2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 12°C | 24°C Még több cikk.

Kosárlabda - A hétvégi eredmények

A hétvégi meccseken a hátrom megyei élvonalbeli kosárlabdacsapatból kettő győzni tudott.

Atomerőmű SE–Sopron KC 84–57 (19–14, 14–14, 24–15, 27–14)
Paks, NB I-es férfimérkőzés, 800 néző. V.: Kapitány, Török, Gorka.

ASE: Vaughn 7/3, MCGRUDER 15, KÖRTÉLYESI 12,
JONES 17, Tóth Á. 8. Cs.: Medve, KOVÁCS Á. 11/3, EILINGSFELD 14, Baki. Edző: Dzunics Braniszlav.

Sopron: Ruják, THOMPSON 14/9, Dénes 4, Tóth G. 2, Barovic 15. Cs.: Thomas 12/6, Takács N. 8/6, Trepák, Molnár A. 2. Edző: Sabáli Balázs.

Nem potyogtak sűrűn a kosarak az első percekben, a negyedik minutumban ugyanis mindössze 3–2-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző. Egy 9–0-ás hazai roham után a 7. percben már 11–3 volt a Paks javára, de nem rogyott meg a Sopron, a nagyszünetig hátralévő időben tartotta a lépést a listavezetővel. Olyannyira, hogy egy perccel a félidő előtt még 28–27-re vezettek a Sabáli-tanítványok, mégis ötpontos hátránnyal mehettek pihenőre. A fordulás után viszont kétséget nem hagyott afelől az Atomerőmű, hogy melyik csapat a jobb, előnyét fokozatosan növelve végül nagyarányú győzelmet aratott.

Sabáli Balázs: – Gyengébb kezdés után csaknem egálra hoztuk a meccset a félidőre. Fordulás után a Paks kihasználta hibáinkat. Sajnálom hogy végül ilyen nagy különbséggel kaptunk ki.

Hat Agro-UNI Győr–MTK 77–73 (18–20, 23–18, 23–14, 13–21)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 100 néző. V.: Tőzsér, Tóth K., Gyuris.

Győr: VANDERSLOOT 28/6, IVANOVIC 10, Laklóth 2, TINKLE 15/3, Dobos 4. Cs.: Fejes 4, Czirják, Koch, Semsei 5/3, Mansaré 2, Siamant 7. Edző: Szentendrei Áron.

MTK: Medgyessy 8, ORSÓ 22/9, Vukov 6, Reiner 11, SVITLICA 21/6. Cs.: Zsilinszky, Cymmer 2, Szabó V. 1, Mihaczi 2, Varga B. Edző: Stevan Cupic.

Villámrajtot vettek a győriek, hiszen 8–0-ra elhúztak, de pár pillanattal később már a vendégek vezettek (10–12). A hullámzó játék a folytatásra is megmaradt, az első negyed végén pedig az MTK vezetett. Egy hármassal rögtön a második tíz perc elején előnyhöz jutott a Győr, mely lendületben maradt, s 35–23-ra elhúzott. Kétszer is időt kért a vendégek mestere, s három pontra feljöttek a szünetig. Fordulás után a harmadik szakaszban jelentősebb előnyre tett szert a Hat Agro-UNI Győr, mely első bajnoki meccsét játszotta az idén. A zárófelvonásban azonban nem lehetett hátradőlni, mert két pontra feljött az MTK (70–68), de Vandersloot triplája és Ivanovic két büntetője eldöntötte a találkozót.

Szentendrei Áron: – Mindig az első a legnehezebb. Ezt a győzelmet Fűzy Ákosnak és Tapodi Péternek ajánljuk.

PINKK 424–Uniqa-Euroleasing Sopron 55–71 (14–22, 10–17, 14–13, 17–16)
Komló, női Közép-Európa Liga-mérkőzés, 600 néző. V.: Cziffra, Hegedűs, Makovsky.

PINKK: Iványi 6/6, RUJÁK 9/3, Sarok 3, Őri 4, AJDUKOVICS 12. Cs.: Győri 4, Minciková 6, Adamecz 2, Kováts 4, Katona 5. Edző: Roberto Hernandez.

Sopron: FEGYVERNEKY 18/6, Faris 1, Zsovár, 5/3 Hawkins 10, KRNJICS 16. Cs.: SIMON 9/3, Tetemondová 6/6, Licskai 4, Sztankovics 2. Edző: Igor Polenek.

Hawkins vezérletével egy 10–2-es soproni futást láthattak a komlói nézők. A folytatásban Simon és Krnjic eredményes játéka révén növelte előnyét az Uniqa. A második negyed elején 10 pontosra hízott a soproni előny, Zsovár szép triplája után pedig tovább mélyült a szakadék. Licskai és Fegyverneky villanásaira építve egy 8–0-ás rohammal megnyugtatóvá tette előnyét szünetre az Uniqa. Tetemondová triplájával kezdődött a második félidő, Fegyverneky újabb találatával pedig kerek 20 pontra nőtt az Uniqa előnye. A szakasz hajrájában letámadásra ment ki a PINKK, s egy 8–2-es futással zárva a negyedet feljebb kapaszkodott. Felváltva estek a kosarak, az Uniqa Krnjic találataival tartotta előnyét.

Igor Polenek: – Három negyeden át jól teljesítettünk, elégedettek
lehetünk az eredménnyel. Most már előre is nézünk, hiszen nehéz utazás vár ránk Orenburgig, ahol szeretnénk egy jó mérkőzést játszani.

Bravúrközelben a győriek

Győr-Szol-SZESE–MTK 73–78 (17–26, 13–15, 23–18, 20–19)
Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, 300 néző. V.: Szalai, Kulcsár, Esztergályos.

Győr-Szol-SZESE: Drevenka 13/3, Gombás 15/6, Péterfai 4, Horváth 13/3, Papp 25/3. Cs.: Palavics, Vida, Gáll, Daru 3, Káli, Baruta, Erdész. Szakmai igazgató: Rátvay Tamás.

Az első negyed nyolcadik percéig a győri csapat vezetett. A folytatásban az ellenfél egy 18–0-as szériát produkált. Öt perccel a vége előtt már a Rátvay-alakulatnál volt az előny. Ekkor néhány hazai hiba döntött.

Rátvay Tamás: – Nagyot harcoltunk, de sok apró, ám jelentős hibát vétettünk. Cserepadunk nem sok lehetőséget kapott, így a pályán lévők nagyon elfáradtak a mérkőzés végére, így voltak rossz döntéseink.

Vereség a hosszabbításban

SMAFC-NYME–Baja 83–86 (24–12, 17–29, 19–13, 11–17, 12–15)
Sopron, NB I/B-s férfimérkőzés, 100 néző. V.: Sabáli, dr. Magyari, Török.

SMAFC: Nagy G. 8, BALOGH 21, Jávor 12/6, Berneczei 2, Csaplár-Nagy 12. Cs.: HERCZEG 23/9, Szlávik 3, Ugaros 2, Karácsonyi G. Edző: Barlai Tamás.

Repülőrajtot vett a SMAFC, a Baja 20–5 után kezdett ébredezni. A második szakaszban a hazaiak játéka „leült", a Baja megérezte az esélyt, így a szünetben döntetlenre álltak a csapatok. A folytatásban végig a SMAFC vezetett, a 38. percben egyenlítettek a vendégek. A hosszabbításban hat ponttal megugrottak a vendégek, s a büntetőpárbajban végül három ponttal nyertek.

Hengereltek a fiatalok

SKC-Sportiskola–Baja 95–66
(29–18, 18–16, 24–13, 28–18)
Sopron, NB I/B-s férfimérkőzés, 50 néző. V.: Horváth, Benedek, Dombay.

Sopron: BUS 21/9, RUJÁK B. 8, RÁTVAY 13/9, Török 4, MOLNÁR M. 29. Cs.: Szekeres Á. 5, NÁRAI 10, SZEKERES Z. 7, Czérna 2, Tukovics. Mb. edző: Csátaljay Gábor.

Az első hat percben fej fej mellett haladtak a csapatok. Rátvay triplája egy 14–2-es soproni roham kezdetét jelentette. A második negyed kiegyenlített küzdelmet hozott. A második félidőben egy 12–3-as rohanással végképp eldöntötte a meccset a maga javára a soproni együttes.

Csátaljay Gábor: – Szorosabb mérkőzésre számítottunk, de Bus Hosszút, Ruják pedig Délityet őrizte remekül, s ezzel kihúztuk a méregfogukat. Örülök Nárai Bence sikeres debütálásának.

A rutin győzött

SKC-Sportiskola–Pápa 70–82 (25–27, 17–17, 9–22, 23–16)
Sopron, NB I/B-s férfimérkőzés, 50 néző. V.: Surányi, Válé, Bagi.

Sopron: Bus 4/3, RUJÁK B. 16, Rátvay 12/3, Török 6/3, MOLNÁR 17. Cs.: Szekeres Á. 5/3, Nárai 10/3, Szekeres Z., Czérna. Edző: Patonay Imre.

A rutinos pápaiakkal az első félidőben remekül tartották a lépést a soproni fiatalok. A harmadik negyed elején Bus bordasérülést szenvedett, és a fáradtság is kijött a soproniakon.

Patonay Imre: – Megérdemelten nyert rutinos játékosai vezérletével a pápai csapat. Játékosainkon érződött, hogy az elmúlt napokban játszott rengeteg meccs miatt fáradtak, ráadásul Bus is kivált. Tanulásnak ez a meccs is tökéletes volt.