2018. 05. 27. vasárnap - Hella 16°C | 26°C Még több cikk.

Megyei foci - Az I. osztály ősze számokban

A legtöbb gólt a Csorna lőtte, a legkevesebbet a Beled, a legtöbb gólt a DAC kapta, a legkevesebbet a Csorna.
A bajnokság őszi szezonja véget ért, múlt vasárnap lejátszották az elmaradt mérkőzéseket is.

15 mérkőzés után a tabellát a Csorna vezeti 34 ponttal, amely az előző idényben ezüstérmet szerzett. A csornaiaknak mindenképp jobb az idei ősze a tavalyinál, mivel egy éve 29 ponttal csak a 4. helyen álltak a téli szünet előtt. A góllövő listát is csornai játékos vezeti, Serfőző Bence 12 találatot jegyez. A Csorna három alkalommal kapott ki eddig, a 3. fordulóban Öttevényen, a 10. fordulóban Nyúlon, valamint a 14. fordulóban hazai pályán a Ménfőcsanak ellen. A 6. fordulóban a Beleden 2-2-re végződött mérkőzésén hullajtott még el pontokat a csapat. Figyelemre méltó, hogy a 39 lőtt góllal szemben csak 9 gólt kapott a csornai védelem eddig.

A 2008/09-es szezon óta minden évben a megyei I. osztály bajnoka a Győrszemere volt. A címvédő ezúttal 30 ponttal a második helyen áll, egy évvel ezelőtt a szemereieknek 40 pontja volt, és elsők voltak az őszi idény után. Egy éve a Győrszemere kétszer nem tudott csak nyerni ősszel: Jánossomorján kaptak ki, és Lipóton játszottak döntetlent. Idén az első három idegenbeli meccsükön nem tudtak nyerni (Petőházán és a DAC ellen döntetlent játszottak, Kapuváron pedig kikaptak), az ősz végén sem ment túl jól nekik: a Nyúl ellen döntetlent játszottak hazai pályán, kikaptak Rajkán és 5-1-es vereséget szenvedtek hazai pályán a Csornától. A Győrszemerénél nincsen nagy gólvágó, a legeredményesebb a hatgólos Herold Szabolcs és Vörös Torma Martin. A csapat gólkülönbsége 31-17-es.

A dobogón telel a Loland Nyúl is, 29 pontot gyűjtöttek eddig, 36 lőtt góljuk a második legtöbbnek számít, a 16 kapott gól pedig a második legkevesebb. Ötször ért véget döntetlennel a nyúliak bajnokija. Egy éve a Nyúl az ötödik helyen zárta az őszt, akkor 27 pontjuk volt, döntetlent viszont tavaly ősszel egyszer sem játszottak. Tavasszal azonban eredményesebbek voltak, ennek köszönhetően végeztek az előző bajnokságban a harmadik helyen. Nyúlon ketten jutottak nyolc találatig: Kószás Kriszitán és Rigó Dávid.

A dobogóról három ponttal maradt le most a Lipót (ötödikek voltak tavaly a szezon végén, egy éve pedig másodikként teleltek).

Szoros a középezőny: ötödik helyen a WHB Ménfőcsanak áll 25 ponttal (ők egy éve harmadikok voltak ősszel, a bajnokságot pedig negyedikként zárták). A hatodik hely a 23 pontos Kapuváré (ők a padlóról álltak fel tavaly, és értek el 13. helyet a szezon végén, miután az őszi szezont 6 ponttal az utolsó helyen zárták). A hetedik az Öttevény ugyancsak 23 ponttal (ők tavaly is hasonlóan szerepeltek, az őszt hetedikként, a teljes idényt nyolcadikként fejezték be). 8. a 22 pontos Lébény (ők az előző évi bajnokságot a 12. helyen zárták), 9. a 22 pontos újonc, a Bácsa.

Három húszpontos csapat következik: a DAC Foci24 a 10., a Beled a 11., a I. G. Rajka a 12. helyen áll. A DAC tavaly a 14., a Beled 11., a Rajka a 6. helyen végzett.

A tabella utolsó fele: a 14 pontos Jánossomorja a 13. (ők kilencedikek voltak az előző bajnokságban), az ugyancsak 14 pontos Gönyűnek a 14. hely jutott. A Gönyű kiesőnek számít, az előző bajnokságban sem ment jobban nekik, hiszen azt a 15. helyen fejezték be. Utolsó előtti a Petőháza 10 ponttal (ők voltak az előző bajnokság 10. helyezettjei), míg a sereghajtó az újonc Fertőszentmiklós 8 ponttal.

A legkevesebb rúgott gól a Beled csapata mellett szerepel (39 gól), a legtöbb kapott gólja pedig a DAC Foci24 csapatának van (83).

Az U19-es bajnokság tabelláját a Ménfőcsanak vezeti, második a Beled, harmadik az Öttevény.

Hosszú Katinka bronzérmes 50 méter háton

Hosszú Katinka 25.96 másodperces magyar csúccsal harmadik lett az 50 méter hát vasárnapi döntőjében. Tovább olvasom