2016. 12. 02. péntek - Melinda, Vivien 0°C | 6°C

Győzelem a leghosszabb meccsen - Újpest-Győri ETO 1-2

Kilencvenhét percig tartott a Győri ETO FC újpesti vendégjátéka. A meccs után lemondott az Újpest FC edzője.
Újpest FC – Győri ETO FC 1-2 (1-2)
Szusza Ferenc Stadion,2000 néző. Játékvezető: Farkas Á.

Gólszerzők: Kabát (36') illetve Pátkai (10'), Lipták (15')

Újpest: Balajcza – Vermes, Juanan, Antón, Ligot – Stankovic (Suljic, 69'), Eninful (Stanisavljevic, 79'), Balogh B., Vasziljevic – Simon K. (Tshibuabua, 61') – Kabát. Vezetőedző: Kozma István

ETO: Kamenár – Svec, Lipták, Völgyi – Kronaveter (Lang, 90.), Mevoungou, Kamber, Pátkai - Varga R. (Trajkovic, 92'), Koltai (Strestík, 54.), Andric Vezetőedző: Pintér Attila

labdarúgás
papp győző
4. p: Szabadrúgásból jobbról Kronaveter ívelte keresztbe a labdát a tisztán érkező Völgyi lábára, aki 8 méterről, kapásból, kiszorított helyzetből az újpesti kapu mellé lőtt.

10. p: Varga R. cselezgetett a jobb oldalon, majd középre csavarta a labdát, amire Pátkai remekül érkezett a túlsó kapufánál és 3 méterről a hálóba fejelt. 0–1.

15. p: Koltai jobbról nagyszerűen ívelte középre a labdát, a tisztán maradt Lipták pedig 8 méterről szépen fejelte azt a kapu bal oldalába. 0–2.

37. p: Egy túlkombinált győri támadás és labdavesztés után kontrázott az Újpest. Balogh B. jobbról ballal ívelte középre a labdát, az üresen maradt Kabát 6 méterről előrevetődve fejelt, a labda a bal kapufáról pattant a hálóba. 1–2.

88. p: Egy győri védelmi hiba végén Kabát lefordult Kamberről, majd 10 méterről a bal kapufára lőtte a labdát.

93. p: Vasziljevic és Mevoungou fejelt össze a félpálya környékén, mindkét játékost ápolni kellett.

Mindkét csapat kapusa fekete karszalaggal védett a múlt héten meggyilkolt ménfőcsanaki kapus, Héger Ádám emlékére.

Nagyszerű ritmusban, jó játékkal kezdte a mérkőzést az ETO. A bajnoki címvédő uralta a pályán történteket és az első negyedóra végére kétgólos vezetésre tett szert, de kis szerencsével akár még többször is bevehette volna a hazai pályán is bukdácsoló Újpest kapuját.

A jelentős előny birtokában talán túlságosan is magabiztos lett az ETO, bár a liláknak a szépítő gólig nem akadt gólszerzési lehetőségük. Egy fölényeskedő győri passzolgatás végén viszont labdát szereztek és Kabát kihasználta a rendezetlen vendégvédelem hibáját.

A szünet után nagy energiákat mozgósított az Újpest az egyenlítő gólért, az ETO  előnye birtokában inkább kontrákra rendezkedett be. A zöldeknek többször is volt lehetőségük az esetleges harmadik gól megszerzésére, de a játékosok gyakran rossz döntést hoztak és nem tudták értékesíteni a lehetőségeket.

Ennek köszönhetően lehetett izgalmas a mérkőzés hajrája. Az alsóházból menekülni akaró Újpest Kabát révén egy alkalommal ugyan a kapufát találta el, de az ETO a meccs végéig megőrizte a vezetést és ezzel értékes három pontot szerzett.

Kozma István: – Számunkra is érthetetlen, ami az első félidő elején történt. Mi vagyunk hazai pályán, nekünk kellett volna két sebességi fokozattal magasabban pörögni, de ezt a Győr tette meg. Bizonytalan a védelmünk, megint milyen gólokat kaptunk. A csapat mindent megpróbált, hogy pontot, pontokat szerezzünk, ám ez most nem sikerült.

A meccs után lemondott Marc Leliévre, az Újpest FC edzője.

Pintér Attila: – Nagyon jól játszott a csapat, szép akciókat vezettünk, ám elkövettünk egy hibát, amelyet kihasznált az Újpest. A bekapott gól megfogott minket, de a szünetben tudtuk rendezni a sorainkat, és amit elterveztünk, azt a második félidőben meg tudtuk valósítani. Egyedül a gól hiányzott.

A meccs

Kilencvenhét percig tartott a Győri ETO FC újpesti vendégjátéka, amely csapatunk ötödik győzelmét hozta a szezonban. Hat éve itthon és idegenben is pontot, de többnyire pontokat szerzünk a lila-fehérek ellen, és ez a sorozat most is folytatódott.

Az első negyed órában előbb Pátkai, majd Lipták fejelt gólt, és ekkor sokan könnyű mérkőzésre számítotak. Az Újpest azonban rendezte a sorait, és így a félidő második részére kiegyenlítettebbé vált a játék, és Kabát fejesével szorosabb lett az állás is.

A második játékrészben kevesebb helyzete jegyezhettünk fel, előbb Strestík majd Kronaveter iratkozhatott volna fel a góllövőlistára, majd a túloldalon Kamenár bravúrjai is kellettek az előny megtartásához.

A ráadásban Mevoungou összefejelt az egyik védővel, így a hosszas ápolás miatt 7 percnyi hosszabbítás is volt, de az eredmény már nem változott. Az ETO 2-1-re nyert Újpesten, így ha az FTC elvérzik Kaposváron, már a negyedik helyről várná a folytatást.

15.58

A mérkőzés online tudósítását ide kattintva tekinthetik meg!

Az Újpest ellen Rudolf, Takács és Dudás mellett Leandro Martinez játékára sem számíthat Pintér Attila vezetőedző.

A csapat természetesen nyerni megy, hiszen ezzel tudja a lépést tartani a szombaton győztes, jelenleg dobogós riválisokkal.

Videó: Oxygen

Pintér Attila: " Nagyon jó volt, hogy a válogatott szünetre is esett tétmérkőzés, így a Liga Kupában a védelemben és a középpályán azok is játszhattak, akik a bajnokin kevesebbet szerepeltek.

Tudjuk, hogy az Újpest hazai pályán mindent meg fog tenni azért, hogy megszerezze a három pontot, mi viszont azért megyünk, hogy nyerjük, hiszen szeretnénk minél előbb felzárkózni a dobogós csapatok közé. Ami a hiányzókat illeti: Rudolf Gergely szeptember 22-én sérült meg, azóta különböző kezeléseket kapott, a mai nap kezdi el a könnyített labdás edzést.

Elég sokat hagyott ki, így most még nem tudni, mikor állhat újra a csapat rendelkezésére. Dudás Ádámot július 31-én műtötték meg, azóta ő is csak rehabilitációs edzéseken vett részt, de ma már megkezdhette a labdás tréningeket. Takács Ákos a Maccabi mérkőzésen szenvedett kézsérülést.

Ő a tavalyi évben sokszor nagy fájdalmak árán lépett pályára térdproblémái miatt, így úgy döntöttünk, hogy miután így is úgy is hosszabb idő lett volna a gyógyulása, párhuzamosan a térdét is műtsék meg, és akkor januárban rendelkezésünkre állhat."

• 18. BudaiKr 2013. október 22. 12:16
    „17. Lacika62 2013.10.22. 10:49

a szél védőjét se biznám rád...”
  • 17. Lacika62 2013. október 22. 10:49
    „16. BudaiKr 2013.10.21. 20:45 Makika megint a hanta banta.....Kac kac”
  • 16. BudaiKr 2013. október 21. 20:45
    „15. dacista 2013.10.21. 19:22

kutyus ien csak a dac meccsen van annak a 3 embernek aki oda jár! :D:D”
  • 15. dacista 2013. október 21. 19:22
    „14.BudaiKr. Azért büszke magyar voltam, hogy az Emirates Stadiumban téged külön köszöntöttek, mint nemzetközi futball szaktekintélyt. Kár, hogy nem mondták be magyarul is, csak angolul.”
  • 14. BudaiKr 2013. október 21. 18:22
    „13. dacista 2013.10.21. 17:00

alapbol Bumer. Ott figyel a parkolóházba miközbe meccsekre megyek.”
  • 13. dacista 2013. október 21. 17:00
    „12. BudaiKr. És Bécsből milyen putrival száguldottál Újpestre?”
  • 12. BudaiKr 2013. október 21. 15:25
    „11. dacista 2013.10.21. 12:24
    te valami furcsa dolgot fogyasztottál azér repültél öcsém! :D:D
    én mindig a bécsi repülő teret használom a utazásokhoz neked jó a putri ferihegy nekem nem.”
  • 11. dacista 2013. október 21. 12:24
    „1.BudaiKr. Krisztike nem fértél fel a közvetlen London-Bp. járatra? Mi azzal jöttünk, pedig volt még rajta üres hely! Nem kellett Bécsnek kerülnünk.”
  • 10. piroskaésabarkasz 2013. október 20. 21:12
    „7-8-Félreértitek.Ettől a ..... csapattól csak lóti-futira tellett már megint,ahelyett,hogy gólarányt tudtunk volna növelni.Na ez a baj itt!!”
  • 9. Kaos79 2013. október 20. 21:09
    „budaikr!
    Te melyik meccset nézted? Nem veled mostak fel?”
  • 8. ZéZé 2013. október 20. 20:52
    „Jobbak voltunk, ennek orulni kell. A magyar bajnoksagban nem kell ennel tobb a gyozelemhez. Az hogy ez minden mas bajnoksagban keves lenne,naz mar mas kerdes. De ez egyelore a magyar nb1. Gratula a csapatnak!”
  • 7. apokalipszis 2013. október 20. 20:43
    „Na fene ,már a győzelmet is magyarázzuk.Hiába no magyarok vagyunk.)))))))))”
  • 6. csikar 2013. október 20. 20:20
    „A győzelemnek lehet örülni. Annak, hogy izgalmassá tettük a végét, annak nem. Az Újpest jobbhátvédje (Simon Ligot) a városi kispályás bajnokság 3. osztályába sem férne be. (A többi sem különb.)”
  • 5. Hyppolit 2013. október 20. 20:15
    „A kommentek jópofák, azért szerintem szép gólokat lőtt az ETO, Kabátnak pedig a kapufa egyszer segített, egyszer nem. Minden idegenben szerzett győzelem fölöttébb értékes, én gratulálok, mert ma egyértelműen akartak győzni, ezt éreztem. Tény, hogy voltak hibák, van min javítani, de ezen dolgozzanak a fiúk. Csak az akarattal ne legyen sohase baj! Mégegyszer gratula!”
  • 4. ZéZé 2013. október 20. 19:56
    „Mi haza sem jottunk a psg meccsrol. Ranktelozott a budai, hogy ma ö megy vetiteni a kisalfoldonline-ra. Jo volt ma is? Felneztek ra ugye?”
  • 3. páctivald 2013. október 20. 19:54
    „1. BudaiKr 2013.10.20. 18:37

Csak egyetlenegyszer tudnál egy értelmes mondatot leírni hibátlanul!

2. piroskaésabarkasz 2013.10.20. 18:53

Bennem több a kétely...”
  • 2. piroskaésabarkasz 2013. október 20. 18:53
    „Győztünk ,de maradtak kételyeim.”
  • 1. BudaiKr 2013. október 20. 18:37
    „Tegnap Londonba voltam Arsenál meccsen ma délután repcsi bécsbe utánna Győrbe megse álltunk irány ujpest köszönjük a fiuknak hogy megérte elmenni jó volt látni hogy a ujpestel felmostuk a gyepet.”