2018. 06. 19. kedd - Gyárfás 19°C | 28°C Még több cikk.

Junior női kézilabda: megint megvertük Romániát

Kézilabda - Augusztus 14. és 23. között Magyarországon rendezik a női junior Európa-bajnokságot. Róth Kálmán válogatottja két nap alatt másodszor is magabiztosan verte Romániát felkészülési meccsen.
MAGYARORSZÁG-ROMÁNIA
Junior női kézilabda EB-felkészülési mérkőzés

60. perc: Planéta hetesbl szerzi a 40. gólunkat. 40-18. Az utolsó gól a román válogatotté. 40-19.

59. perc: Ügyesen játsszák ki a románok a beállóra a figurát. 39-18.

58. perc: Planéta, messziről, lendületből. 39-17.

57. perc: Most már 21. Megint Drávai. 38-17.

56. perc: Szögit szabálytalanul sem tudják megállítani. 36-17. Drávai találatával 20 gól a különbség. 37-17.

55. perc: Planéta Szimonetta tíz méterről lő a bal felső sarokba. Gyorsan kapunk is egyet. 35-17.

52. perc: Margineanra nem lép ki senki. Ellövi, gól. 33-16. Drávai eredményes. 34-16.

48. perc: Drávai góljára Irimia válaszol. Aztán újra jön Drávai. 33-15.

47. perc: Kisfaludy távolról. 31-14.

44. perc: Turcsányi húzza vissza a rövidre a bal szélről. 30-14.

43. perc: Eladjuk a labdát, nagy rohanás, román gól. Marginean. 29-14.

42. perc: Szögi vs. Lazar. 29-12. Ailimcai beállóból. 29-13.

41. perc: Emberhátrányban kapunk gólt. Horváth B. kiállítása után Marginean talél a kapuba. 28-11.

40. perc: Deáki passzol pontosan beállóba Kisfaludynak. Gól! 28-10.

39. perc: Kapunk is, lövünk is egyet. 27-9. Lopataru büntetőből eredmyényes. 27-10.

37. perc: Szögi lemásolja első gólját. 26-8.

36. perc: Vig hetest védett.

35. perc: Deáki tíz méterről a bal felsőbe. A kapus emelte a kezét, de akkor a labda már a hálóból jött vissza. 25-8.

33. perc: Lopataru hetesével: 23-8. Szögi távolról lő. Kötény a kapusnak. 24-8.

32. perc: Iuganu, majd Hajduch is eredmyényes. 23-7.

31. perc: A második félidőben Vig Vivien a kezdő kapusunk. Védekezésben, mezőnyben Szalai, Léránt, Kisfaludy, és Hajduch kezd. Emberhátrányban a magyar válogatott. Léránt máris gólt lő. 22-6.

A félidőben: 21-6

30. perc: Dajka szép csellel jut el lövésig. Nagy gól! 21-6. Vége az első félidőnek.

29. perc: Dancu szerencsés góljára Léránt válaszol. 20-6.

27. perc: Hetesből kapunk egyet. 19-5. Egy kis lökdösődés. Páros kiállítás. Karnik és Alimcai megy ki.

26. perc: Drávaihoz kétszer pattan vissza a labda a védőkről. Az utolsó próbálkozás gólt ér. 19-4.

24. perc: Csoda történt! Román-gól. Lazar a jobb szélről. 18-4.

23. perc: Léránt, majd 10 másodperccel később Hosszú is gólt szerez. 18-3.

21. perc: Róth Kálmán kér időt.

19. perc: Az eredmény egyre kínosabb a román válogatottnak. Elkezdenek ütni-vágni. Éppen Léránt kap egy nagyot. Emberelőnyből Turcsányi eredményes. 16-3.

18. perc: Horváth B. indul, ziccer, gól. Ennyire egyszerű. 15-3.

17. perc: Emberhátrányban szerzünk labdát, és gólt. Deáki. 13-3. Tíz közte! Deáki újra! 14-3.

15. perc: Kovacsics a második büntetőjét is belövi. 12-3.

14. perc: A meccs eddigi legszebb gólja. Hornyák két védőt csap be, és átejti a kapust. 11-3.

13. perc: Kovacscs bejön egy hetesre. Belövi. 10-3. Dancu is pihen két percig.

12. perc: Kemény ütközés. Deáki kap két percet.

11. perc: Öt-egyet védekezünk. Horváth B. a kilépő. A románok nem tudnak kilenc méternél közelebbről lőni. Védés, indítás, gól. Deáki. 9-3.

10. perc: Hornyák Dóra is betalál. 8-3.

9. perc: A hatalmas termetű beálló Ailimcai fordul le a bal kettes védőről. Nehéz tartani. Gólt szerez. 6-3. Horváth B. a leindítás után pontosan céloz közelről. 7-3.

8. perc: Tanácstalan a román válogatott. Rengeteg labdát adnak el. Indulunk, Horvát pedig értékesíti a ziccert. 6-2. Időkérés.

7. perc: Hetesből kapunk gólt, de csak három másodperig örülhet az ellenfél. Hosszú újabb gólt szerez. 5-2.

5. perc: Remek védekezés a mieinknél. Labdaszerzés után Turcsányi talál be a bal szélről. 3-1. Újabb lerohanás. Léránt kilencről lövi ki a bal felsőt. 4-1.

3. perc: Zavar a védekezésünkben, kihasználják a románok. Cosmina talál a kapuba. 1-1. Gyors válasz. Dajka nyer csatát a falban. 2-1.

2. perc: Vezetünk. Tucsányi a gólszerző. 1-0.

1. perc: A magyar válogatott kezdi a meccset. Janurik a kezdő kapus. Előtte Turcsányi, Deáki, Horváth B., Dajka, Hornyák, és Hosszú a kezdőben.

Koábban:

A B csoport küzdelmeiben elsőként augusztus 14-én 18.15 órától a francia válogatott lesz az ellenfél. Másnap 17.45-kor Montenegró, 16-án 18.15-kor Szlovákia legjobb juniorjai ellen lépnek pályára Kovacsics Anikóék.

A csoportbeosztás

A csoport (Pápa, Győr): Ausztria, Norvégia, Spanyolország, Szlovénia.

B csoport (Szombathely): Franciaország, Magyarország, Montenegró, Szlovákia.

C csoport (Pápa, Győr): Dánia, Hollandia, Románia, Svédország.
D csoport (Pápa, Győr): Lengyelország, Németország, Oroszország, Szerbia.

A csoportok első két-két helyezettje jut a felsőházi középdöntőbe (1–8. helyért). A felsőházban a AB-ág Győrött és Pápán, a CD-ág Szombathelyen játssza a mérkőzéseket augusztus 18-án és 19-én.

A héten Győrött készülő válogatott a Magvassy-csarnokban csütörtökön 18, pénteken 10 órakor játszik felkészülési mérkőzést Romániával. A belépés mindkét alkalommal ingyenes.

"2007-ben a franciák nyerték az ifjúsági Eb-t a spanyolok előtt, míg a 2008-as ifi vb-n az oroszok és a szerbek végeztek az élen, de a skandinávokkal, tehát a norvégokkal és a dánokkal is számolnunk kell, kiegyensúlyozott a mezőny. A franciákkal áprilisban kétszer is játszottunk idegenben, először hat góllal kikaptunk, de egy nappal később kilenccel vertük őket. Remélem, hogy az EB-n nem csak velük szemben, hanem valamennyi csapat ellen eséllyel vesszük föl a harcot az Eb-n" -nyilatkozta a szövetségi kapitány, Róth Kálmán. "Felkészülési találkozón kétszer játszunk a románokkal, majd a szlovénokkal is megmérkőzünk idegenben, illetve Nagyatádon, augusztus elején pedig a női felnőtt válogatott és a B-csapat is együtt készül, így velük is találkozunk majd, de Magyarországon edzőtáborozik majd a legjobb svájci női felnőtt együttes is, szükség esetén velük is meccselünk. Ennyi találkozó elegendő lesz a formába hozásra."

• 1. rita0904 2009. július 24. 13:49
    „Szép volt csajok! Mindkettő meccs nagyon jó volt:) Így tovább”

Pintér: Soha nem féltem egy ellenféltől sem

Labdarúgás - Szerkesztőségünk vendége volt Pintér Attila. Az olvasók telefonon tehették fel… Tovább olvasom