2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 9°C | 18°C Még több cikk.

Kézilabda vb: Magyarország-Kína 25-21

Csütörtökön a 9. helyért játszhat a magyar női kézilabda válogatott a világbajnokságon. A mieink a középdöntő 3. fordulójában négy góllal győzték le Kínát.
MAGYARORSZÁG - KÍNA 25-21 (14-10)
Női kézilabda vb, középdöntő, 3. forduló

60. perc: Passzívban Zácsik még lő két gólt. 25-21. Ez a vége.

59. perc: Kínai időkérés.

58. perc: Mátéfi Eszter időt kér. Kovacsics belövi a hetest. 23-21.

56. perc: Gólt kapunk, és Szekerest kiállítják. 22-20. Az ötödik kínai hetest Li Weiwei értékesíti. 22-21.

55. perc: Előbb Juhász, majd Bódi lő ziccerben a kapusba.

54. perc: Tomori nehéz helyzetből szerez gólt. 22-19.

53. perc: Liu Xiaomei hozza fel kettőre Kínát. 21-19.

52. perc: Zácsik kiharcol egy hetest, majd a kapusba lövi.

51. perc: Az első kiállítás tőlünk. Kovacsics megy le két percre.

49. perc: Liu négy gólnál tart. 21-17. Wang szedi le Zácsik passzát. A kapuig mehet. Gól. 21-18.

48. perc: Zácsik Szandra jól játszik. 21-16.

47. perc: Újabb büntető. Kovacsics belövi. 20-16.

46. perc: Kettős emberelőnyben vagyunk. A hetest Kovacsics lövi be. 19-16.

45. perc: Li Weiwei büntetőből eredményes. 18-16. Emberelőnyben támadhatunk.

43. perc: Miért ne legyen izgalmas a meccs? Felhozzuk a kínaiakat háromra. Li Yao. 18-15.

42. perc: Wang távoli lövése lepattan a kapus előtt. Gól. 18-14.

41. perc: Liu Xiaomei jó csellel jut lövésig a beálló helyén. 18-13.

39. perc: Liu Weiwei hatodik gólját lövi. Most hetesből talált be. 18-12.

38. perc: a kínaiak kínaival próbálkoztak, de nem jött be, az ellentámadásból Zácsik csinált hetest. Kovacsics nem hibázta el a büntetőt. 18-11.

38. perc: Bulath harcolt ki hétméterest. Szucsánszki a kapuvára lőtte a labdát.

37. perc: Juhász védekezett rosszul. 17-11

36. perc: Zácsik 2 góljával 17-10.

A félidő első és utolsó öt perce a miénk volt. Közben kapkodtunk, szenvedtünk.

30. perc: Megint leindítanak. Gól. 13-10. Bódi ejti át a kapust a jobb szélről. 14-10. Vége a félidőnek.

29. perc: Zácsikot rántják le. Először leszünk emberelőnyben. A hetest Szucsánszki lövi be. 13-8. Emberhátrányban lő gólt Kína. 13-9.

27. perc: Szép akció. Tomori passzából Zácsik szerez gólt. 11-8. Herr véd. Szucsánszki indul. Ez az! 12-8.

25. perc: Összeugrik a kínai fal középre. Bódi előtt marad folyosó. Gól. 10-8. Kínai időkérés.

24. perc: Szucsánszki más lehetőség hiányában talpról kilencről lő. Gól. 9-8.

23. perc: Li Weiwei hetesből is pontos. 8-8.

21. perc: Szucsánszki indul. Szép akciógól. 8-7.

20. perc: Liu középről szór hatalmas gólt a jobb felső sarokba. 7-7.

19. perc: Zácsik lövi át kilenc méterről a sáncot. 7-6.

17. perc: Az utolsó négy támadásban a kapusba dobjuk a labdát. Szucsánszki hetesből egyenlít. 6-6. A hat gólból négyet büntetőből lőttünk.

14. perc: Passzívban vagyunk, amikor Bulath lő. Gól! 5-5. Li Weiwei négy gólos. 5-6.

13. perc: Vezet Kína. Védekezésben közében bakizunk. Sha köszöni a kiejtett lebdát, és gólt szerez. 4-5. Mátéfi Eszter időt kér. Zácsik és Szucsánszki is a pályán.

12. perc: Beállóst cserélünk. Szabó helyére Tóth Kata jön.

11. perc: Liu lőhet könnyedén középen Szabó mellett. 4-4.

9. perc: Tóth a harmadik hetesét is belövi. 4-2. Az előző, gólt érő figurát csinálja meg újra a kínai csapat, csak a bal oldalunkon. 4-3.

8. perc: Li Weiwei megy be  a jobb egyes-kettes védő között lövésig. Gól. 3-2.

7. perc: Egyet cserélünk támadás-védekezés között. Tomorit ilyenkor Kovacsics váltja.

6. perc: Li Weiwei belövi a hetest. 2-1. Büntető a másik oldalon is. Tóth Tímea átejti a kapust. 3-1.

5. perc: Herr sokadszor véd bravúrral. A támadásban Tóth Timi teszi fel a labdát Bulathnak. Bombagól. 2-0.

4. perc: Szabó Valit rántják le. Hetes. Tóth Tímea belövi. 1-0.

1. perc: A keretből a sérült Vérten, és Pastrovics maradt ki. A kínaiak kezdik a meccset.

23 SHA Zhengwen

A helyi selyemmúzeum meglátogatásával és egy erőnléti edzéssel készült hétfőn a magyar női kézilabda-válogatott az utolsó világbajnoki középdöntős mérkőzésére, amelyet kedden vív a házigazda kínai csapattal Szocsouban.

Az már vasárnap eldőlt, hogy a több kulcsjátékosát nélkülözni kénytelen magyar csapat legjobb esetben is csak a 9. helyért szállhat harcba csütörtökön, de ehhez még pontot kellene szereznie a rendező ellen. A feladat nem ígérkezik megoldhatatlannak, hiszen a kínai válogatott eddig mindkét középdöntős találkozóját elvesztette, a románokkal szemben 40-19-re, míg az olimpiai bajnok norvégokkal szemben 34-19-re maradt alul. Ráadásul a vb-t megelőző felkészülési összecsapáson, december 1-jén Mátéfi Eszter szövetségi kapitány alakulata győzött 30-24-re. Jó hír, hogy a sérüléssel kezelt Vérten Orsolya a hírek szerint újra játszhat.

A magyar játékosok és szakvezetők abban egyetértenek, hogy a középdöntőben eddig nyújtott teljesítmény előre mutató a jövőre nézve, ugyanakkor a dél-koreaiak ellen nyolcgólos előnyről döntetlenre végződött mérkőzést követően mindenki szomorú volt. S bár a 28-28-cal zárult vasárnapi meccs hajrájában a két francia játékvezető rendre a magyarokat sújtotta ítéleteivel, Mátéfi Eszter nem tért ki a Bonaventura testvérpár működésére. A szakember sokkal inkább azon kesergett, hogy a második félidőben elkövetett technikai hibák miatt elmaradt az a győzelem, amely a torna egyik nagy szenzációját jelentette volna. A játékosok közül sokan nem is tudták eldönteni, hogy örüljenek, vagy szomorkodjanak, pedig a megfiatalított csapat remekül helytállt az olimpiai bronzérmessel szemben.

A játékosok kiemelték: egyáltalán nem mindegy számukra, hogy miként végeznek a vb-n, és mindent megtesznek, hogy a 9. helyet megszerezze a csapat.

A vasárnap nagy meglepetése volt, hogy a Világkupa-győztes románok - akik az aranyéremért jöttek Kínába - kikaptak a spanyoloktól, és így nem juthatnak elődöntőbe. A román oldalon uralkodó csalódottságot jól érzékelteti, hogy a román közszolgálati televízió riportere elsírta magát a lefújás után. A spanyolok sikerükkel már bekerültek a legjobb négy közé, a másik továbbjutó helyre a norvégok és a dél-koreaiak pályáznak.

A keddi középdöntő program és az állások:

I. csoport (Jangcsou): Németország-Angola 10 ó Franciaország-Ausztria 12 ó Dánia-Oroszország 14 ó
Az állás: 1. Oroszország 6 pont (112-86), 2. Franciaország 6 (102-86), 3. Dánia 6 (104-97), 4. Ausztria 2 (100-112), 5. Angola 2 (94-107), 6. Németország 2 (92-116)

II. csoport (Szucsou): Magyarország-Kína 10:15 ó Norvégia-Spanyolország 12:15 ó Románia-Koreai Köztársaság 14:15 ó

Az állás: 1. Spanyolország 7, 2. Norvégia 6, 3. Koreai Köztársaság 5, 4. Románia 4, 5. Magyarország 2, 6. Kína 0

• 3. FrankieBoy 2009. december 15. 23:24
    „...mint most a négy ponttal? :)))
    (2 döntetlen + egy győzelem = 4 pont)”
  • 2. miracle 2009. december 15. 21:02
    „Akkor lenne 3 pontunk és ugyanott állnánk.”
  • 1. VargaP 2009. december 15. 13:06
    „most hiányzik a délkoreai elhullajtott pontocska”

Hasznos vereségek

Kosárlabda - Két mérkőzést játszott Kínában a Soproni KC. Meszlényi Róbert csapata szombaton és… Tovább olvasom