2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 2°C | 9°C Még több cikk.

Hinni kellene a bravúrban

Kosárlabda - A női kosárlabda bajnokságban a Pécs-SEAT Foton Győr párharc dönt a bronzéremről. A fináléban, az első mérkőzése után a MIZO vezet 1-0-ra.

MiZo-Pécs 2010 - SEAT Foton Győr 59-51(13–12, 17–19, 10–10, 19–10)
Pécs, Uniqa NB I-es női mérkőzés a 3. helyért, 1200 néző. V.: Forrai, Farkas G.

Pécs: TÖRÖK SZ. 8/6, RAKSÁNYI 8/3, Somogyi 5/3, VAJDA 7/3, OHLDE 22
Cs.: Sarok 4, Ruják N., Krnjics 3, Mészáros 2
Edző: Fűzy Ákos

SEAT Foton Győr: Borovicková 6/3, FŰRÉSZ D. 14/6, Vida 4, RADUNOVICS 12, Keller 5/3
Cs.: Kovács K. 8/3, Izsák, Antolovics 2
Edző: Tapodi Péter

A két mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0 a Pécs javára.

Az Iványit helyettesítő Török triplájával indult a meccs, majd Vajda is betalált távolról. Feljött azonban a Foton, mert a bejátszásokat rendre elhalászták a pécsi centerek elől. Radunovic kosarával vezettek is a vendégek, csak Sarok kétpontosával fordította meg az állást a negyed végén a Pécs.

A második negyed derekán egyenlő volt az állás (19–19). Négy ponttal meglépett a hazai együttes, de erre is volt válasza a vendégeknek: 25–21-ről 25–29-re alakult az állás, s a félidőben egy ponttal vezettek Tapodi Péter tanítványai.

Nem sokat változott a játék képe fordulás után sem, hiszen kosárszegény, és hibákkal sűrűn tarkított negyedet látott a publikum. Keller triplájával a 27. percben megint vezetett a Foton, sőt, a következő támadásból újabb kosarat értek el, így már öttel tartottak előbbre (36–41). Innen visszakapaszkodott a MiZo, de az utolsó negyed így is győri vezetéssel indult.

Ebben a szakaszban összeállt a pécsi védekezés, feljavult Ohlde, így a 34. percben már 47–41-re vezetett Fűzy Ákos együttese. Tapodi Péter időkérése után is tovább tartott a győri kosárcsend, és Raksányi indításgóljánál, 51–41-nél nagyjából el is dőlt a mérkőzés.

A győriek nagyszerűen helytálltak a láthatóan kissé csalódott Pécs otthonában, így szombaton 18 órától Győrben akár ki is egyenlíthetnek.

Tapodi Péter: – Jó lenne, ha egy-két játékosom és a játékvezetők is elhinnék, hogy a kis Győr is képes idegenben legyőzni a Pécset. Ez a szellemiség kísértett bennünket az elődöntőkön és most a bronzmeccsen is.

• 2. Mezike 2009. április 24. 09:04
    „Hát én nemtom, nem voltam ott, nem láttam a meccset, de abban biztos lehetsz, hogy Vida azért nem "villogott", mert felkészültek Belőle. Egyébként meg az online alapján elég jól védekezett. Ahhoz, hogy a meccs háromnegyed részében vezessünk, és végig ilyen jól tartsuk magunkat, nemcsak két játékos hitt. Csak ez tartson is ki szombatra! :-)
    A légiósokat meg tessék békén hagyni. Nem mindenkinek a pontok szórása a feladata...
    Hajrá Lányok!”
  • 1. SFKB 2009. április 23. 19:28
    „Az a baj,hogy csak két játékos hitte el!
    Bezzeg ilyenkor a Vida sem villog!
    Imbergerovának jobbulást,gyógyulgasson ezt az egy-két meccset hagyja ki,nélküle jobban megy!
    Remélem a szlovák különítmény nem marad jövőre,mert Ők a bajnokság leggyengébb láncszemei a légiósok
    között!Minden esetre gratulálok az eddig elért eredményhez!