2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

Kimaradt ziccerek

Graboplast-ETO–Cornexi-Alcoa 26–26 (13–11)
Győr, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, 2500 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P.
Graboplast-ETO: SIRINA – Lovász 4, Nitescu 3, Görbicz 5, DOKIC 5/1, MÖRTEL 6/3, Vérten 3. Cs.: Petróczi (kapus), Mehlmann, Jókai. Edző: Róth Kálmán.
Cornexi-Alcoa: FARKAS – GISCA 6, Grezner, Virincsik 2, Kulcsár 7/3, DELI 6/1, Kenyeres 1. Cs.: Fekete (kapus), Kovács T., Tápai 1, Szőke 3. Edző: Pánczél Barnabás.
Hétméteresek: 6/4, ill. 7/5. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Kizárva: Kovács T. (13. p).

Zsúfolásig megtelt a csarnok a múlt heti győri bravúrgyőzelem után. Talán a hangulat hatott bénítólag a csapatokra, hiszen ritkán látható öt percet produkált a két együttes. A hatalmas iramban mindig baj volt az irányzékkal, vagy a két kapus védett bravúrral, így az első találatra majdnem öt és fél percet kellett várni: a gólcsendet az egykori győri Kulcsár törte meg. A hazaiak Nitescu révén a hetedik perc közepén avatták fel először Farkas kapuját.

Óriási elánnal küzdött mindkét gárda, hol az egyik, hol a másik együttes vezetett egy-egy góllal. Döntőnek tűnt a 13. perc eseménye, amikor a vendégek védőjátékosa, Kovács Tímea a betörő Dokicot a nyakánál fogva a levegőből rántotta vissza. A játékvezető kettős azonnal piros lapot mutatott fel a sportszerűtlenkedő székesfehérvári kézilabdázónak.
Az izgalmak a folytatásra is megmaradtak, egy gólnál nagyobb különbség először a 26. percben alakult ki, mikor 10–8-ra vezetett a Graboplast-ETO. A szünetig maradt is a kétgólos hazai vezetés.

Fordulás után jobban kezdtek a zöld-fehérek, a 36. percben már négy gólra nőtt az előny (16–12, 17–13). A Cornexi azonban nem adta fel, nem került a padlóra, hanem kiegyenlített (18–18), sőt, a 48. percben a vezetést is átvette (19–20). A győrieknek futni kellett az eredmény után, s ez a kényszer sok pontatlan, előkészítetlen lövést eredményezett, így az utolsó hat percben már két gólt kellett volna ledolgoznia Görbiczéknek. Drámaian alakult az utolsó perc, a győriek már a félpályánál megtámadták a vendégeket, s sikerült is labdát szerezni, mellyel Görbicz a kapuig nyargalt, s egyenlített. A hátralévő húsz másodpercet sikerült kivédekeznie a győrieknek, így tulajdonképpen megmentették az egyik pontot. Más kérdés, hogy a mérkőzés előtt aligha lett volna bárki is boldog a döntetlennel.

Róth Kálmán: – Ennyi ziccert nem lehet büntetlenül kihagyni.
Pánczél Barnabás: – A csapat megmutatta, hogy szívvel-lélekkel küzdve időnként tud jól is játszani.