I. G. Gasket-Rajka 0–1 (0–0)
Beled, 150 néző. V.: Péter G.

Beled: Hegyi – Bakos, Abdai, Németh R., Szűcs, Molnár Z. (Horváth I.), Varga T., Bödecs D., Bödecs B., Kiss D., Dobos. Edző: Farkas Ferenc.

Rajka: Rohwild – Willmann (Végh), Takács R. (Karas), Derdák, Gálik, Batyanek, Diviak, Banyár, Varga B. (Kelemen), Baják, Zubán. Edző: Cerovsky Péter.

Gsz.: Willmann.

Gyenge színvonalú mérkőzésen a rajkaiak egy tizenegyesgóllal bizonyultak jobbnak.

Jók: senki, ill. Gálik, Baják, Willmann.

Farkas Ferenc: – A kilencven perc alatt kapura sem lőttünk. Amelyik csapat hazai pályán nem lő gólt, nem érdemel győzelmet.

Cerovsky Péter: – Nehéz és küzdelmes mérkőzés volt. A múlt heti vereség után nagyon kellett ez a három pont.

Jánossomorja–HG Logistic-Győrszemere 2–1 (0–1)
Jánossomorja, 150 néző. V.: Armstrong.

Jánossomorja: Tüske – Fettik, Szabados G., Fuhrmann, Gaál Z., Tóth N. (Cseri L.), Cseri G., Darázs, Szalai, Herczeg O. (Sebők), Szabados M. (Varga M.). Megbízott edző: ifj. Drobnitsch Tamás.

Győrszemere: Takács N. – Németh Márk (Puglits), Nagy G., Németh Máté, Máj (Győry), Horváth B., Germán, Pápai, Kalcsó, Vörös Torma M., Herold.
Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Szabados M., Sebők, ill. Herold. Kiállítva: Sebők, ill. Németh Máté, Herold Sz.

Megtört az átok: tizenegy mérkőzés után lelkes játékának köszönhetően a Jánossomorja legyőzte a győrszemerei csapatot.

Jók: Tüske, Szabados M., Fuhrmann, Sebők, ill. Kalcsó, Nagy G., Pápai.

Ifj. Drobnitsch Tamás: – Küzdelmes mérkőzésen a második félidőben látottak alapján megérdemelten nyertünk a még mindig nagyon jó győszemerei csapat ellen.

Germán Ferenc: – Megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből, ráadásul három játékosomra sem számíthatok a következő meccsen.

Öttevény–WHB-Ménfőcsanak 0–1 (0–0)
Öttevény, 100 néző. V.: Vadász Cs.

Öttevény: Nagy K.– Bella (Hécz) (Benkő), Kovács P., Vígh, Virág, Wágenhoffer G., Nagy L., Kovács S., Keszthelyi, Jakab, Hegedüs A. Edző: Ördög József.

Ménfőcsanak: Molnár M.– Kamara, Mondovics, Szenftner, Németh B. (Kovács Z.), Király (Süveges), Gajdos, Visy, Menyhárt, Kertész (Vados), Papp R. Edző: Lenzsér Zsolt.

Gsz.: Vados.

Közepes színvonalú mérkőzésen a gyengén játszó hazaiak ellen a vendégek győzelme megérdemelt.

Jók: Nagy K., ill. mindenki.

Ördög József: – Gratulálok a Ménfőcsanaknak, megérdemelten nyertek.
Lenzsér Zsolt: – Férfias küzdelemben több helyzetet dolgoztunk ki, mint a hazaiak és ebből egyet értékesítve tudtuk elvinni a három pontot.

Kapuvár–DAC Foci 24 0–4 (0–1)
Kapuvár, 150 néző. V.: Takács Á.

Kapuvár: Dold  – Kiss Á., Péter, Kovács M. (Fodor), Csorvásy, Menyhárt, Horváth R., Papp R. (Varga B.), Juhász, Weiszdorn, Varga T. (Fehér). Edző: Mayer János.

DAC: Kiss A. – Pintér, Tóth D., Kovács G., Kulcsár Á., Korsós Gy., Kurucz (Józsa B.), Leal, Maróti, Szalai P. (Szigeti), Rácz M. (Kalmár B.). Edző: Rokob Péter.

Gsz.: Kurucz (2), Korsós Gy., Szalai P.

Az első félidőben a kiegyenlített játékot követően egy védelmi hiba után szerzett vezetést a vendégcsapat. A második játékrész elején két tizenegyesgóllal tovább növelte előnyét a DAC, mely megérdemelten vitte el a három pontot.

Jók: senki, ill. Kiss A., Tóth D., Maróti, Szalai P.

Mayer János: – Aki látta a mérkőzést, gyorsan felejtse el. Aki meg nem látta, örüljön neki. Akarat és hit nélkül ez a játék nem megy.

Rokob Péter: – Úgy láttam, végig a mi akaratunk érvényesült. Tudatosabban játszottunk, mint a hazai csapat.

Megyei II. o. Aranyhal Étterem Győri csoport 19. forduló.

16. Bezenye 14

Megyei II. o. Foton Soproni csoport 19. forduló.

16. Agyagosszergény 3

Megyei III. o. Pálya Vasút Győr Kelet 19. forduló.

15. Pázmándfalu 5
16. Mindszentpuszta 4

Megyei III. o. Friss Víz Liga Győr Nyugat 19. forduló.
Markotabödöge–Bajcs 3-2
Rábacsécsény–Tényő 1-1
Felpéc–Gyömöre 5-2
Ikrény–Szerecseny 1-4
Sokorópátka–Rábaszentmihály 1-0
Bezi–Bodonhely 1-5
Koroncó–Rábapatona 1-0
Vámosszabadi–Gyarmat 2-4