2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 22°C Még több cikk.

Győri ETO FC-DVTK 6-0

Labdarúgás - Az NBI 8. fordulójában a Diósgyőr együttesét fogadta a Győri ETO FC. A pályán csak egy csapat volt. Az ETO hat góllal nyert! Galéria. Videó: Előzetes
Győri ETO FC- Diósgyőr 6-0 (4-0)
Soproni Liga, 8. forduló
ETO Park, 1500 néző, vezeti: Kassai V.

90. perc: Kassai véget vet a mérkőzésnek. Az ETO könnyedén verte 6-0-ra a Diósgyőrt.

86. perc: Koltai szöglete után Eugene fejelt fölé.

83. perc: Milicic úszott meg egy kiállítást. Miután szájba vágta Bankot ő is a földre vetette magát. Kassai ezt benézte.

80. perc: Józsi helyére Eugene jön.

75. perc: Folyamatosan támad a Győr, el is jutunk a kapuig, de kisebb hibák miatt nincs újabb gól.

65. perc: Józsi közeli kapáslövését ütötte ki a léc alól Köteles.

62. perc: Cserél a DVTK is. Tóth Mihályt Szabó Viktor váltja.

61. perc: A remekül játszó Böőr helyére jött Pákolicz.

57. perc: Megint Böőr hagyta le a vendégek védőit. Jobbról passzolt a középen üresen érkező Bajzát elé, aki köszönte, és gólt szerzett 6 méterről. 6-0.

55. perc: Kovács I. Z. helyére jött Brnovic, aki majdnem gólt szerzett első labdaérintéséből. Böőr cselezte be magát a tizenhatoson belülre a jobb szélen. Passzára Bojan érkezett, de becsúszva szereltek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Két csere a Diósgyőrnél. Trbovic helyére Ahodipke jött, Thanát pedig Szélpál váltotta.

Az első félidőt egy rövid mondattal lehet jellemezni. Az ETO azt csinál a pályán, amit akar.

51. perc: Öt sima! Koltai ívelt balról a hosszú oldalra. A védők között érkező Völgyi közelről a kapu bal oldalába lőtt. 5-0.

45. perc: Újabb ETO- gól! Megint jobbról jött a passz. Kovács volt ziccerben és közelről nem is hibázott. 4-0. Kassai lefújta az első félidőt.

44. perc: Ezt a támadást is tanítani lehetne. Kovács I. Z. tette középre a labdát Böőr elé, aki tolt még egyet rajta, és helyzetbe hozta Bajzátot. Bajzi Köteles mellett a kapu bal oldalába passzolt. 3-0!

40. perc: Bajzát -már elnézést- hülyét csinált Kamberből és Milicicből. Amíg a védők keresték a labdát az ETO csatára lőtt tizennyolcról. Köteles bravúrja kellett megint.

36. perc: Milicic lőtt 5 méterről, becsúszó szerelés mentett.

34. perc: Koltai vett át egy passzt a tizenhatos vonalán, egy laza mozdulattal tette tovább a kiugró Bajzát elé. Köteles előbb ért oda.

31. perc: Trbovic beadása után Tóth M. fejelt fölé 8 méterről.

29. perc: A szakadó esőben zajló meccset eddig húzták ki a csapatok sárga lap nélkül. Ezt Stanic kapta.

28. perc: Trbovic csavart egy jobb oldali szabadrúgást az ETO kapuja elé. Az érkező Stanic elől mentett Sztevanovic.

23. perc: Köteles bravúrjai. Előbb Stark 20 méteres szabadrúgását ütötte ki vetődve, majd Józsi bombáját hárította. Jó meccs, bár erről a diósgyőrieknek talán más a véleményük.

21. perc: Gyönyörű ETO-támadás, amit Böőr fejez be kapura lövéssel. Ebbe is belelépnek az utolsó pillanatban.

19. perc: Játszik az ETO! Újabb hazai gól. Koltai ugratta ki a lesre játszó vendég védők között Bajzátot, aki ziccerben, önzetlenül Kovács I. Z. elé passzolt, aki az üres kapuba lőtt! 2-0.

11. perc: Vezet az ETO! Egy vendég kapu előtti tüzijáték végén Böőr lőtt, Stanic kézzel mentett. A büntetőt Stark nagy erővel vágta a kapu közepébe.1-0.

9. perc: Bank passzolt Völgyi elé, aki jó húszról rászúrta. Ezt is blokkolták.

6. perc: Eddig nagyrészt mezőnyjáték zajlik. Ennyit a Fair Play-ről...A nézők jól elvannak egymással. A diósgyőriek mutogatnak, a zöld-fehér drukkerek válaszolnak. Azért foci is van: Völgyi indította a bal oldalon Bajzátot, aki betört a tizenhatoson belülre, ám lövése elakadt az egyik védőben.

1. perc: A Diósgyőr kezdte a mérkőzést. A vendégek fekete, az ETO fehér szerelésben a pályán.

A Fair Play világnapján a két együttes csapatkapitánya olvasott fel egy fogadalmat, mely szerint a sportszerűség szellemében játszanak. A meccs előtt az MTK ellen 200. bajnokiján pályára lépő Bajzát Pétert köszöntötték.

Az esős időben a megszokottnál kevesebben látogattak ki a találkozóra. A mérkőzést az olimpiai labsdarúgó torna döntőjében bíráskodó Kassai Viktor vezeti.

A Győri ETO FC a Sztevanovic- Tokody, Supic, Stark, Völgyi- Böőr,Bank,Józsi,Koltai- Kovács I. Z., Bajzát csapattal kezdi a meccset. Az ETO cserejátékosai: Varga Z., Kovács II. Z., Pintér, Brnovic, Pákolicz, Nikolov, Eugene

A DVTK a Köteles- Búrány, Kamber, Milicic, Trbovic- Tchanna, Pintér Z., Lakatos B., Stanic- Homma, Tóth M. tizeneggyel lép pályára. A vendég csapat cseréi: Somodi, Kállai, Euloge, Dusko, Szélpál, Szabó V., Takács

A csapatot a csütörtöki edzésen látogattuk meg. A Diósgyőr elleni meccsről Egervári Sándor vezetőedző, és a sérült Jakl Antalt helyettesítő Bank István beszélt.

You need to upgrade your Flash Player.

Get the latest flash version here.

Vágó Attila, a DVTK vezetőedzője:

"Láttam a Győr utolsó két mérkőzését, a csapat nem az előző bajnokságban látott arcát mutatja. Ha összehasonlítom ezt a két utolsó találkozónkkal, elmondhatom, hogy van esélyünk pont vagy pontok szerzésére. Ne felejtsük el, hogy klasszis játékosok alkotják ellenfelünk keretét, de nem fogunk feltartott kézzel játszani. Sajnos vannak gondjaink, Sebők, Tóth, Pelecaci és Pintér is sérüléssel bajlódik, Gohér pedig eltiltás miatt nem szerepelhet."

ETO: győzelemmel az élmezőny után

Az esélyesek nyugalmával fogadja az ETO a Diósgyőrt. A három pont megszerzését és támadófutballt ígér Egervári Sándor, a győri csapat vezetőedzője.
A legutóbbi két ETO–Diósgyőr mérkőzés gólzáporos hazai sikereket hozott: tavalyelőtt 4–0-ra, az elmúlt bajnokságban pedig 5–1-re győzött a zöld-fehér együttes. A győri szurkolók abban reménykednek, az ETO ismét sikeres arcát mutatja a mai összecsapáson.

„Elsősorban a három pont megszerzése a célunk, mert mindenképpen győznünk kell, ha az élmezőny után akarunk eredni – kezdi Egervári Sándor, a győri csapat vezetőedzője. – Emellett olyan támadófutballt akarunk megjeleníteni a mérkőzésen, amely megfelelő szórakozást nyújt a közönségnek."

Úgy vélekedik az ETO mestere, egyetlen ellenfelet sem szabad félvállról venni, ráadásul a Diósgyőr rapszodikusan szerepel a jelenlegi bajnokságban.

„Mi főként a saját játékunkban akarunk előrelépni. Bár az utóbbi hetek teljesítményeire lehet magyarázat – sérüléshullám, több játékos az elmúlt hat hétben tíz tétmeccsen szerepelt –, de tény, nem azt nyújtottuk, amit szeretnénk. Bizakodó vagyok, mert meghatározó játékosaink visszatértek, kezdik bepótolni a hosszú hetes mérkőzéskihagyást, akik pedig sokat játszottak az elmúlt időszakban, azok már frissebben léphetnek pályára."

Jäkl Antal viszont feliratkozott a maródiak listájára. A csupa szív középpályás az MTK elleni mérkőzésen két injekciót is kapott a sérült lábujjába, hogy végig tudja játszani a kilencven percet. Ezúttal nem veszik igénybe az orvosi stáb segítségét, Jäkl így kihagyja a Diósgyőr elleni meccset.

• 14. obi 2008. szeptember 22. 23:59
    „ETO-sok! Azért valljátok be (legalább önmagatoknak), hogy az NB I. az FTC nélkül nem az igazi... Már összefoglalók sincsenek azóta, amióta kizártak minket!
    De sebaj! Jövőre jövünk! (Vagy nem... :)”
  • 13. FBali 2008. szeptember 22. 18:45
    „6.! Azért a sehol sem jegyzett az erős túlzás! Ha jól emlékszem, pár hete UEFA-kupa selejtezőt játszottunk, és nem kell mindennek a negatív oldalát nézni. Okokat akarsz, hogy ki gyere? Hát ez mindenkinek más. latakacs leírta: "Friss levegő, szotyi, sör, haverok", hangulat, élő foci... stb.

mirror! Azért a saját városod csapatának szurkolni teljesen más, mint a TV előtt szurkolni egy olyan csapatnak, amelyiknek még az anyanyelvén se tud. Így számomra elég nehéz magaménak érezni egy csapatot. Szurkolás és szenvedély nélkül a foci egy sport a sok közül.

11.! Már lehet sört kapni, akkor is a rendőrség tiltotta be teljesen értelmetlenül. Azért ma már jobbak a feltételek és a vagdaltas szendvics bár drága, de nagyon finom!
    Meccs közben is be lehet jönni.”
  • 12. latakacs 2008. szeptember 21. 22:17
    „mirror! Nem emlékszem, hogy valaki is szidta az akkori győri focit. Arra viszont igen, hogy a ´82-es spanyol vb után, miután a selejtezőkben elbuktunk(belga, salvador, argentina), akkor sok újság azt írta: inkább az eto-t kellett volna kivinni. Abban igazad van, hogy a tv-ben sokkal jobb meccsek vannak, de nekem nincs sport1-2-őm.
    ..a Szentes a Rába a Fradi nagy halála! HORGASNAK !NB-1! Ti itt csak ezért az egy hozzásuzólásért reg-eltetek, vagy változtatjátok a neveteket?”
  • 11. ..a Szentes a Rába a Fradi nagy halála! 2008. szeptember 21. 18:08
    „.... na meg a másik dolog basszus! Kint voltam egy MTK meccsen ( a Tarsoly éra legelején) olyan laza 30 fok volt gondoltam iszok egy hideg sört a büffetben,hát mint valami köztörvényes gyilkosra úgy néztek rám! Hát akkor meg mi a faszomnak ugrál a füvön az Aranyászok meg a Borsodi sörös figura? ... hát a rendbontások miatt be van tiltva az alkohol fogyasztás, mondja a rendezőkartárs. Azt mondanom sem kell a stadionban úgy 5-600 voltunk,a libások meg úgy cirka négyen, természetesen abban a szektorban ahol a győriek mert ott volt egy kis árnyék! Hát gondoltam kiugrok a sarokra és ott iszom egyet,de hát ekkor elém ugrik az előbbi rendező,hogy aki kimegy a stadionból azt nem engedik vissza. Elöntött az ideg,"hát a jó édesanyátokat azt, a büfében forró fanta meg meleg víz van, a foci meg a nullával egyenlő! Ott hagytam az egészet azóta se tettem be a lábamat, nem azoktól kellene félteni a focit akik a stadionban megisznak 1-2 sört hanem az oda részegen ordibálva érkező vadbarmoktól!”
  • 10. HORGASNAK !NB-1! 2008. szeptember 21. 13:55
    „NA ÉS MITŐL LENNE TÖBB NÉZŐ MAGYARORSZÁGON?VALAKI KETTŐT RÚG A LABDÁBA MÁR ELADJÁK KÜLFÖLDRE ! HA MINDENKI ITTHON JÁTSZANA ÉS A LÉGIÓS LÉGIÓS LENNE NEM BIRKA PÁSZTOR AKKOR JOBB LENNE ÉS TÖBB NÉZŐ!!!!! HOL LENNE IGÉNY?CSAK NEM SOPRONRA GONDOLSZ?HÁT OTT AZTÁN VAN IGÉNY AZÉRT SZÜNT MEG MINDEN!TUDOD AMI NEM MEGY AZT NEM ERŐLTETIK!CSAK TE ERŐLKÖDSZ AKINEK KÉNE MEG RÖHÖG AZ ELLOPOTT PÉNZEKKEL A ZSEBÉBEN!!!!!IROGATHATTOK MINDEN ROSSZAT AZ ETO-RÓL ÉN ÖRÜLÖK NEKI HISZ AZÉRT ÍRTOK MERT IRIGYELTEK MINDENT ÉS MINDENKIT!”
  • 9. mirror 2008. szeptember 21. 13:32
    „6.
    nyugodt lehetsz abban, hogy ´82-ben is folyamatosan azt hallhattad, hogy milyen sz@r a magyar foci, bezzeg a Puskásék meg a többiek..
    aztán a kilencvenes években meg a nyolcvanas évek "sztárjait" sírta vissza a nép, ma meg már akik a kilencvenes években nyomták azokat is nagy spílereknek tartjuk. AZ IDŐ SZÉPÍTI MEG AZ EMLÉKEKET VAGY SÜLLYEDÜNK?”
  • 8. mirror 2008. szeptember 21. 13:28
    „latakacs! akkor ha meccset akartál nézni ki kellett menned a stadionokaba/pályákra. ma leülsz délbe a tv elé aztán este 11-ig folyamatosan jönnek egymás után az európai ligák meccsei. (amik persze lehet, hogy jobbak, de nekem mint szurkoló kevésbbé izgalmassak).”
  • 7. latakacs 2008. szeptember 21. 13:09
    „Hogy miét kell kimenni meccsre?
    Emlékszem, a Mágus idején, mikor elkezdte áldásos első periódusát Győrben, akkor sem volt teltház, de 1500-nál többen voltak. Aztán jöttek az ilyen eredmények, mint a tegnapi, és az emberek elkezdtek kijárni.
    Az igazsághoz hozzátartozik, a mai élmezőny nem egyenlő a ´82-sel. Akkor kint voltunk a vb-n, most nem.
    A foci szórakozás, nem csak a tv, dvd, stb. Friss levegő, szotyi, sör, haverok, utána dumállás valamelyik "kultúrális egységben", függetlenül az eredménytől. Ha valaki most azzal jön, hogy nincs pénz, szegény a magyar, akkor harapok!:)
    Hajrá Eto!!!”
  • 6. Mágus,Te még edző voltál! 2008. szeptember 21. 10:38
    „....nincs néző,nincs néző.. mééé foci van???
    Két sehol nem jegyzett csapat "rangadóján" pont elég az az 1500 néző! Mondjatok egy olyan dolgot amiért kimenjek?? RÁBA ETO az csapat volt! Győri Eto ugyan már!”
  • 5. horgas 2008. szeptember 21. 00:06
    „Egy jóval százezer lakosu városban 1500 néző. Minek ide csapat.
    Ahol lenne rá igény ott meg elsorvasszák a lehetőségeket, mert itt nincs az lászik hétről-hétre a gyér érdeklődésen.. Ezek szerint néhány gazdag mcénás hobbyja a magyar foci, nem pedig a nézké. Lásd ETO. Honvéd, MTK. stb.”
  • 4. FB 2008. szeptember 20. 23:02
    „Ez szép volt. De lehettünk volna többen is. Nem tudom mi kell még, fedett lelátó, erős keret, esti villanyfényes hangulat! Vagy hideg van? Az Old Trefford-on sincsenek fűtött ülések! Remélem legközelebb többen leszünk akármilyen idő van!

Hajrá ETO! Hajrá Győr!”
  • 3. gabor gabor 2008. szeptember 20. 22:28
    „fiokak!ebreszto!! tavalyi 3. helyezes magaert beszel!! EZ AZ ETO!!! CSUPA NAGY BETUVEL!!! HAJRA ETO. remelem lesz iden is dobogos hely!”
  • 2. latakacs 2008. szeptember 20. 21:00
    „Húúú, bakker! Ez durva, de nagyon. Ha ilyen gyenge ez a Diósgyőr, akkor mit keres az "élvonalban"? Költői kérdés volt, nem várom a választ. Hajrá Eto!!!”
  • 1. csekkk 2008. szeptember 20. 20:57