2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 22°C

Lewis Hamilton győzött Szingapúrban

Lewis Hamilton, a McLaren-Mercedes brit pilótája nyerte vasárnap a Forma-1-es Szingapúri Nagydíjat, az autós gyorsasági világbajnokság 14. futamát.

A második helyen a német Timo Glock (Toyota) végzett, míg a spanyol Fernando Alonso (Renault) lett a harmadik. A világbajnoki címvédő Hamilton, aki idei második, pályafutása 11. futamát nyerte meg, rajt-cél győzelmet aratott a villanyfényes szingapúri száguldáson.

A pontversenyben éllovas brit Jenson Button (Brawn GP) az ötödik lett, csapattársa, az összetettben második brazil Rubens Barrichello a hatodik helyen végzett a 61 körös viadalon.

Gond nélkül lezajlott a start: Hamilton megtartotta vezető pozícióját, míg a német Nico Rosberg (Williams) megelőzte honfitársát, Sebastian Vettelt (Red Bull), s így felzárkózott a brit mögé.

Vettel a 17. körben kereket cserélt és benzint vételezett, majd egy körrel később Rosberg is a boxutcában járt. Utóbbi azonban a kihajtásnál átlépte a záróvonalat, ezért áthajtásos büntetést kapott. Hamilton a 20. körben tankolt először.

A 21. körben a német Nick Heidfeld (BMW-Sauber) és honfitársa, Adrian Sutil (Force India) összeütközött, a szétrepülő alkatrészek miatt beküldték a biztonsági autót, amely a 24. körben távozott. Féltávnál továbbra is a vb-címvédő vezetett, de nyomában szorosan ott volt Vettel és Glock.

Vettel 23 körrel a zárás előtt tankolt és - ideiglenesen - a 7. helyre jött vissza. Az autójáról azonban a kihajtásnál leszakadt egy alkatrész. Ráadásul túlságosan gyorsan jött ki a boxutcából, ezért áthajtásos büntetést kapott, s ezzel végleg elszálltak győzelmi reményei. Ekkor az első helyen Hamilton, a másodikon Glock, a harmadikon pedig Alonso száguldott.

Hamilton 15 körrel a zárás előtt tankolt másodszor és Glock elé tét vissza. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a verseny, mert a sorrend az élen a hajrában már nem változott.