2018. 06. 25. hétfő - Vilmos 14°C | 22°C Még több cikk.

Két góllal győzött az ETO a Honvéd ellen

Második félidőben nyújtott teljesítményének köszönhetően 3-1-re győzött hazai pályán a Győri ETO FC együttese a Budapest Honvéd ellen.
Megérdemelten győzelmet aratott hazai pályán a Győri ETO FC együttese a Budapest Honvéd ellen. A zöld-fehéreknél hazai pályán ismét pályára lépő Priskin szerezte meg a vezetést.

Győri ETO FC - Budapest Honvéd 3-1 (1-1)
ETO Park, 2500 néző. Vezette: Németh Á. (Erős, Medovarszki)

ETO: Kocic - Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi - Pátkai, Kamber - Varga R. (Dudás, 88.), Rudolf, Koltai (Andric, 66.)-  Priskin (Kronaveter, 80.). Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Honvéd: Kemenes – Ikkene-King (Baráth, a szünetben), Ignjatovic, Alcibiade, Navarro - Nagy G. Godoy (Hidi, 54.)- Job, Vécsei, Holender (Kapacina, 61.) - Youla. Vezetőedző: Vierchowod Pietro.

Gólszerző: Priskin (19.), Rudolf (75. - 11-egyesből), Pátkai (79.), illetve Youla (27.)

Piros lap: Alcibiade (73.)

Sárga lap: Kamber (50.), illetve Navarro (17.), King (21.), Alcibiade (41., 73.), Job (81.)

Horváth Ferenc: - Az első félidőben is jól játszottunk, de nagyon nehéz volt megoldani a Honvédnak ezt a három gyors csatáros játékát. Priskin érkezésével mi is más felállásban játszottunk a korábbiakhoz képest. Értékes győzelmet arattunk, masszív csapat ellen nyertünk, a második félidőben sok hibára kényszerítettük őket. Ezen az estén azt az etót láttam, amelyet tavaly is.

Pietro Vierchowod: - Kemény mérkőzés volt, szívesen megnéztem volna ha tizenegy a tizenegy ellen játszottunk volna. Addig egyenrangúak voltunk, utána emberelőnyben jobban játszott az ETO.

Eseménytelen első tíz percet követően Holender megpattanó lövésénél kellett Kocicsnak bravúrral hárítani, majd egy perccel később gyönyörű összjáték után Varga távoli kapáslövéssel válaszolt.

Sokáig nem kellett várni a következő helyzetre, Youla beadása után Vécsei 7 méterről óriási helyzetben a kirepülő Kocicba lőtte a labdát, majd három perccel később könnyedén megszerezhette volna a vezetést az ETO, de Rudolf 12 méterről az oldalhálóba lőtt.

A találkozó 19. percében viszont már az előnyt is sikerült megszereznie a zöld-fehér együttesnek. Völgyi bal oldali beadása után a hazai pályán újra bemutatkozó Priskin fejelt a kapu bal oldalába. (1-0)

Gólt követően nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a vendégek, majd Alcibiade bal oldali beadása után lesgyanús szituációban Youla 10 méterről fejelt a kapu bal oldalába. (1-0)

Fővárosi egyenlítés után a győriek ismét átvették a kezdeményezést, sokkal többet birtokolták a labdát, míg a piros-feketék főként a gyors ellentámadásokban bíztak. Az első félidő utolsó perceiben még Rudolf találhatott volna a kapuba, de lövése kevéssel haladt el a kapu fölött, így 1-1-es döntetlen állásnál vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően is a zöld-fehérek voltak aktívabbak, de sokáig helyzetig sem jutottak a rendkívül szervezett kispesti védelemmel szemben. A mérkőzés 57. percében kellett először Kemenesnek közbeavatkozni, de akkor sem okozott különösebb veszélyt Priskin fejese.

A folytatásban sem élénkült meg komolyabban a találkozó, igaz első félidőben sokkal több helyzetet láthattak a kilátogató szurkolók. A találkozó 69. percében viszont Völgyi szabadrúgása után Priskin szerezhette volna meg a vezetést, de óriási helyzetben 3 méterről az oldalhálóba fejelt.

Két perccel később egy szituáció után Alcibiade ezúttal is hevesen reklamált a játékvezetőnél, amely után megkapta második sárga lapját és a kiállítás sorsára jutott.

Horváth Ferenc együttese ezúttal is mindent megtett a győzelemért, ennek is köszönhetően a találkozó 75. percében Rudolf harcolt ki tizenegyest, amelyet magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába. (2-1)

Vezető találat után megnyugodott az ETO és három perccel később egy gyors jobb oldali támadás végén Pátkai kétgólosra növelte az előnyt. (3-1)

Az utolsó tíz percben már nem tudott változtatni a játékán a Honvéd, míg a zöld-fehérek a labdát elrejtve megőrizték a megszerzett előnyt és megérdemelten győztek 3-1-re az OTP Bank Liga 2. fordulójában.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

90.p. Két perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

88.p. Varga Rolandot Dudás váltotta a győrieknél.

86. Kronaveter jobb lábas lövése méterekkel haladt el a kapu jobb oldala mellett.

80.p. Priskin helyére Kronaveter érkezett a pályára.

79.p. Góóól! Varga jobb oldali beadása után Pátkai 7 méterről lőtt a kapu jobb oldalába. (3-1)

76.p. Góóóóó! Rudolfot rúgta fel a tizenhatoson belül Navarro, amiért a játékvezető jogosan büntetőt ítélt. A labda mögé a sértett állt, aki magabiztosan jobb lábbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt. (2-1)

73.p. Alcibiade megkapta második sárga lapját is reklamálásért, a kiállítás sorsára jutott.

70.p. Varga jobb oldali beadása után Pátkai kiszorított helyzetben nagy ívű fejessel a felső lécet találta el.

69.p. Völgyi majdnem az alapvonalról végezhetett el szabadrúgást a bal oldalon, a hosszún álló Priskin óriási helyzetben 3 méterről az oldalhálóba fejelt.

66.p. Először cserélt Horváth Ferenc. A csapatkapitány Koltait Andric váltotta.

61.p. Holender helyére Kapacina érkezett a pályára.

57.p. Rudolf indítása után a védők mögé berobbanó Priskin futtában fejelt a kapu közepe felé, Kamenes jó helyen állt és fogta a labdát.

50.p. Kamber kapott sárga lapot Godoy megrúgásáért.

46.p. Elkezdődött a második félidő!

A szünetben cseréltek a vendégek. King helyére Baráth érkezett a pályára.

Vége az első játékrésznek!

45.p. Két perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

42.p. Rudolf 16 méterről jobb külsővel kevéssel tekert a kapu fölé.

41.p. Alcibiade kapott sárga lapot szimulálásért.

40.p. Rudolf indítása után Priskin lőtt 14 méterről, Alcibiade lábán lelassult a labda, így Kemenes könnyedén fogta a labdát.

38.p. A győriek birtokolják többet a labdát, de komolyabb helyzetet nem dolgoztak ki.

27.p. Egyenlített a Honvéd! Alcibiade jobb oldali beadása után lesgyanús szituációban Youla fejelt 12 méterről a kapu bal oldalába. 1-1

21.p. King kapott sárga lapot Rudolf felrúgásáért.

19.p. Góóóól! Völgyi bal oldali beadása után Priskin 8 méterről fejelt a kapu bal oldalába. 1-0

18.p. Pátkai nagy erejű távoli lövését Kemenes öklözve hárította.

16.p. Pátkai gyönyörűen ugratta ki a védők mögé befutó Rudolfot, aki 12 méterről óriási helyzetben az oldalhálóba lőtt.

13.p. Joula iramodott meg a bal oldalon, majd középre gurított az érkező támadók felé, átvételt követően Vécsei lőtt bal lábbal, Kocic lábbal hárított.

10.p. Gyönyörű jobb oldali összjátékot követően Lipták passza után Varga bal lábbal kapásból lőtt 20 méterről, Kemenes szögletre ütötte a labdát.

9.p. Holender 12 méteres lövése megpattant Lipták lábáról, a másik irányba elmozduló Kocic bravúrral hárított.

7.p. Godoy távoli lapos lövését könnyedén fogta Kocic.

4.p. A szurkolók hatalmas meglepetésére a játékvezető lesállás miatt a vendégeknek ítélt szabadrúgást annak ellenére, hogy Völgyi bedobásból hozta játékba a labdát.

1.p. A vendégek kezdték a találkozót.

Győri ETO FC - Budapest Honvéd

ETO: Kocic - Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi - Pátkai, Kamber, Koltai - Varga R., Priskin, Rudolf. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Csere: Kamenár (k), Kronavater, Dinjar, Svec, Dudás, Windecker, Andric.

Honvéd: Kemenes - King, Job, Ignjatovic, Godoy - Nagy G., Holander, Youla, Alcibiade - Mello, Vécsei. Vezetőedző: Vierchowod Pietro.
Csere: Horváth A. (k), Fejes, Hidi, Traore, Mancini, Baráth, Kapacina.

A BATE Boriszov elleni Bajnokok Ligája-selejtezőjének visszavágójára készülő, címvédő Debrecen az MTK vendégeként lép pályára a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójában. Könnyen elképzelhető, hogy Kondás Elemér, a hajdúsági együttes vezetőedzője - akárcsak egy héttel ezelőtt, a Nyíregyháza elleni 1-1-re végződött szezonnyitón - ezúttal is pihentetni fogja néhány kulcsjátékosát a BL-selejtező előtt. Mindez jó esélyt teremthet a kék-fehéreknek, akik az első fordulóban rendkívül könnyedén, 4-0-ra nyertek a Pécs otthonában. A találkozót a kispesti Bozsik Stadionban rendezik, mivel az MTK-nak ez az ideiglenes otthona addig, amíg elkészül az új Hidegkuti Stadion.

A nyitófordulóban a Ferencváros Böde Dániel triplájával diadalmaskodott Kecskeméten, a zöld-fehérek ezúttal a Pápa otthonában lépnek pályára. Mátyus János együttese az elmúlt héten rendkívül gyengén játszott a Videoton otthonában, és úgy kapott ki három góllal, hogy több mint egy félidőn át emberelőnyben futballozhatott.

Az előző szezonban ezüstérmes Győri ETO a nyitányon némi meglepetésre simán kikapott a Paks otthonában, Horváth Ferenc csapata ezúttal hazai környezetben, az újonc Dunaújváros legyőzésével rajtoló Honvéd ellen javíthat.

A forduló vasárnapi zárómérkőzésén a Magyar Kupa döntőjének "visszavágóját" rendezik a Szusza Ferenc Stadionban, ahol az Újpest a Diósgyőrt fogadja.

Lombard Pápa Termál FC-Ferencváros 16.30, v.: Fábián
Győri ETO FC-Budapest Honvéd 18.30, v.: Németh Á.
Újpest FC-Diósgyőri VTK 20.30, v.: Vad II.

Megrendezik szombaton a velencei tóúszást

Az 1500 méteres távot azoknak ajánlják, akik ritkán úsznak természetes vízben, a gyakorlottabbaknak… Tovább olvasom