2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Győri ETO FC–Újpest 4–2 (1–1)

Labdarúgás - Főképp a több száz újpesti szurkolónak köszönhetően, remek hangulatban kezdődött a mérkőzés. Győri részről ez aztán csak fokozódott, amikor szinte az első komolyabb hazai támadás végén Völgyi bombagólt szerzett.

Győr, Soproni Liga-mérkőzés, 3500 néző. V.: Arany (Viszokai, Szécsényi).

ETO: Sztevanovic – Bank, Stark, Kovács Z., Varga R. – Nikolov, Jäkl, Józsi (Müller, 76.), Völgyi (Tokody, 69.) –Bogdanovic (Koltai, 61.), Bajzát. Edző: Egervári Sándor.

Újpest: Balajcza – Vermes (Nagy O., 75.), Korcsmár, Böjte, Sadjo – Sándor Gy., Habi (Densill, 88.), Foxi, Radulovic (Kovács Z., 52.) – Dourandi, Tisza. Edző: Urbányi István.

Gsz.: Völgyi (8.), Bajzát (47., 67.), Tokody (90.), ill. Sándor Gy. (37.), Kovács Z. (53.).
Sárga lapok: Völgyi (36.), Kovács Z. (64.), ill. Sadjo (33.), Radulovic (45.).

Piros lap: Nikolov (43.).

Bank István és az ETO is remekül küzdött, a győriek megérdemelten szerezték meg a három pontot. Fotó: Krizsán Csaba

8. p: Völgyi kapott remek labdát Bogdanovictól a bal oldalon, majd pár lépés után, tizenöt méterről ballal hatalmas gólt rúgott a bal felső sarokba. 1–0.

37. p: Radulovic balról ívelt a jobb oldalon felfutó Sándor Gy. elé, aki levette a labdát, majd tizenkét méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1–1.

43. p: Nikolov az őt kicselező Sadjo után rúgott, Arany játékvezető ezért habozás nélkül kiállította.

47. p: Józsi a leshatáron ugratta ki Bajzátot, aki Sadjo mellett lőtt kapura. Balajcza először hárított, de a kipattanó labdát a győri támadó másodjára már a kapuba gurította. 2–1.

53. p: Dourandi passzolt a frissen beállt Kovács Z.-nek, aki balról, tíz méterről laposan a bal sarokba helyezett. 2–2.

67. p: Bank cselezgetett a jobb oldalon, majd remekül kanyarított középre, ahol Bajzát hat méterről a léc alá fejelt. 3–2.

90. p: Koltai szerzett labdát még a saját 16-osán belül, majd Bajzátot indította, aki aztán Tokody elé játszott. A győri középpályás egyedül törhetett kapura, majd tizenkét méterről higgadtan Balajcza mellett a bal sarokba gurított. 4–2.

Főképp a több száz újpesti szurkolónak köszönhetően, remek hangulatban kezdődött a mérkőzés. Győri részről ez aztán csak fokozódott, amikor szinte az első komolyabb hazai támadás végén Völgyi bombagólt szerzett. A találat nem fogta meg az újpestieket, a gól után kiegyenlített lett a játék, bár a zöld-fehérek többet kezdeményeztek. Hiába volt azonban többet a labda a győrieknél, még az első negyvenöt perc letelte előtt kiegyenlített az Újpest. Sándor György szinte lekopírozta Völgyi találatát, ő is óriási gólt lőtt. A félidő vége előtt két perccel aztán emberhátrányba került az ETO FC. Nikolov ugyan való ban szabálytalan volt, Arany játékvezető azonban talán túl szigorú ítéletet hozott, amikor leküldte a pályáról a győri középpályást.

Szünet után ismét gyorsan megszerezte a vezetést az ETO, ám az Újpest megint egyenlített. Az emberhátrányban lévő győriek azonban nem adták fel, a rendkívül agilisan futballozó Bajzát révén újból vezetéshez jutottak, sőt, egy remek kontra végén az utolsó percben be is biztosították győzelmüket.

Összességében egy izgalmas, változatos mérkőzésen, a több mint egy félidőt tíz emberrel játszó ETO FC jobban kihasználta lehetőségeit, így megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Egervári Sándor: – Sorozatban ez a harmadik tétmérkőzésünk, amikor egy félidőt emberhátrányban kell játszanunk. Szerencsére rutinból sikerült megoldani ezt a problémát.

Urbányi István: – Az ETO motiváltan, fegyelmezettebben játszott, mint mi. Bajzát tulajdonképpen egyedül megvert bennünket.

• 1. Horváth Szabolcs 2007. november 03. 22:11
    „Nagyszerű volt a meccs, csak így tovább srácok...”

Nagyszerű győri győzelem a Békés ellen

Kézilabda - A mérkőzés negyedórával később kezdődött, mert nem volt orvos a csarnokban. A meccset a… Tovább olvasom