2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Gyenge foci, vereséggel: Győri ETO-Vasas 0-1 - Galéria

A fővárosiak találtak egy gólt. Az ETO gyengén, ötlettelenül játszott. A győri közönség kifütyülte csapatát.

Győri ETO FC-Vasas-HÍD 0-1 (0-1)

Ötlettelenül, a kapura csak elvétve veszélyesen játszott az ETO szombaton. Már az első negyed óra után látszott, hogy a Vasas a védekezésre, és az esetleges kontrákra építette szombati játékát. A 35. percben aztán egy lepattant labdára Gáspár csapott le az ötösön belül, s közelről a kapuba lőtt.

A második félidőt nagyobb lendülettel kedzte az ETO, de pontatlan játékkal, hibás passzokkal, csak ritán jutott el a Vasas kapujáig. Igaz, a Vasas a második félidő közepéig az ETO tizenhatosát se látta.

A cserék nem hoztak újat a győriek játékba, meddő volt a fölény. Leginkább Ji-Paraná és Aleksidze néhány megmozdulása emlékeztethette a közönséget arra, hogy a mérkőzésen focit lát. Ji-Paraná kapufáig jutott: a kevés közül, ez volt az ETO legnagyobb helyzete.

A pályán nyújtott gyenge játékért mindkét csapat szégyellheti magát. A győri közönség joggal kritizálta a mérkőzését végén csapatát.

Így látták a vezetőedzők:

Komjáti András (Vasas):
 - A masszív védekező játékból lettünk eredményesek. A mérkőzés elején a Győr legtöbbször ívelgetett, amit a védőink jól hatástalanítottak, majd a későbbiekben az ETO nyomását is sikerült  átvészelnünk. A találkozó végén az ETO szerkezetet váltott, ekkor akár még gólokat is rúghattunk volna.

Pintér Attila (Győri ETO): - Gratulálok a Vasasnak. Nem érdemeltünk győzelmet, hiszen nem tudtunk hazai pályán gólt rúgni. A Vasas talált egy gólt, ettől görcsössé vált a csapatunk játéka. Támadó játékosaink közül többen nem tudtak olyan teljesítményt nyújtani, ami az NBI-be való.

Három perc hosszabbítás. Még Ponczók fejelt kapura.

Győri ETO FC-Vasas-HÍD 0-1. Fotók: Bertleff András.

90. perc: az ETO a tizenhatosánál veszítette el a labdát, Rezes lövését védte Sztevanovic.

86. perc: Ferenczi tette le a labdát társának, aki a lendülettől elbotlott, nem lett lövés a támadás végén. Kovács kapott sárga lapot.

85. perc: Lázok helyett Beliczky a pályán.

84. perc: Ji-Paraná ívelt a kapu elé, Dordevic a kapus kezébe emelt.

82. perc: a Vasas első lövése és helyzete a második félidőben a győri kapu előtt. Rezes lőtt mellé 18 méterről.

81. perc: Kiss Máté kapott sárgát visszahúzásért.

78. perc: Stanisic kapott sárgát. Rezes is összeszedett egy lapot.

74. perc: győri szöglet: tisztázott a Vasas védelme, már sokadszor. Copa lövése ment mellé.

71. perc: Copa rúgott bele csúnyán Ponczókba. Sárga lap.

68. perc: Aleksidze cseletett jól, az ETO jött szabadrúgással. A beadás ismét gyenge.

67. perc: ismét Ji-Paraná tört kapura, kivágták előle a labdát.

66. perc: Lisztes ment le a Vasaból, a helyén Ponczók.

65. perc: Ji-Paraná fejelt kapufát. A kipattanót Aleksidze fejelte, ezt Németh védte.

64. perc: a harmadik cseréjét is kihasználja Pintér Attila. Copa a pályán, Bouguerra helyett.

61. perc: Aleksidze húzott el a jobb oldalon, szabadrúgás. Kiss Máté megy végül a labdáért. A ide-oda pattogó labdát végül szögletre tisztázta a Vasas.

56. perc: újabb győri csere: Kiss Máté váltja Pilibaitist.

54. perc: a játékvezető lökte fel Pilibaitist, de Szilasi a játéktér része, tovább.

52. perc: Niksic a pályán, Koltai jött le. Niksic első bajnoki mérkőzése az ETO színeiben.

50. perc: Ji-Paraná lőtt 30-ról gyengén.

49. perc: Takács lökte fel a Vasas támadóját a játékvezető szerint. A szabadrúgás veszélytelen volt.

48. perc: cserél a Vasas Balog helyett Szilágyi.

48. perc: Kulcsárt ápolták, aztán már jön is vissza.

46. perc: a Vasas kezdi a második félidőt.

45. perc: nincs hosszabbítás. Vége az első félidőnek.

44. perc: ismét győri szabadrúgás a Vasas tizenhatosa előtt, Völgyi inkább beadta. Rossz megoldás volt.

42. perc: Trajkovicot lökték fel a 16-os előtt, a szabadrúgást Ji-Paraná a sorfalba bombázta

40. perc: Aledsidze ívelt be balról, a támadó nem mozdult a labdára.

39. perc: most már a kontrákra épít a Vasas, újabb gyors játékkal kerültek a győri kapu elé.

37. perc: Ferenczi tette le a labdát Lisztesnek, a kapusról kipattanó labda már lesen találta Rezest.

35. perc: Vasas szögelt után még tisztáztak a védők, az ismét beadott labdát a kapu előtti kavarodás után Gáspár pofozta a kapuba. 0-1

31. perc: Lisztes tette ki jobbra a labdát, Présinger lövése Sztevanovic kezén megpattant, a védő felszabadított, majd a távoli lövést már biztosan fogta a győri kapus.

30. perc: a Vasas tábor éneklésbe kezdett, az etósok válaszolnak.

27. perc: Lisztes adott be balról, Lázok fejese elkerülte az ETO kapuját.

26. perc: állandosuló győri nyomás, a Vasas egyelőre jól szervezi védelmét.

21. perc: Bouguerra kapott sárga lapot reklamálásért.

19. perc: szép támadással jutott el az ETO a Vasas ötösére, a védő ismét szögletre mentett. Egyelőre azonban ezek a sarokrúgások veszélytelenek. A Vasas ügyes kontrával jött az ETO kapuja elé. Kulcsár azonban lövés helyett feleslegesen lépte át a labdát.

18. perc: Aleksidze lőtt kapura, a védőről az alapvonalon túlra pattant a labda.

15. perc: Völgyi lőtt kapura, Németh védett. Negyed óra elteltével azt lehet mondani, az ETO kezdeményez többet.

10. perc: 2200 néző látja az ETO Parkban a mérkőzést - kapjuk a hírt. Közben a Vasas szögelete volt veszélytelen.

8. perc: Ji-Paraná lőtt, de a védőkről levágodó labdát, könnyen maga elé tette a Vasas kapusa.

6. perc: Lázok lőtt távolról, elkerülte a löket a kaput.

3. perc: Koltai adott be balról, de nem érkezett győri csatár.

1. perc: a fehér mezes ETO kedzi a mérkőzést.

Győri ETO FC-Vasas-HÍD

Monicomp Liga-mérkőzés, Győr, 16 ó. V.: Szilasi (Erős, ifj. Tóth V.)

ETO FC: Sztevanovic – Takács, Djordjevic, Sztanisic, Völgyi – Koltai, Pilibaitis, Ji-Paraná, Trajkovic – Bouguerra, Aleksidze.

Vasas:  Németh G. – Balog Zs., Mileusznic, Gáspár J., Présinger – Kulcsár D., Kovács G., Lisztes, Rezes – Lázok, Ferenczi.

A tavaszi idényt tekintve eddig százszázalékosan szerepel a Győri ETO FC a Monicomp Ligában, igaz, ehhez csupán két fordulót kellett sikerrel venni. A zöld-fehérek előbb legyőzték az Újpestet, majd a múlt héten a Siófokot is, így reménykedve várhatják a nem túl fényesen szereplő Vasas elleni mai fellépést. Bár a piros-kékek táblázaton elfoglalt helyezése kissé megtévesztő is lehet, hiszen legutóbb a bajnokság toronymagas esélyesének kikiáltott Videoton a mérkőzés egy részében emberhátrányban játszó angyalföldieket nem tudta legyőzni.

Az ETO háza táján nem túl jó a hangulat a két gyors kupabúcsút követően, hiszen az idei célokat vélhetően már nem sikerül teljesíteni. A csapat azonban a Vasas legyőzésével hamar jókedvet teremthet az ETO Parkban. Ráadásul a győrieknek van is mit törleszteniük, hiszen a két csapat legutóbbi meccsén a Vasas győzött, tavaly Győrött pedig döntetlen született.

Pintér Attila vezetőedző így nyilatkozott a klub hivatalos honlapján:
– A tabellán minél jobban szeretnénk „ragadni" az előttünk lévőkre és ezért itthon akarjuk tartani a három pontot. Remélem, hogy megint sok lehetőség adódik előttünk és azokból minél többet kihasználunk. Már az első perctől szükségünk van a közönségünk buzdítására. Bízom benne, hogy közösen ki tudjuk harcolni a győzelmet.