2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Kosárlabda Európa Kupa: szoros vereség

Kosárlabda - Hazai pályán kapott ki a SEAT Lami-Véd Győr a női kosárlabda Európa Kupában. Tapodi Péter csapata a 2. forduló mérkőzésén a francia Mondeville-től szenvedett vereséget.
SEAT Lami-Véd Győr–USO Mondeville 58–61(18–17, 19–21, 14–14, 7–9)
Győr, Európa-kupa-mérkőzés, A csoport, 2. forduló, 600 néző. V.: Tomov (bolgár), Kuptadze (grúz).

Lami-Véd: ENGLERT 20/12, Fűrész , Vida 9/3, Imbergerová, RADUNOVIC 10/6. Cs.: Delmis 9/3, Keller 2, Kovács K. 2, HORVÁTH ZS. 6.
Edző: Tapodi Péter.

Mondeville: COSTAZ 6, WILLIAMS 18/3, Sene 9/3, Berezsinszka 8, Bonnan 4. Cs.: Niamke 6/3, Cavallo, Putnyina 2, THIZY 8.
Edző: Hervé Coudray.

A győri csapatból Bronislava Borovicková betegség miatt hiányzott, Hajdana Radunovic azonban ujjtörése ellenére vállalta a játékot. Kitűnő hangulatban kezdődött a mérkőzés, kiegyenlített első percek után a hazaiak Englert vezérletével nyolcpontos előnyt harcoltak ki, néhány labdavesztés után azonban felzárkóztak a vendégek. A második negyedben felváltva potyogtak a kosarak, a szünetben végül egypontos vendégvezetést mutatott az eredményjelző.

Fordulás után folytatódott a nagy küzdelem. A Mondeville hat ponttal meglépett. A különbség nyolc pontra nőtt, a győri csapat azonban nem adta fel a harcot, és a harmadik negyed végére már csak egy pont volt a vendégek előnye. A záró negyed első öt percében azonban a győriek nem tudtak pontot szerezni, így visszaállt a nyolcpontos különbség a két csapat között. Egy ütközés után Imbergerová maradt a földön, a játékost le is kellett cserélni. Továbbra sem tudott eredményes lenni a hazai gárda, a védekezésnek köszönhetően azonban semmi sem dőlt el. Englert hárompontosa törte meg a jeget, találatára viszont rögtön érkezett a válasz is. Másfél perccel a vége előtt hét ponttal vezetett a Mondeville, innen is volt azonban visszaút. Tizenöt másodperc állt a győriek rendelkezésére, hogy egy hárompontossal kiharcolják a hosszabbítást, de végül Delmis dobása kifelé pattant a gyűrűről.
A Győr így vereséget szenvedett a végső győzelemre is esélyesnek tartott Mondeville csapatától, de erre a teljesítményre lehet építeni a jövőben.

Tapodi Péter: – Szép mérkőzést játszottunk, nincs okunk a szégyenkezésre. Az eladott labdáinkon és a büntetőzésünkön múlt a győzelmünk.

Hervé Coudray: – Tudtam, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, mert jó csapat az ellenfél.

• 2. -.- 2009. november 20. 14:39
    „A hangulat nem azon a 10-15 szurkolón múlik akik minden meccsen ott vannak...”
  • 1. dzsoni 2009. november 20. 12:57
    „A nemzeti sport 1500 nézőt ír,azért az jóval közelebb van az igazsághoz mint a 600... Minden meccsen ilyen hangulatnak kellene lennie!!! Szép volt csajok nem sok hiányzott a bravúrhoz!!!”