2017. 08. 20. vasárnap - István 17°C | 23°C Még több cikk.

Kézilabda VB: Koreát is legyőztük!

Kézilabda - A magyar válogatott izgalmas, kemény meccsen egy góllal legyőzte Dél-Koreát a horvátországi világbajnokság középdöntőjében. A mieink csütörtökön az ötödik helyért játszhatnak, ha Szlovákia nem győzi le négynél több góllal Svédországot.
MAGYARORSZÁG - DÉL-KOREA 28-27 (11-14)
Férfi kézilabda VB, középdöntő

60. perc: Hetest kapunk! Császár belövi! 28-27. Tizenkét másodperc a végéig. Időt kér Korea. Kivédekezzük, vége! Egy góllal nyerünk.

59. perc: Császár hetesből egyenlít. 27-27.

57. perc: Pattintott passz a beállónak. Vezetnek. 26-27.

55. perc: Császár közbelő! 26-25. Nem tudjuk kivédekezi a koreai támadást. 26-26.

54. perc: Vezetünk! Iváncsik Tamás passzol a jobb szélen üresen induló öccséhez. Ziccer, gól. 25-24. Gyorsan egyenlítenek. 25-25.

53. perc: Jun marad üresen a bal szélen. 23-24. Gál fodul le középen! 24-24.

51. perc: Kim most nem Ivácsik T.,hanem Harsányi mellett megy fel lövésig. 22-23. Gál passzából Nagy L. eredményes. 23-23.

50. perc: Szép passz a beállónak. Pak nem kegyelmez. 21-22. Császár! Nagy gól! 22-22.

49. perc: Nagy L. egyedül viszi a kapuig lendületből. Gól! 21-21.

48. perc: Iváncsik Tamást hagyja le a balszélső. Puljezevic lába alatt pattan a hálóba a labda. 20-21.

45. perc: Megforgatják a védekező játékosainkat. Beállóból kapunk gólt. 18-20. Zubai gyorsan válaszol. 19-20. Iváncsik indul. Gól. Egyenlítünk. 20-20.

43. perc: Ilyés passzolja el a labdát. Kim megköszöni, és bevarrja a ziccert. 18-19.

41. perc: Dzsong átlövésből talál be. 17-18. Ilyés ezt másolja le a másik kapunál. 18-18.

40. perc: Nagy Laci egyenlít! 17-17.

39. perc: Védés, Ilyés indít, Iváncsik T. pedig az üres kapuba lő.16-17.

38. perc: Nem tudunk egyenlíteni, helyette kapunk egyet. 15-17.

37. perc: Megint egy labdaszerzés, természetesen Iváncsik G. már a kapu előtt. Gól. 15-16.

36. perc: Császár lövi el szépen a sánc fölött a labdát. 14-16.

35. perc: Pak Jung Dzsu beállóból. 13-16. Puljezevic hetest fog.

33. perc: Császár hetesből csökkenti a hátrányt. 12-15. Labdát szerzünk, NagyL. indítja Iváncsik Gergőt. Gól! 13-15.

31. perc: A koreaiaké a játékrész első gólja. PakCsan Jong lövi szélről. 11-15.

30. perc: Lee ad "kötény" kilenc méterről Puljezevicnek, két másodperccel a vége előtt. 11-14. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Dzsong könnyedén lövi át a sokkal magasabb védőket. 11-13.

28. perc: Iváncsik G. hetesgóljával újra csak egy a hátrány. 11-12.

27. perc: Oh talál be a bal szélről. 10-12.

26. perc: Hosszú gólcsendet tör meg Lee. 9-11. Iváncsik Gergő máris betalál a túloldalon. 10-11. Most a koreaiak kérnek időt.

21. perc: Nagy Lacinak zárnak jól. Bombagól. 9-10. Már csak eggyel vezetnek.

20. perc: Lee hetesből, Mocsai átlövésből pontos. 8-10.

18. perc: Iváncsik G. indítja testvérét. Iváncsik Tamás belövi a ziccert. 7-9.

17. perc: Iváncsik értékesít egy hetest. 6-9.

16. perc: Hetesből kapunk egyet. Hajdu János időt kér. 5-9.

15. perc: Dzsong jön újra. 5-8.

13. perc: Fazekas véd, majd indítja Harsányit. A koreai kapus rosszul jön ki, így a magyar szélső az üres kapuba lőhet. 5-6. Gyorsan kapunk is egyet. 5-7.

10. perc: A koreaiak hetest értékesítenek, ezzel két gól az előnyük. 4-6.

9. perc: Lee Dzsae Vu újra átlövésből, Fazekas sajnos mellényúlt, 4-4

8. perc: Császár lőtt nagy gólt, 4-3.

7. perc: Nagy Laci kapott sárgát, Pak Csan Jong gólja után, 3-3.

6. perc: Egy jól kijátszott szabaddobás-variáció végén Ilyés csípőből tüzelt, 3-2

5. perc: Lee egyenlít, 2-2. Dzsae Vu volt az.

4. perc: Ilyést nem indítani kell, hanem átlövéshez odaadni neki a labdát, és most meg is mutatta, hogy ért hozzá: a szaggatottról ugorva ágyúzott a kapuba, 2-1.

2. perc: Dzseong lövése pattant be, a nálunk viszont Császár pattintása a lécet találja telibe, 1-1.

1. perc: Mindössze 24 másodperc után heteshez jutunk, Gál ellen védekeztek belül. Császár magabiztos pörgetéssel értékesítette, 1–0!

Vura József, a Győri ETO FKC vezetőedzője is ebben reménykedik: „Az eddigi eredmények mellett az örömteli, hogy játékban is jól teljesít a gárda, megvan a ritmus, a gyorsaság, s ha egy kis szerencséje lett volna a válogatottnak, még az elődöntőbe jutás is meg lehetett volna. Sajnos hiába teljesített jól a horvátok ellen a gárda, hazai pályán ilyen közönség előtt és játékvezetés mellett nem igazán lehetett esély a sikerre, a tartás azonban megvolt."

A győriek edzője azt emelte még ki, hogy taktikailag is partiban van a világgal a magyar csapat: „Az ellenfél valamennyi lépésére van viszontválasz. A hatos fal és a nyitott védekezés ellen is megvan az ellenszer, s ha megvan a gyorsaság, s a futáshoz a hely, akkor abból egyértelműen tudunk építkezni. A mezőny egyébként rendkívül kiegyensúlyozott, ezért is lenne nagy szó, ha az ötödik helyért játszhatnánk."

Hogy ez mennyire nem egyszerű feladat, azt jól jellemzi, hogy két korábbi klasszis gárda, a spanyol és az orosz csak a 13–24. helyért küzdhet.

Ami szakmailag kiemelhető, hogy már nemcsak az átlövők szerepe fontos, hanem a szélső játékosok is, nem beszélve a kapusokról.
„Ha a kapus csak a kötelezőket védi, az édeskevés a sikerhez, bravúrokra is szükség van tőlük. Ugyanígy előtérbe kerültek a szélsők, akik nemegyszer döntöttek el fontos csatákat az eddigi mérkőzéseken. Ez egyrészt azért jó, mert terhet vesz le a lövőkről, valamint a védekező csapat figyelmét is megosztja, nem elég csak a belső emberekre figyelni" – tette hozzá Vura József.

Az állás

I. csoport:

1. (már elődöntős) Franciaország 8 pont, 2. (már elődöntős) Horvátország 8, 3. Magyarország 3, 4. Szlovákia 3, 5. Svédország 2, 6. Koreai Köztársaság 0.

II. csoport:

1. Dánia 6 pont, 2. Németország 5, 3. Lengyelország 4, 4. Norvégia 4, 5. Szerbia 3, 6. Macedónia 2.
Remélhetőleg a mai meccs után is készülhet hasonló kép a magyar válogatottról.

• 3. Szilágyi_Zsolt 2009. január 27. 20:25
    „:) Persze, ha ezt tudom, akkor maradok. De végig olyan laposan, minden tűz nélkül játszottak, 2 perccel a vége előtt már teljesen lemondtam róluk. Igaz, így legalább megkíméltem magam a szívbajtól: két hetes a végén, te Úristen! :) Mindenesetre nagyon örülök, mert így legalább a 6. hely már biztos.”
  • 2. pmfc 2009. január 27. 19:35
    „:))))

Hát Zsolti ez már velem is többször megesett amióta rendszeres nézője vagyok a kézilabdának. Mit lehet tenni. Legközelebb várd ki a végét!!! :) :) :)”
  • 1. Szilágyi_Zsolt 2009. január 27. 17:57
    „Ezt nem hiszem el! Mikor a koreaiak belőtték (27-26), az 58. percben mérgemben otthagytam... Biztos voltam a buktában. Hát nem most nyernek?!”

MKB: csak csapatként lehet esély

Kosárlabda - Kedden 18 órakor kezdődik az MKB-Euroleasing Sopron Euroliga-nyolcaddöntő párharca a… Tovább olvasom