2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Megyei foci - Feltámadt a Kapuvár, a bajnoki címvédés kapujában a Győrszemere

Hetet lőtt a Csanak a Belednek. A Hegykő 9 góllal küldte haza a Rábakecölt. A vihar miatt csak két szombati meccs maradt el.
Gönyű–Loland-Nyúl 1–2 (1–2)
Gönyű, 150 néző. V.: Vadász Cs.

Gönyű: Kolozsvári – Pankovics (Kugler), Kovács G., Mikli, Varga Cs., Karácsony, Kiss Z., Molnár T., Máté, Böcz B., Horváth G. Edző: Kertész Balázs.

Nyúl: Varga I P. – Varga II P., Kapa Márkó, Németh G., Kapa Martin, Forrás (Cserháti), Varga Zs., Kószás, Varga R. (Varga Z.),
Weiszdorn, Rigó (Rácz). Edző: Horváth Dénes.

Gsz.: Kovács G., ill. Rigó, Kószás.

A hazaiaknak fontos lett volna a három pont megszerzése, ennek ellenére a nyúliak játszottak jobban az első félidőben. A 22. percben Rigó cselezgetett befelé és 18 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0–1.
A 33. percben egy jobb oldali szabadrúgás után Kovács G. érkezett jó ütemben a kapu elé és a hálóba passzolt. 1–1.
Ezt követően a nyúliak jutottak szabadrúgáshoz és a beívelés után Kószás fejelt a hálóba. 1–2.
Két nagy gönyűi lehetőséggel kezdődött a második félidő. A hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, kapujuk elé szorították ellenfelüket, de nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni. A mérkőzés utolsó perceiben a Gönyű mindent egy lapra feltéve támadott, így a vendégek kedvükre kontrázhattak, de ahelyett, hogy eldöntötték volna a három pont sorsát, elhibázták a ziccereket. Összességében a két ellentétes félidő alapján a Gönyű rászolgált volna az egy pontra.

Jók: mindenki, ill. Kapa Márkó, Kószás, Varga II P., Varga Zs.

Kertész Balázs: – Akaratos játékunknak sokadszor nincs eredménye saját vagy mások hibája miatt.

Horváth Dénes: – Ezen a mérkőzésen csak a helyzetek kidolgozásában realizálódott a helyezések közötti különbség, azok kihasználásában, illetve a játék képében nem.
Vígh Tibor

Kapuvár–Petőháza 6–1
(4–0)
Kapuvár, 300 néző, V.: Kalocsa.

Kapuvár: Tüske – Kovács M. (Németh B.), Licskai, Müller, Szabó P., Horváth A., Péter, Kleizer, Szabó Á., Nicsenko, (Somogyi), Varga I B. (Varga II B.). Edző: Varga József.

Petőháza: Bognár D. – Nagy K., Horváth S., Szabó Z. (Nagy R.), Récsei B., Farkas Cs., (Kovács Galavics M.), Böcskör, Récsei J., Szabó D., Hadarics (Ivanov), Ács. Edző: Takács Csaba.

Gsz.:  Szabó Á. (2), Kleizer (2), Varga I B., Nicsenko, ill. Ács.

Már az első félidőben megnyugtató előnyre tett szert a Kapuvár és végül kiütéses győzelmet aratott.

Jók: Tüske, Müller, Szabó Á., Kleizer, Horváth A., ill. senki.

Varga József: – Remek első félidő után a másodikban visszafogottabb teljesítményt nyújtottunk. A Petőházát csak kevés csapat tudná ilyen különbséggel legyőzni.

Takács Csaba: – A hazai csapat ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Legközelebb igyekszünk javítani.

HG Logistic-Győrszemere–Jánossomorja 4–1 (4–1)
Győrszemere, 150 néző. V.: Babos.

Győrszemere: Takács – Töltősi, Nagy G., Fajkusz, Kalcsó, Nyitrai, Pápai (Szabó Cs.), Klement, Herold (Germán), Horváth B., Lappints. Edző: Germán Ferenc.

Jánossomorja: Bári – Szalai, Kopf, Cseri L., Fuhrmann, Salamon, Gaál, Cseri G., Hegedüs, Sebők, Szabados (Pethő). Edző: Zalka Péter.

Gsz.: Horváth B., Kalcsó, Töltősi, Nyitrai, ill. Szabados.

Korrekt játékvezetés mellett nagy iramú, színvonalas mérkőzést játszott a két csapat. Megérdemelt hazai győzelem született.

Jók: Töltősi, Kalcsó, Klement, Horváth B., ill. Cseri G., Salamon.

Germán Ferenc: – Irreális körülmények között az első félidőben sikerült eldöntenünk a mérkőzést.

Zalka Péter: – A második félidő alapján szorosabb eredmény is születhetett volna.

Csorna–DAC 1912 3–0 (2–0)
Csorna, 200 néző. V.: Kovács B.

Csorna: Lőre – Véghelyi (Kiss M.), Csonka, Fehér, Nagy Sz., Szabó A., Molnár G., Lajtos, Babics (Győrvári), Vörös Torma (Juhász), Varga T. Edző: Varga Péter.

DAC: Kiss A. – Feczkó, Horváth R., Kovács L., Korsós Gy., Németh B., Nagy R., Kurucz, Hécz, Kulcsár, Kő (Szalai T.). Edző: Szepessy László.
Gsz.: Vörös Torma (3).

A végig mezőnyfölényben játszó Csorna gólhelyzetek sokaságát kidolgozva megérdemelten győzött.

Jók: Csonka, Vörös Torma, Véghelyi, Babics, Szabó A., ill. Kiss A., Horváth R.

Varga Péter: – Számos gólhelyzetünkből csak hármat értékesítettünk. Külön öröm számunkra, hogy két ifjúsági korú játékosunk is sikeresen debütált.

Szepessy László: – A Csorna jó csapat, megérdemelten győzött. Annak viszont örülök, hogy négy ifjúsági játékosunkkal sem játszottunk alárendelt szerepet.

WHB-Ménfőcsanak–Beled 7–1 (3–0)
Győr-Ménfőcsanak, 200 néző. V.: Csirke R.

Ménfőcsanak: Köllő – Németh B., Kovács Á., Kovács M., Kun, Polyák, Segovits, Kövecses (Iskum), Gajdos, Korsós A. (Tóth M.), Anduska. Edző: Mayer János.

Beled: Gerencsér – Torma, Szűcs (Veiczer), Nagy Z., Kovács Cs., Póczik, Horváth I., Molnár Z., Balassa, Németh R., Bödecs. Edző: Farkas Ferenc.

Gsz.: Korsós A. (4), Gajdos (2), Iskum, ill. Horváth I. Kiállítva: Nagy Z.

Könnyed játékkal megérdemelt hazai győzelem született a második félidő elejétől emberhátrányban futballozó vendégek ellen.

Jók: mindenki, ill. senki.

Mayer János: – Régóta várt nagy különbségű győzelmet arattunk.

Farkas Ferenc: – Sajnálom a csapat azon játékosait, akik ezt a játékot komolyan veszik, ugyanis hetek óta már bohócot csinálunk magunkból.

Bősárkány–Lébény 1–4 (0–2)
Bősárkány, 200 néző, V.: Baán A.

Bősárkány: Németh I. – Tóth T. (Rácz P.), Farkas G., Buti, Török, Nagy Á., Szabó A., Burián, Varga P. (Szeitz R.), Soós, Horváth R. Edző: Szalka Péter.

Lébény: Szabados – Kovács K., Nagy Sz., Sallai, Erdélyi, Németh D. (Bencze), Czeitler, Nemes (Élő), Tóbiás (Kollár), Sárközi A., Lanzendorfen. Edző: Császár Béla.

Gsz.: Horváth R., ill. Lanzendorfen, Nemes, Kovács K., Élő. Kiállítva: Török.

A hazai csapat gól nélküli állásnál kihagyta a helyzeteit, míg a vendégek kihasználták az adódó lehetőségeiket.

Jók: Farkas G. ill. mindenki.

Szalka Péter: – Az év egyik legfontosabb meccsén csődöt mondtunk.

Császár Béla: – Egymásért küzdve megtettük, amit megkövetelt a haza.

Lipót-Pékség–I. G. Gasket-Rajka 3–0 (0–0)
Lipót, 200 néző. V.: Görög.

Lipót: Endrődy B. – Bella, Ásványi, Litresics, Zimonyi, Tóth N., Vojnisek, Sütöri, Ködmön (Endrődy I.), Gál B. (Kiss Á.), Magyar (Takács P.). Edző: Horváth Tamás.

Rajka: Madácsi – Derdák, Banyár (Baják), Régely, Józsa (Csiffáry), Danovsky (Jére), Diviak, Darázs, Schmatovich, Gálik, Szabados. Edző: Urban Péter.

Gsz.: Vojnisek, Ködmön, Sütöri.

Helyzetek nélküli első félidő után a másodikban egy teljesen más lipóti csapat jött ki a pályára és a lehetőségeiket kihasználva, jó játékkal megérdemelten nyert.

Jók: mindenki, ill. Diviak, Szabados.

Horváth Tamás: – A dobogóért vívott harcban fontos volt, hogy győzzünk. Külön öröm, hogy a tizenhat éves Zimonyi Dávid először játszotta végig a kilencven percet.

Urban Péter: – Az első félidő kiegyenlített volt. A másodikban az ellenfelünk jobban játszott és megérdemelte a győzelmet.

Öttevény–Koroncó 2–4 (0–0)
Öttevény, 100 néző. V.: Péter G.

Öttevény: Kollár – Keszthelyi, Molnár N., Bella, Bodor, Molnár B., Kovács S., Nagy L., Peczár, Vígh, Rácz R., Edző: Ördög József.

Koroncó: Katona – Menyhárt, Závori, Mészáros P., Hegyi, Bodó N. (Jakab), Balás (Bodó M.), Török Sz., Dombi, Sütöri (Dávid), Kovács Z. Edző: Makkos Tamás.

Gsz.: Peczár, Rácz R., ill. Dombi (2), Kovács Z. (2).

A vendégcsapat jól kontrázva könyörtelenül kihasználta a hazaiak hibáit és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Jók: senki, illetve mindenki.

Ördög József: – A második félidei dekoncentrált játékunk eredményezte a vereségünket.

Makkos Tamás: – Második félidei remek játékukkal a játékosok bizonyították, hogy nemcsak szeretnek, de tudnak is futballozni.

Duna Takarék Megyei I. osztály 27. forduló.