2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 22°C Még több cikk.

Győzelemmel kezdte a tavaszt a Győri ETO FC

Labdarúgás - Győzelemmel kezdte a tavaszt a Győri ETO FC. A zöld-fehérek visszavágtak a Kecskemétnek a tavalyi vereségért. Az ETO Kink és Stark találataival nyert 2-0-ra.

GYŐRI ETO FC - KECSKEMÉTI TE 2-0 (1-0)
Soproni Liga, 18. forduló
Győr 1500 néző
Vezeti: Mészáros I. (Tóth V., Huszár B.)

Győri ETO FC: Sztevanovics- Odikadze, Stark, Djordjevic, Völgyi- Tokody, Stanisic, Józsi (Bicak86. p.), Pilibaitis- Kink (Böőr 70. p.), Bajzát (Aleksidze 79. p.)

Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

Kecskeméti TE: Tóth Z.- Schindler, Grkinic, Némedi, Farkas I.- Menyhárt (Csordás 46. p.), Alempijevic, Hegedűs, Cukic- Yannick (Montvai 80. p.), Litsingi (Savic 46. p)

Vezetőedző: Sivic Tomislav

Gólszerző: Kink (15. p.), Stark (tizenegyesből, 77. p.)

90. perc: A játékvezető lefújta a meccset. Az ETO Kink és Stark góljaival nyert 2-0-ra.

83. perc: Tokody bal oldali beívelése után Aleksidze fejelt 5 méterről. Tóth védett.

80. perc: Aleksidze első labdaérintéséből majdnem gólt lő. Tizenötről küldte kapura a labdát. Tóth vetődve védett.

79. perc: Bajzát helyett Aleksidze a pályán.

77. perc: A büntetőt Stark a kapu közepébe rúgta. 2-0.

76. perc: Tizenegyest rúghat az ETO. Böőr harcolt a labdáért, és remek ütemben ugratta ki középen Józsit. A középpályást ziccerben Cukic vágta fel.

75. perc: Stanisic kapott sárga lapot.

71. perc: Böőr rögtön gólt szerezhetett volna. Bajzát gurította vissza lövésre a labdát. Böőr 16 méterről, kapásból fölé rúgta.

70. perc: A gólszerző Kink helyére Böőr érkezett a hazai csapatban.

66. perc: Óriási helyzetet hagyott ki az ETO. Józsi szépen játszotta be a labdát a védők közül remek ütemben kimozduló Bajzátnak a kapu elé. A csatár 11 méterről fölé lőtt.

61. perc: Stark kapott sárga lapot. Yannickot vágta fel. A szabadrúgást 18 méterről Savic végezte el. Gyengén.

56. perc: Józsi ívelt a kapu elé egy szabadrúgást a jobb oldalról. Djordjevic és Völgyi egymást zavarták. Végül Djordjevic fejelt fölé.

54. perc: Alempijevic kapott sárgát, miután felrúgta Tokodyt.

52. perc: A vendégeké az első helyzet a félidőben. Yannick tette vissza lövére a labdát a tizenhatoson, középen érkező Hegedűs elé, aki kapásból tüzelt. Sztevanovics csak maga elé ütni tudta a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Kettőt cserélt a Kecskemét. Litsingi helyett Savic, Menyhárt helyén pedig Csordás játszik.

Egy gól, és más semmi. Nagyjából így jellemehető az első félidő. Kevés helyzet, még kevesebb pengés megoldás. Várjuk a jobb második játékrészt.

45. perc: A játékvezető egy másodpercet sem hosszabbított. A Győri ETO FC Kink góljával 1-0-ra vezet a félidőben.

41. perc: Tóth rossz helyre ütötte ki a labdát egy szabadrúgás után. Józsi 18 méterről kapásból lőtt. Mellé.

38. perc: Az előbbi helyzetnél megsérült Djordjevic. A védő, a fején egy kötéssel térhetett vissza a pályára.

35. perc: A legnagyobb kecskeméti helyzet maradt ki. Cukic gyönyörű csellel ültetett le két védőt az ötös vonala előtt. Lőtt, de Stanisic még időben belevetődött a labda útjába. Fölé, szöglet.

32. perc: Odikadze ment fel egy támadással a jobb oldalon, 20 méterről lőtt. Tóthnak nem okozott gondot a merész próbálkozás.

Bojan Nezirinek gratulálhatunk -bár a szerb védő nem játszik az ETO-ban ezen a meccsen- percekkel ezelőtt születtett meg a kisfia.

25. perc: Kink bombázott kapura 18 méterről. Tóthnak kellett védeni.

22. perc: A gól óta az ETO vette át játék irányítást. Többet van a labda a hazaiaknál, többnyire a Kecskemét térfelén zajlik a játék, de újabb helyzet az utóbbi percekben nem volt.

15. perc: Vezet az ETO! Bajzát vitte be a bal ooldalon a tizenhatoson belülre a labdát, centerezett, ám Pilibaitist középen ellökték, így nem érhette el a labdát. Érkezett azonban Kink, aki 7 méterről nagy gólt lőtt. 1-0.

Az ETO kezdőcsapatában hat, a kecskemétieknél öt idegenlégiós szerepel.

9. perc: Bajzát is bevállal egy lövést. Jó húsz méterről próbálkozik. Tóth könnyedén szedi fel a labdát.

7. perc: Ahogy mondani szokás, ismerkednek a csapatok. Labdatologatás, helyzetek nélkül.

5. perc: Az első kapura lövés a vendégeké, ezt Yannick eresztette meg 17 méterről. Gyenge volt.

4. perc: Az ETO szurkolói-bár nincsenek sokan- remek hangulatot teremtenek a lelátón. Folyamatosan bíztatják a csapatot.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Az ETO fehér, a Kecskemét lila szerelésban játszik. A meccset 1500 néző figyeli a helyszínen, az ETO Parkban.

Győri ETO FC: Sztevanovics- Odikadze, Stark, Djordjevic, Völgyi- Tokody, Stanisic, Józsi, Pilibaitis- Kink, Bajzát

Kecskeméti TE: Tóth Z.- Schindler, Grkinic, Némedi, Farkas I.- Menyhárt, Alempijevic, Hegedűs, Cukic- Yannick, Litsingi

Veetőedző: Sivic Tomislav

Győrött a szurkolók már nagyon várják, hogy az ETO számára is folytatódjon a 2008/2009-es bajnokság tavaszi idénye. Ha az időjárás nem szól közbe, akkor a Haladás és a Debrecen elleni elmaradt mérkőzések után vasárnap délután a Kecskemét gárdáját fogadják a zöld-fehérek.

„Bár Dragoljub Bekvalac vezetőedzővel valóban újoncok vagyunk a magyar élvonalban, a Kecskemét együttese azért nem ismeretlen a számunkra – kezdi Halasi Szabolcs, az ETO másodedzője. - Számos mérkőzésük videófelvételét megnéztük és több előkészületi mérkőzésüket láttuk személyesen, úgy érzem, sikerült megfelelően feltérképezni a játékukat és minden szükséges információ a rendelkezésünkre áll."

A győriek számára a jó tavaszi rajt mellett a visszavágás is motivációt jelent, hiszen ősszel az újonc hírös városiak otthonában 1-0-ra kikapott az Egervári Sándor vezette alakulat. Igaz, arról a mérkőzésről kevés olyan győri játékosnak van emléke, aki holnap is pályára lép a Kecskemét ellen, mert azóta jelentősen kicseré

lődött az ETO kerete.

„A vendégcsapatot is szerb stáb vezeti és abban a csapatban is játszik néhány légiós a szomszédos országból. Valószínű, hasonló felfogásban játszó két csapatot láthat majd a közönség, de én biztos vagyok abban, hogy az ETO jobban akarja majd a győzelmet és ez sikerre is vezet bennünket a szívós futballt játszó Kecskemét ellen."

A hazaiaknál az összeszokottság hiánya jelenthet gondot, hiszen télen nyolc légiós és egy magyar kapus érkezett a Rába partjára. Többségükben hazájuk válogatottjában játszanak, így az ETO szurkolói joggal reménykednek benne, hogy megfelelő erősítést jelentenek majd kedvenc csapatuk számára.

„A papírforma alapján azt gondolom a mi keretünk erősebb és ennek is érvényre kell jutni a vasárnapi mérkőzésen – folytatja Halasi Szabolcs. – Erőnlétben közel egyforma képességűnek gondolom a két együttest, de taktikailag szerintem mi erősebbek leszünk. Tétmérkőzésen először lépünk pályára ebben az összetételben, de ez sem lehet ok arra, hogy végig odaadó játékot nyújtva megszerezzük a három pontot a kecskemétiek ellen."

Egyébként lenne miért törlesztenie Tomiszlav Szivicsnek, a KTE-Ereco vezetőedzőjének. A tréner elmondása szerint a szerb első osztályban eddig háromszor került szembe Dragoljub Bekvalac csapatával és mindannyiszor a jelenlegi győri tréner csapata győzött 1–0-ra.

A nemzetközi nőnap alkalmából a gyengébb nem képviselői díjmentesen tekinthetik meg a találkozót.

Felső sor: Dudás Ádám, Bank István, Stark Péter, Jarmo Ahjupera, Molnár Péter, Szasa Sztevanovic, Somodi Bence, Kovács Zoltán, Völgyi Dániel, Bajzát Péter, Lazar Stanisic. Középső sor: Bojan Neziri, David Odikadze, Végh Barnabás masszőr, Kamaszi Ferenc erőnléti edző, Tőkés László kapusedző, Dragoljub Bekvalac vezetőedző, Halasi Szabolcs pályaedző, Nagy Sándor erőnléti edző, Lencse Gyula technikai vezető, Szabó Tamás masszőr, Linas Pilibaitis, Vladimir Djordjevic. Alsó sor: Tokody Tibor, Pákolicz Dávid, Tarmo Kink, Koltai Tamás, Mario Bicak, Jäkl Antal, Szabó Ottó pályaedző, Zámbó Bence, Bojan Brnovic, Józsi György, Rati Aleksidze, Böőr Zoltán.

• 5. Hombre 2009. március 10. 06:42
    „Megtudtak nyerni egy meccset,aztán már jönnek is a fél oldalas cikkek! Kíváncsi leszek meddig tart megint ez a nagy fellángolás! Meg mondjam?? Max 1-2 meccsig,aztán jön újra a semmitmondó foci,és a megszokott idióta magyarázkodás! Az is érdekel,hogy ez a az új edző is tud-e olyan bődületes nagy baromságokat mondani mint az előző. Azért szeretem az előző nyilatkozatait,mert a pénteki kisalföld humor rovatával vetekedtek a magyarázatai!”
  • 4. nasi12 2009. március 10. 00:50
    „A Verebes korszak óta nem volt érdemes mérkőzésre járni, de most úgy érzem ha még eggyet győznek, hát el kezdek kijárni.
    A TV-n keresztül én komoly fejlődést láttam a csapatnál, és nagyon igéretesnek tűntek a légiósok is.
    Mikor kezdett leülni a játék, Bőőr, és Aleksidze beállása komoly felfrissülést jelentett.
    A csapatnak még össze kell szokni, ám a védekezés már nagyon tetszett.
    Szerintem minden győztes mecs után ezerrel fog nőni a nézőszám.
    Bravo ETO!
    Bravo Bekvalac!”
  • 3. sorok_közt 2009. március 09. 20:50
    „mindkét félidő közepéből láttam 10-15 percet.hát az gyalázatos volt! alibi az egész szomorú, hogy ezzel állítólag leiskolázták a szuper kecskét.”
  • 2. osztógép 2009. március 09. 14:41
    „xar magyar foci...minősíthetetlen gyatra játék és ez az egész magyar focira vonatkozik!”
  • 1. csoki71 2009. március 09. 08:26
    „Gratulálok a fiúknak. Végre láthattunk egy kis olyan focit ahol azért futottak, cseleztek szép megoldásokat csináltak a játékosok nem pedig végigsétálták a mérkőzést.
    Igaz voltak olyan időszakok/ második félidő közepe /amikor az a régi semmittevő rutin győzedelmeskedett az új idők szele felett. Lehet tényleg az a megoldás, hogy ha van a kispadon is egy vagy két ugyanolyan szintű játékos és alig várja, hogy becseréljék. Akkor talán nem lenne egy kettő elszállva magától, hanem hajtana. /Mert csak akkor lenne pénz!/ A külföldi új játékosoknak is gratulálok mert tényleg szép dolgokat láthattunk. Csak így tovább akkor tele lesz a stadion! Hajrá ETO!”

ETO FKC: Ismét kevésen múlt

Kézilabda - A Mezőkövesd vendégeként újabb vereséget szenvedett a Győri ETO FKC a férfi kézilabda… Tovább olvasom