2017. 12. 12. kedd - Gabriella 6°C | 14°C Még több cikk.

Kadler-arany zárásként

A magyar versenyzők összesen hat arany-, három ezüst- és három bronzérmet gyűjtöttek a VB-n.

A magyar versenyzők összesen hat arany-, három ezüst- és három bronzérmet gyűjtöttek a Zágrábban rendezett kajak-kenu világbajnokságon.

A győri Kadler Viktor a 200 méteren dia- dalmaskodó kajak négyes tagjaként állhatott a dobogó legmagasabb fokára.
A vasárnap délutáni 200 méteres döntőkben két első és egy második helyezést értek el a magyar válogatott tagjai a zágrábi  kajak-kenu világbajnokságon, így a piros-fehér-zöld küldöttség hat arany-, három ezüst- és három bronzéremmel zárta a viadalt. A győzelmek közül kettő (női k–2 500 m és férfi k–2 1000 m) született  olimpiai számban.

A legrövidebb táv fináléi során nyert – és ezzel, csakúgy, mint az egy hónappal ezelőtti EB-n, triplázott – a Kovács Katalin,  Janics Natasa kajak páros (az egység vezérevezőse, Kovács pályafutása 15. vb-aranyát gyűjtötte be), valamint az EB-n szintén diadalmaskodó Kadler Viktor, Beé István, Gyertyános Gergely, Babella Balázs  összeállítású kajak négyes, míg a poznani kontinensviadalon győztes  Szabó Szilvia (k–1) másodikként haladt át a célvonalon.

A 34., Zágrábban rendezett kajak-kenu világbajnokságon húsz ország sportolói állhattak fel a dobogóra, a magyar küldöttség  a németek mögött a második helyen zárt az összesített éremtáblázaton.
Győrből is sokan elutaztak Kadleréknek (jobbra) szurkolni.