2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Kosárlabda: döntőben az MKB-Sopron, kikapott az SKC

Bejutott a női kosárlabda bajnokság döntőjébe az MKB-Euroleasing Sopron. Hontiék a fináléban a Péccsel játszanak.

Szeged–MKB-Euroleasing 66–82(19–22, 15–19, 17–19, 15–22)
Szeged, NB I-es női mérkőzés, 300 néző. V.: Győrffy, Bodnár, Király.

Szeged: Laklóth 9/3, Sazonenko 7/3, RASHEED 15, Roglic 11, ZSERZSERUNOVA 13.
Cs.: Farkasinszki 4, Fejes 4, Kováts 3/3, Békefi. Edző: Mészárosné Kovács Andrea.

MKB: Honti 7, Németh B. 6, HOLT 22/3, KRIVACEVIC 15, HORTI 16/3 Cs.: EÖRDÖGH 8, Fűrész D. 3, Coleman 4, Varga Zs. 1, Szabó F., Licskai.
Edző: Székely Norbert.

Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok. Hol egyik, hol másik vezetett pár ponttal. Az utolsó két percet Krivacevic vezérletével 7–2-re nyerte az MKB, s ezzel 3 pontos előnyt harcolt ki. A 16. percben újra egál volt (28–28), majd Rasheed révén már a hazaiak vezettek (33–30). Soproni időkérés után Horti egy triplával egyenlített. A vendégek aztán egy 11–1-es szakasszal zárták az első félidőt. A negyed közepén mindkét együttesnél megállt a kosárszerzés tudománya. Jobbára elhibázott dobásokat jegyezhettünk fel. A palánk alatt gondjaik voltak a vendégeknek, hiszen Tamane eleve hiányzott, Krivacevic és Horti pedig már 4–4 személyi hibával állt. A zárófelvonásban Honti duplájával újra tíz pont fölött volt a különbség (53–64). A hajrában Holt kosarával húsz pontra növelte a soproni előnyt (57–77).

Az MKB-Euroleasing ezzel 2–0-val jutott be az április 9-én kezdődő bajnoki döntőbe, ahol az a Pécs vár rá, mely a ZTE-n jutott túl 2–0-ás összesítéssel. A címvédő tegnap 88–65-re nyert Zalaegerszegen.

Székely Norbert: – Küzdelmes mérkőzés volt, amelyen reális eredmény született. Végig kézben tartottuk a mérkőzés irányítását.

Kaposvár–Kis-Rába Menti Takarék SKC 123–98 (33–31, 31–23, 37–28, 22–16)
Kaposvár, NB I-es férfimérkőzés, 250 néző. V.: Török, Kiss L., Szabó G.

Kaposvár: WILSON 22/12, Medve 6/3 , SOÓS 20/9, WERNER 23/3, CUNNINGHAM 25.
Cs.: FÜLÖP 12, Kutasi 6, Márkus, Kováts R. 4., Kovács S. 5/3, Bíró.
Edző: Fekete Ádám.

Sopron: Kelley 14, JARVIS 15/15, MOLNÁR 17/3, Szabó 11/6, TOWNES 22.
Cs.: Keresztes 6, Pojbics 4, Helmeczi, GOMBÁS 6, Ugaros 3/3.
Edző: Meszlényi Róbert.

Egy sokkal inkább gála-, mint bajnoki jellegű meccsen simán kikapott az alapszakasz zárásaként a Kis-Rába Menti Takarék Soproni KC.

Meszlényi Róbert: – Dobóversenyt vívtunk, amelyet az igen jó formát mutató Kaposvár nyert meg. Kívülről úgy tűnt, mi nem is akarunk védekezni. Lám, ez lett az eredménye.

Dzsudzsákék a rangadót és az első helyet is elveszítették

A Dzsudzsák Balázzsal felálló PSV Eindhoven kétgólos vereséget szenvedett a Twente otthonában a… Tovább olvasom