2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Futsal: Rába ETO-Újpest 5-3

A bajnoki címvédő Rába ETO a Berettyóújfalu után az újonc Újpestet is legyőzte hazai pályán.

Rába ETO–Újpest 5–3 (2–1)
NB I-es mérkőzés, Győr,  700 néző. V.: Farkas B., Kömpf, Szőts.

ETO: Matkovics – Amrani, Neris, Harnisch, Dróth.
Cs.: Lódi, Moreno, Madarász, Peczár, Gyurcsányi, Al-Ioani. Edző: Tóth Szabolcs.

Újpest: Pátrovics – Fülep, Zoufal, Botos, Takó.
Cs.: Kurucz, Tvaruska, Jávor, Szimcsák, Smiri. Edző: Jávor István.

Gsz.: Harnisch (2.), Amrani (9.), Al-Ioani (25.), Peczár (27.), Harnisch (36.),  ill. Kurucz (11.), Takó (31.), Smiri (33.).

A két remek szurkolótábornak köszönhetőn fantasztikus hangulatban kezdődött a találkozó, amelyen gyorsan, már a 2. percben vezetést szerzett a hazai gárda. Sőt, a 9. percben növelte is előnyét az ETO, s ekkor úgy tűnt, sima lesz az összecsapás. Azonban a 11. percben szépített az Újpest, amely ügyesen megszervezte védekezését is. Hiába támadott többet és birtokolta nagyobb részben a labdát a hazai csapat, az ETO-nak nem sikerült újból feltörnie a lila-fehér reteszt.

Szünet után aztán rákapcsoltak a zöld-fehérek és egymás után kétszer is a kapuba találtak, s elhúztak 4–1-re. Nem adta azonban fel az Újpest, amely ismét szépíteni tudott, s továbbra is veszélyes kontráira épített. Sikerrel, hiszen a 33. percben újabb gólt lőtt a vendégcsapat, amely feljött megint egy találatra. Hiába, mert 4 perccel a vége előtt újabb hazai gól született, így a megszokottnál kissé haloványabb teljesítményt nyújtó ETO kétgólos győzelmet aratott. Biztató lehet, hogy a hosszú sérüléséből felépülő Al-Ioani góllal tért vissza a győri csapatba.

Tóth Szabolcs: – Jó hangulatú, szoros mérkőzésen csak magunknak köszönhetjük, hogy nehéz győzelmet arattunk. Meg kell beszélnünk a találkozó tapasztalatait, elemeznünk kell a mérkőzés felvételét és a hibákból tanulnunk kell.

Jávor István: – Magyarország legjobb csapata ellen azzal a céllal léptünk pályára, hogy tisztességes eredményt érjünk el. Ezt elértük. Elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával.

A meccs online közvetítése:

Mindenszentek és halottak napja alkalmából egyperces gyász szünettel kezdődik a mérkőzés. A hangulat - a két remek szurkolótábornak köszönhetően - fantasztikus már a kezdő sípszó elött. A kezdőrúgást a győriek korosztályos játékosa, a 11. születésnapját ünneplő Pintér Vanessza végezte el.

Elkezdődött a mérkőzés.

2. p: Máris vezet az ETO: Dróth játszott össze Harnisch-al, aki egy csel után balról, laposan a bal alsó sarokba lőtt. 1-0.

3. p: Vendégszöglet után Tvaruska találta el a győri kapufát.

8. p: Dróth lövését tornázta szögletre Pátrovics. Nagy helyzet volt.

9. p: Amrani 10 m-es, megpattanó lövése talált utat az újpesti kapuba. 2-0.

11. p: Szépített az Újpest: Kurucz lövése Lódin pattant meg, ezzel becsapva Matkovicsot. 2-1.

13. p: Madarász harcolt meg egy labdáért, majd az üresen álló  Lódihoz passzolt, akinek emelése azonban elkerülte a vendégek kapuját.

17. p: Dróth lövését védte lábbal Pátrovics, majd szinte ugyanonnan Neris is megkínálta az újpesti kapust, aki ezúttal is hárított.

20. p: Egy újpesti szöglet után Takó pár lépésről pörgetett a győri kapu mellé.

Vége az első félidőnek. Az első húsz percben az ETO támadott többet, ám az Újpest remekül védekezett.

Elkezdődött a második félidő.

22. p: Újpesti lehetőség után a másik oldalon Gyurcányi lövése a kapufáról vágódott ki a mezőnybe.

25. p: A sérülésből visszatérő Al-Ioani a jobb oldalról lőtt gólt, úgy, hogy a remek napot kifogó Pátrovics még beleért a labdába. 3-1.

27. p: Harnisch egy lövőcsel után a hosszú oldalon Peczárnak passzolt, aki a kapuba továbbított. 4-1.

31. p: Ismét szépített az Újpest: Tvaruska szerzett labdát, majd Takó lőtt Matkovicsot mellett a hálóba. 4-2.

33. p: Smiri gyűjtött be egy labdát, a bal oldalon, majd a győri kapuba emelt. 4-3.

36. p: Al-Ioani beadását  Harnisch 5 m-ről mellel továbbította a kapuba. 5-3.

39. p: Harnisch lövését tolta bravúrral szögletre Pátrovics.

Vége a mérkőzésnek, az ETO saját magának tette nehézzé a rangadót, ám végül így is magabiztosan győzött, a remekül védekező Újpest ellen.

A győriek a pénteki őszi csúcsrangadó után – az ETO a rivális Berettyót 7-6-ra győzte le – az újonc, ám a bajnokságban eddig remekül szereplő Újpestet fogadták hétfő este. A két remek szurkolótábornak köszönhetőn fantasztikus hangulatban kezdődött a találkozó, amelyen gyorsan, már a 2. percben vezetést szerzett a hazai gárda. Sőt, a 9. percben növelte is előnyét az ETO, s ekkor úgy tűnt sima lesz az összecsapás. Azonban a 11. percben szépített az Újpest, amely ügyesen megszervezte védekezését is. Hiába támadott többet és birtokolta ugyanis nagyobb részben a labdát a hazai csapat, az ETO-nak nem sikerült újból feltörnie a lila-fehér reteszt.

Szünet után aztán rákapcsoltak a zöld-fehérek és egymás után kétszer is a kapuba találtak, s elhúztak 4-1-re. Nem adta azonban fel az Újpest, amely ismét szépíteni tudott, s továbbra is veszélyes kontráira épített. Sikerrel, hiszen a 33. percben újabb gólt lőtt a vendégcsapat, amely így feljött megint egy találatra. Hiába, mert 4 perccel a vége előtt újabb hazai gól született, így a megszokottól ugyan kissé haloványabb teljesítményt nyújtó ETO kétgólos győzelmet aratott. Biztató lehet, hogy a hosszú sérüléséből felépülő Al-Ioani góllal tért vissza a győri csapatba.

Ismét izgalmas összecsapást láthatnak a győri Magvassy-csarnokba kilátogatók, ma este hét órakor az éllovas Rába ETO a bajnokságban eddig jól szereplő Újpest csapatát fogadja.

A győri együttes hibátlan, száz százalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát, Tóth Szabolcs vezetőedző együttese pénteken izgalmas csatában a Berettyóújfalut győzte le. A lila-fehérek legutóbb Gyöngyösön nyertek egy góllal, jelenleg negyedikek a tabellán.

A mérkőzést honlapunkon on-line írásos tudósításban követhetik nyomon.
A 6. forduló párosítása: 2010. 11. 01., hétfő: Rába ETO-Újpest FC 19 ó, Huszárok Futsal-Üllő FC Cső-Montage 19 ó, B.Volán Szabadidőközpont-MVFC Berettyóújfalu 19 ó, Colorspectrum Aramis-GYFBSK-Medical Investment 19.30 ó, FTC-6x6 Taxi-Rubeola FC Csömör 20.20 ó. Pénteken játszották: Vasas Fortuna Futsal-Ózd Városi SE 10-2.

• 3. gólkirály 2010. november 01. 22:48
    „A hangulat remek volt, viszont a meccsenként kihagyott 15-20 ziccernek a felét illene kihasználnunk. Hajrá Rába ETO!”
  • 2. ZéZé 2010. november 01. 21:28
    „Sziasztok! 5:3 lett a vége az ETO-nak.
    Jó hangulat volt, mert az Újpest is lelkes szurkolótáborral jött.
    Végig kézben volt a meccs, még 4:3-nál sem éreztem, hogy ők fognak egyenlíteni.
    Játszott újra Al-Ioani ! Gyurcsányi is már többet volt a pályán.
    Csak így tovább!
    Hajrá ETO !”
  • 1. ZéZé 2010. november 01. 17:59
    „Jó volt a pénteki meccs.
    Volt pár szerencsés gól, de hát olyan is kell :)
    A mai meccs is nehéz lesz szerintem, mert az esélytelenek nyugalmával jön az Újpest, és valószínűleg tényleg egész jók.