2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Futsal: magabiztos zöld-fehér győzelem Angyalföldön

A listavezető Rába ETO négygólos sikert aratott Angyalföldön az élvonalbeli bajnokság 20. fordulójában. A győzelemmel eldőlt, hogy a Rába-partiak az alapszakaszban biztosan az élen végeznek.
Sérülése miatt a győrieknél Gyurcsányi Zsolt és Madarász János nem tudott pályára lépni, s Lódi is csupán a kispadon kapott szerepet, viszont ott volt a keretben a sérülésből felépült és nemrég visszatérő brazil Diogo Moreno.

Vasas–Rába ETO 1–5 (1–3)
Budapest, NB I-es mérkőzés, 200 néző. V.: Kovács G., Szőts, Moldván.

Vasas: Piel – Sámson, Fehér K., Rodrigo, Takács M. Cs.: Becsei, Páj, Veres, Füzy, Kovács N., André, Nagy Zs.
Edző: Kénoszt Ferenc.

ETO: Balázs – Al-Ioani, Mincho, Harnisch, Dróth. Cs.: Neris, Peczár, Amrani, Moreno, Lódi, Matkovics.
Edző: Artur Melo.

Gsz.: Takács M. (6.), ill. Neris (6., 20.), Moreno (7.), Mincho (23.), Al-Ioani (40.).

A győri Neris átlövésével az ETO szerzett vezetést, majd alig 20 másodperccel később egy eladott labda után Takács M. egyenlített. Sokáig nem kellett várni az újabb találatra sem, a középkezdés után 30 másodperccel a győriekhez sérülésből visszatérő Moreno egyéni akciót követően 12 m-ről lőtt a bal felső sarokba (1–2). A játékrész vége előtt pár pillanattal aztán Neris talált ismét a kapuba, s lett kétgólos a győri előny.

A folytatásban sok helyzetet dolgozott ki az ETO, a kimaradt lehetőségek után Mincho a 23. percben emelt a kapuba (1–4). Végül az utolsó percben egy remek Dróth–Al-Ioani összjáték után a győriek romániai légiósa emelt a kapuba, s állította be az 1–5-ös végeredményt.

A győriek a második félidőben több ziccert is hibáztak, ám így is magabiztosan győzték le a Vasast, s ezzel eldőlt, hogy a hátralévő két fordulótól függetlenül biztosan megnyerték az alapszakaszt.

Hannich Péter a győriek sportigazgatója: – Egy agresszív, fiatalokból álló Vasast győztünk le, amely biztos vagyok benne, hogy sok gondot fog okozni ellenfeleinek a bajnokság hátralévő fordulóiban és a rájátszásban.

Kosárlabda: döntőben az MKB-Sopron, kikapott az SKC

Bejutott a női kosárlabda bajnokság döntőjébe az MKB-Euroleasing Sopron. Hontiék a fináléban a… Tovább olvasom