2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 19°C | 30°C Még több cikk.

Magyar Kupa: elbukta az ETO a döntőt, a Honvéd a kupagyőztes

Labdarúgás - Elbukta a Magyar Kupa döntőjét a Győri ETO FC. A zöld-fehérek a hazai egygólos vereség után a visszavágón sem tudtak a Bp. Honvéd kapujába találni.

A visszvágón játszott döntetlen azt jelenti, hogy  kispestiek hódították el a serleget, és ők indulhatnak az Európa Ligában.BP.

HONVÉD - GYŐRI ETO FC 0-0
Labdarúgó Magyar Kupa-döntő, visszavágó
Bozsik Stadion, 6000 néző
Vezeti: Solymosi

Bp. Honvéd: Rabóczki - Takács Á., Debreceni, Smiljanic, Lungu - Vukmir, Benjamin - Abass (Morieira 65.p.), Hercegfalvi (Dobos 80.p.), Diego - Abraham (Palásthy 92.p.)
Vezetőedző:Sisa Tibor

Győri ETO FC: Sztevanovic - Odikadze, Stark, Stanisic, Völgyi - Böőr (Bicak 72.p.), Supic, Józsi, Kink (Copa 78.p.) - Bajzát (Pilibaitis 65.p.), Aleksidze
Vezetőedző:Dragoljub Bekvalac

Galéria kép

Az ezüstérmek átvétele után Aleksidzét a mentő vitte el a pályáról, mert az utolsó percekben összefejelt a Honvéd egyik játékosával. Egy gyors vizsgálatot követően mégis felszállhatott a győri buszra, dr. Zselló Ferenc csapatorvos elmondta: valószínű, kisebb agyrázkódást szenvedett a csatár, a további vizsgálatokat majd hazaérkezése után végzik el.

Így látták ők

Sisa Tibor: – Mindkét mérkőzésen szervezett, egységes csapatunk volt. Minden dicséretet megérdemelnek a játékosaink. Sokan, sokat dolgoztak, hogy sikerüljön a kupagyőzelem. Nagy gödörből másztunk ki. Talán ez volt a legnehezebb helyzet edzői pályafutásom során.

Dragoljub Bekvalac: – Először is gratulálok az ellenfélnek és sok sikert kívánok nekik Európában. Két egyforma mérkőzésen egy kardinális hiba eldöntötte, ki lesz a győztes. Nagy előny volt a Honvédnak az idegenben szerzett gól. Mindkét oldalon megvoltak a helyzetek, de kimaradtak. A kiállítás előtt Supicot akartam lehozni, nem értem, hogy egy játékos, akinek volt sárga lapja és cserét kér, hogy csinálhat ekkora butaságot. A cserék? Bajzát és Böőr semmit nem tett azért, hogy fent maradjon a pályán.

Stark Péter: – Fogalmam sincs, mi volt a probléma. Nem sikerült nyernünk, de csapatként jutottunk el idáig és csapatként veszítettük el a döntőt.
Józsi György: – A második mérkőzésen ugyan jobban játszottunk, de sajnos ez is kevés volt.
Szasa Sztevanovic: – Nehéz megszólalni, de úgy érzem, mindkét mérkőzés kiegyenlített volt. Sajnos egy nagy egyéni hiba döntötte el a kupát. Sajnálom, és sajnálom a szurkolóinkat is, akik elkísértek bennünket.

Völgyi Dániel: – Még most is úgy érzem, nem jobb csapat a Honvéd, mint mi. Ezen a mérkőzésen jobban teljesítettünk, mint a győri finálén. Lehet, nagyon akartunk, ami nem baj, de ez túl feszültté, görcsössé tett minket.

93. perc:Lefújja a játékvezető a meccset. Kupagyőztes a Bp. Honvéd!

92. perc: Copa kap sárgát.

91. perc: Cserél a Honvéd. Abraham helyére Palásthy jön.

88. perc: Stark kapott sárgát Abraham lerántásáért.

83. perc: Banjamin gyorsan összeszedte második sárga lapját. Kiállítás.

81. perc: Benjamin kapott sárgát időhúzásért.

80. perc: A Honvédban Herczegfalvit Dobos váltja.

78. perc: Újabb csere az ETO-nál. Kink le, Copa be.

72. perc: Cserél az ETO. Böőr le, Bicak be.

71. perc: Abraham hagyta a labdát Hercegfalvinak, aki 20 méterről lőtt kapu mellé.

66. perc: A frissen beállt Moreira ugrott ki ziccerben, de 14 méterről gyengén lőtt, így Sztenanovic védeni tudott.

65. perc: Cserél a Honvéd és az ETO is. Abbas helyére Moriera, Bajzát helyére Pilibaitis érkezik.

64. perc: Emberhátrányban az ETO. Supic kapta meg második sárga lapját. Kiállítás.

58. perc: Egy szöglet után Benjamin vette le a hosszú oldalon a labdát, majd visszaguritotta Debreczeninek. A lapos lövés centikkel ment mellé.

56. perc: Újra Kink lőtt, ezúttal egy kicsit távolabbról. Fölé.

55. perc: Józsi gurított le egy szabadrúgást Kinknek. A 18 méteres, lapos lövés az oldalhálóban kötött ki.

52. perc: Diego csavart kapura egy szabadrúgást 23 méterről a tizenhatos jobb oldaláról. A léc alá tartó labdát Sztevanovic kiejtette, majd javított. A kapus a földön maradt. Ápolás után folytatódik a játék.

49. perc: A szabadrúgást 20 méterről Völgyi küldte kapura. Rabóczki kezéből kicsúszott a labda, és csaknem átvánszorgott a gólvonalon. A kapus azonban még időben megtalálta.

48. perc: Smiljanic rántotta le a labdával kapu felé induló supicot. Sárga lap.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Egyik edző sem cserélt a szünetben.

45. perc: Vége az első félidőnek. Az ETO játékára néha a "teljes tanácstalanság" a legmegfelelőbb jelző. Ennél sokkal több kell a kupagyőzelemhez.

44. perc: A kispestiek körbepasszolták a győri védelmet. Benjamin unta meg a labdatologatást és lőtt tizennyolcról, kapu fölé.

40. perc: Bajzát dühből eresztett meg egy lövést távolról. Az égbe bombázta a labdát.

38. perc: Böőr szórakozott el egy szabadrúgást, majd az eladott labdából induló Abbast szabálytalanul állította meg. Sága lap.

36. perc: Diego váltott ritmust és indult meg a bal oldalon a kapu felé, 14 méterről lőtt fölé.

35. perc: Völgyi vállalkozott lövésre 22 méterről. A labda a kapus előtt felpattat, de Rabóczki védett.

29. perc: Stanisic is begyűjt egy sárgát.

28. perc: Herczegfalvi kapott sárgát. Böőrt rúgta fel.

20. perc: Takács indításával Abaham lépett ki a védők közül. Versenyt futott Kinkkel, de hosszan szöktette magát, így a kifutó Sztevanovic megszerezte a labdát.

18. perc: Aleksidze húzott el a jobb oldalon, majd a tizenhatos előtt befelé vezette a labdát. Lövése nem sokkal ment fölé.

11. perc: A meccs első sárga lapját Supic kapta, miután felrúgta Abrahamot.

9. perc: Pörgős meccs, igazi kupadöntő hangulat. Smiljanic 16 méteres lapos lövését védte Sztevanovic.

7. perc: Megvan az első ETO-lehetőség is. Józsi emelte át Rabóczki fölött a labdát, ám a visszaérő Benjamin vetődve a gólvonal elől kifejelte a labdát.

5. perc: Az első ziccer a hazaiaké. Egy szöglet után Debreczeni közeli fejesét védte Sztevanovic.

1. perc: A találkozót a Győri ETO FC kezdte.

18.50: Félház a Bozsik Stadionban. Az állóhelyi szektorokban remek a hangulat. A hazai drukkerek vannak többen, de a zöld-fehéreket is több száz szurkoló kísérte el a visszavágóra.

18.30: A Bozsik Stadion fedett lelátó része lassan megtelik nézőkkel. A pálya másik oldalán egyelőre üresek a székek.
Az ETO és a Honvéd szurkolói a stadion két állóhelyi részéből bíztathatják a csapatokat.

18.15: Stark vezetésével az ETO mezőnyjátékosai is a pályán. A bemelegítést Halasi Szabolcs és Szabó Ottó vezényli.

18.05: A Magyar Kupa finálé előtt játszották az amatőr csapatok kupájának, a Sport TV Kupának a döntőjét, amelyet a Rum KSC és az Újszász gárdái vívtak. A serleget a Rum szeretze meg, miután 2-1-re verte ellenfelét.
A győztes csapat még ünnepelt, amikor az ETO-ból a két kapus, Sasa Sztevanovic, és Molnár Péter már megjelent a pályán, Tőkés László kapusedzővel. Elkezdődött a bemelegítés. A kispestiek kezdőkapusa Rabóczki Balázs is köszönti a nézőket.

A finálé előtt sokkal esélyesebbnek tartott Rába-partiak meglepetésre 1–0-ás vereséget szenvedtek Győrben a döntő múlt heti első felvonásán. Így nem maradt más lehetőség, idegenben kell kiharcolni a kupagyőzelmet.

Zöld-fehér siker esetén az ETO ötödször hódítaná el a Magyar Kupát s természetesen ezzel kijutna a nemzetközi porondra.

Sokan képesnek tartják a végső győzelemre a jobb erőkből álló győri együttest, amely a Budapest melletti Telkiben készül a számára oly fontos találkozóra.

„A minden igényt kielégítő, európai színvonalú edzőközpontban hangolódhatunk a kupadöntőre. Úgy gondolom, Telkiből csak profitálhat a magyar labdarúgás. Több hasonló létesítményt megjártam már, de azt mondom, ez kimagaslik mind közül" – mondta el telefonon Dragoljub Bekvalac, az ETO szerb nemzetiségű vezetőedzője.

„Sokakban megfogalmazódott, hogy az első mérkőzésen akarat nélkül játszott az együttes. Nem hiszem el, hogy a motivációval volt gond, inkább úgy érzem, a kupadöntő óriási tétje miatt nem sikerült több játékosunknak sem a saját tudását adnia, ráadásul egy olyan gólt kaptunk, ami talán húsz év alatt egyszer fordul elő. Még a találkozó előtt kikiáltottak bennünket favoritnak, amit nem is nagyon értettem, mert hiába értünk el jobb eredményeket a Soproni Ligában, egy kupadöntő mindig más, mint egy sima bajnoki mérkőzés. Most viszont fordulhat a kocka, hiszen a hazaiak vannak előnyben és az ő vállukat nyomhatja jobban az a teher, amit a mi játékosaink közül néhányan nem bírtak elviselni. Bízom benne, hogy sikerül átlépni azon a bizonyos küszöbön és sokkal jobban játszunk majd, mint Győrben. Azt is gondolom, hogy még egyszer nem futballozhatunk annyira gyengén, mint múlt szerdán tettük."

Az már a szombati Újpest elleni meccs után kiderült, a vezetőedző ismét a rutinosabb játékosoknak ad lehetőséget. Ami biztos, az egyenlítő gólt szerző Kiss Máté nem lesz ott Kispesten, ugyanis meghívást kapott a korosztályos válogatottba. A régebben megsérült játékosokhoz pedig Jäkl, Zámbó és Djordjevic csatlakozott.

„Bárhogy is végződjön a kupadöntő, nem szabad lebecsülnünk az elmúlt hat hónap eredményeit. Harminc év után nyerhet ismét kupát az ETO, s a bajnokságban mindössze egy találkozót veszítettünk el, azt is egy úgymond vegyes csapat. Többször legyőztük az Újpestet, az MTK-t, s ezek azt hiszem, figyelemre méltó eredmények. Szeretnénk erre a szereplésre a kupagyőzelemmel feltenni a koronát, ami nem lesz könnyű, de abban biztos vagyok, hogy játékosaink ezért mindent meg fognak tenni és az utolsó percekig küzdenek" – tette hozzá Dragoljub Bekvalac.