2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 32°C Még több cikk.

Megyei foci - 5 gólt rúgott a Kapuvár (videó), 4-et a Csorna

Nyilatkoztak az edzők. Eredmények: a Rajka szintén ötöt vágott. 12 gólt kapott az Agyagosszergény. A Levél–Várbalog meccs félbeszakadt.

Győrszemere, 150 néző. V.: Vadász Cs.

Győrszemere: Gollovitzer – Németh Máté, Fajkusz, Töltősi, Kalcsó, Klement, Németh Márk (Pápai), Horváth B., Nagy L. (Nyári), Herold (Germán), Vörös Torma. Edző: Germán Ferenc.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Dávid (Szalai), Menyhárt (Buza), Mondovics, Kamara, Segovits, Visy, Kertész, Lanzendorfen, Sütöri, Gajdos (Németh B.). Edző: Mayer János.

Gsz.: Vörös Torma. Kiállítva: Kamara.

Szakadó esőben kezdődött a rangadó, ennek ellenére már az első percekben látszott, hogy mindkét csapat győzelemre játszik. Gól azonban nem esett.

A szünet után sem csökkent az iram. Az 55. percben Kamara a második sárga lapja után mehetett zuhanyozni. Tíz perccel később kihasználta emberelőnyét a Győrszemere: Horváth B. futott el a bal oldalon, beadását az üresen érkező Vörös Torma 8 méterről fejelte a hosszú alsó sarokba. 1–0.

Sportszerű, nagyon jó iramú mérkőzésen a különösen a kiállítás után több helyzetet kialakító hazaiak megérdemelten szerezték meg a három pontot a nagyszerűen játszó vendégek ellen.

Jók: mindenki, ill. mindenki.

Germán Ferenc: – Nagyszerű játékkal gólkülönbséget kellett volna javítanunk, annyi helyzetet kihagytunk. Félő volt, hogy a végén ez megbosszulja magát. Sokat javultunk a legutóbbi mérkőzéshez képest. Ezen az úton kell tovább haladnunk.

Mayer János: – Nehéz higgadtan értékelni ezt a találkozót. Úgy érzem, a játékvezető belenyúlt a mérkőzésbe. Gratulálunk a Győrszemerének.
Vass Tibor

Kapuvár–Petőháza 5–0 (2–0)
Kapuvár, 250 néző. V.: Juhász.

Kapuvár: Tüske – Kiss Á., Licskai, Müller, Szabó P. (Somogyi), Varga T. (Kovács M.), Péter D., Kleizer, Szabó Á., Nicsenko, Varga I P. (Molnár G.). Edző: Varga József.

Petőháza: Bognár B. – Nagy K., Horváth S. (Kelemen), Szabó Z., Récsei B., Kovács Galavics M. (Honyák), Böcskör Gy., Récsei J., Kóczár D. (Nagy R.), Szabó D., Ács P. Edző: Bukovics István.

Gsz.: Kleizer (2), Nicsenko (2), Müller. Kiállítva: Kelemen.

A mérkőzésen végig fölényben játszott a hazai csapat, így győzelme ilyen különbséggel is megérdemelt.

Jók: Kleizer, Nicsenko, Szabó Á., Müller, ill. Bognár D., Ács P.

Varga József: – Hazai pályán kezdésnek nem volt rossz, de maximalista vagyok, így azt mondom, sokat kell még javulnunk.

Bukovics István: – Gratulálok a Kapuvárnak.

Lipót-Pékség–Loland-Nyúl 3–1 (2–0)
Lipót, 200 néző. V.: Csirke R.

Lipót: Endrődy B. – Vojnisek (Endrődy I.), Ásványi, Bodó, Magyar, Szilasi, Bella, Závori, Balás (Litresics), Kovács Z. (Ködmön), Bartal. Edző: Makkos Tamás.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Varga Z., Keszei, Kapa Martin (Gayer), Varga II P. (Bodor), Kószás, Németh G., Varga Zs., Cserháti (Wolf), Weiszdorn. Edző: Horváth Dénes.

Gsz.: Bartal (2), Szilasi, ill. Kószás.

Nagy iramú mérkőzésen, két jól felkészített csapat találkozóján a helyzeteit jobban kihasználó lipótiak megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Jók: Bartal, Szilasi, Závori, ill. Kószás, Bodor, Weiszdorn.

Makkos Tamás: – Nagy volt a tét és a nyomás a csapaton, de a heti lelki felkészítés hatásosnak bizonyult. Remélem, ez a győzelem hitet ad a srácoknak.

Horváth Dénes: – A mezőnyben jól játszottunk, de az ellenfél százszázalékos helyzetkihasználású idegenlégiósával nem boldogultunk.

Fertőszentmiklós–Lébény 1–4 (0–2)
Fertőszentmiklós, 300 néző. V.: Hegedűs A.

Fertőszentmiklós: Csóka – Fábián, Horváth P., Németh A., Horváth I., Finta, Mentes (Horváth T.), Dominek (Árki), Dancsok (Bellovics), Horváth Cs., Ábrahám. Edző: Finta Zoltán.

Lébény: Kertész – Kopf, Sallai, Nagy Sz., Czeitler, Sárközi (Németh T.), Nemes, Alasztics, Frank (Erdélyi), Németh D., Tóth B. (Boczor). Edző: Horváth Tamás.

Gsz.: Ábrahám, ill. Alasztics (3), Nemes.

Az első félidőben a vendégek kétgólos előnyre tettek szert. A második játékrészben a szervezetten védekező és jól kontrázó lébényiek további gólokat szereztek, így megérdemelten győztek.

Jók: senki, ill. mindenki.

Finta Zoltán: – Sajnos nem játszottunk jól. Egyéni hibáinkat az ellenfél könyörtelenül kihasználta.

Horváth Tamás: – Nagyon fegyelmezetten és taktikusan játszottunk. A győzelem értékét növeli, hogy az egész mérkőzésen egy mezőnyjátékos állt a kapuban.

Beled–Bácsa 1–3 (1–3)
Beled, 150 néző. V.: Armstrong.

Beled: Hegyi – Szűcs, Abdai, Németh R., Torma, Varga T., Molnár Z. (Zsirai), Horváth I. (Bakos), Kiss D. (Póczik), Bödecs D., Bödecs B., Edző: Farkas Ferenc.

Bácsa: Ács – Katona, Hegyi, Kun, Bokor (Kiss B.), Török, Dömötör, Dániel (Könye), Pintér (Bagoly), Katona, Dombi. Edző: Alföldi Zoltán.
Gsz.: Szűcs, ill. Kun (2), Pintér.

Az első félidő tizedik percéig a hazaiak három ziccert is kihagytak. Utána a belediek akaratgyenge játékát felülmúlta a Bácsa és megérdemelten szerezték meg első győzelmüket a megyei első osztályban.

Jók: senki, ill. Kun, Dombi, Hegyi, Pintér.

Farkas Ferenc: – Elkeserítő vereséget szenvedtünk megint. Ahogy a két meccs eredménye is mutatja, ezzel a játékkal nem érdemeljük meg a megyei első osztályú tagságot. Ha mégis úgy gondoljuk, hogy maradni szeretnénk, egy nagy gödörből kell közösen kimásznunk.
Alföldi Zoltán: – Örülünk a történelmi pillanatnak.

Jánossomorja–Csorna 0–4 (0–0)
Jánossomorja, 250 néző. V.: Németh R.

Jánossomorja: Bári – Szalai Zs., Farkas K., Tóth G., Fuhrmann, Gaál, Szabados (Papp Zs.), Sebők, Cseri, Herczeg O. (Tóth K.), Burkus (Pethő). Edző: Horváth Csaba.

Csorna: Lőre – Szabó A., Fehér, Nagy Sz., Csonka, Babics, Véghelyi (Varga L.), Nyerges (Szigeti), Bognár, Lajtos, Serfőző (Csölle). Edző: Varga Péter.

Gsz.: Lajtos, Serfőző, Nyerges, Babics.

A második játékrészben mutatott teljesítménye alapján a Csorna megérdemelten győzött. Igaz, a gólkülönbség kicsit túlzott.
Jók: Cseri, Farkas K., ill. Nyerges, Lajtos, Bognár.

Horváth Csaba: – Túlságosan tiszteltük ellenfelünket. Nem mertünk úgy futballozni, ahogy tudunk. Sajnos a végére szétestünk.

Varga Péter: – Az első félidőben a hazaiak szervezett játékkal megnehezítették a  dolgunkat, a második játékrészben elért négy gól viszont dicséretes.

DAC Foci 24–Gönyű 1–0 (1–0)
Győr, 150 néző. V.: Péter G.

DAC: Kiss A. – Mészáros Zs., Korsós Gy., Mészáros P., Pintér, Tóth D., Kulcsár (Leal), Kurucz (Németh B.), Forrás, Rácz, Juhász (Kovács G.). Edző: Rokob Péter.

Gönyű: Vörös – Máté Sz., Póczik, Végh (Böcz A.), Kertész B., Kiss Z., Mikli, Bognár J. (Herczeg L.), Böcz B., Zobák Cs., Zobák B., (Terdik). Edző: Csenteri Csongor.

Gsz.: Forrás.

Az első félidőben a DAC sok helyzetet dolgozott ki és ellenfele fölé nőtt. A szünet után a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, de a végén mégis a hazaiak hagytak ki újabb ziccereket.

Jók.: Kiss A., Korsós Gy. Mészáros P., Tóth D., Pintér, ill. Vörös, Máté Sz., Böcz B., Kertész B.

Rokob Péter: – Nagyon harcos, motivált, jó erőkből álló csapat ellen sikerült győznünk. Nehéz mérkőzés volt.

Csenteri Csongor: – Helyzeteink alapján rászolgáltunk volna az egyik pontra. Ettől függetlenül gratulálok a DAC-nak.

Öttevény–I. G. Gasket-Rajka 1–5 (0–4)
Öttevény, 50 néző. V.: Bálintfi.

Öttevény: Molnár M. – Wágenhoffer G., Molnár N., Bella, Virág (Rácz R.), Molnár B., Nagy I Roland, Hécz, Hegedüs, Nagy II Roland, Vígh (Jakab). Edző: Ördög József.

Rajka: Csiffáry – Baják, Derdák, Varga B. (Végh) (Banyár), Gálik, Kovács P., Szabados, Simon, Skoda (Karas), Danovsky, Keszi. Edző: Cerovsky Péter.

Gsz.: Hécz ill., Keszi (2), Skoda, Gálik, Danovsky.

Az első félidőben a vendégcsapat kihasználta a hazai együttes megingásait és jelentős előnyt szerzett. A második játékrész kiegyenlített játékot hozott, de a hazaiak erejéből csak egy gólra futotta.

Ördög József: – Tizenöt perc alatt sikerült magunkat megverni.

Cerovsky Péter:  – Fontosak voltak a gyors gólok. Utána kontrákból veszélyesek voltunk.