2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Fölényes győri győzelem a Siófok ellen - fotók

A Győri Audi-ETO 34-20-ra verte a Siófok csapatát a női kézilabda NB I. szombati mérkőzésén.

Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a Siófok ellen a női kézilabda bajnokságban. A zöld-fehérek legközelebb a Ferencváros együttesét fogadják.

Győri Audi-ETO – Siófok KC 34-20 (18-12)

Gólszerzők:

ETO: Kovacsics 6(3), Sen 6, Löke 5, Müller 5 (1), Szepesi 3, Korsós, Milanovic-Litre, Bognár-Bódi 2-2, Aguilar, Hornyák, Planéta 1-1.

Siófok: Orbán A. 5(1), Wörz, Diáki, Erdősi 3-3, Piedade, Szekerczés, Such 2-2.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, Piedade és Erdősi találatával kétszer is bevették Grubisic kapuját, de ezt követően négy győri gólra egy siófoki válasz sem érkezett. Sen kétszer, míg Milanovic-Litre és Kovacsics egyszer volt eredményes.

Két gólos zöld-fehér előnyt hamar ledolgozta a Siófok, ám ezúttal is nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt Ambros Martín együttese és a találkozó 10. percében már 7-4-re vezettek. Sokan úgy gondolták, hogy szinte eldőlt a találkozó, de Golovin Vlagyimir csapata ezúttal is tartotta a lépést. Fokozatosan ledolgozták a hátrányt, sőt kilenc perccel később Orbán Annamária találatával már 9-8-ra vezettek.

Nem úgy alakult a találkozó ahogy azt a győriek mestere eltervezte, így rögtön pályára küldte Lökét. A norvég beállós két gyors találatával, illetve Müller átlövésével ismét megszerezte az előnyt az ETO, de jelentősen nem sikerült ellépnie. A találkozó 23. percében Orbán Annamária átlövésével 12-11-re módosult az eredmény, ezért gyorsan időt kért Ambros Martín.

Jól jött a fejmosás a győri lányoknak, hiszen alaposan megnyomták az első félidő végét, Kovacsics és Löke vezérletével végül 18-12-es zöld-fehér előnnyel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően először Such szépített, majd az első győri gólra öt percet kellett várni, Müller hétméteresből volt eredményes. A folytatásban fokozatosan növelte a győri gárda az előnyét, a találkozó eldőlt, egyedül a különbség volt már csak érdekes a második játékrészben.

A megnyugtató előny tudatában többet többet cserélhetett Ambros Martín, illetve különböző figurákat is gyakorolhattak a soron következő Ferencváros elleni rangadóra is. A találkozó 24. percében Bognár-Bódi találata után 29-19-es eredménynél hangosan kiabálhatta a közönség a tízgólos különbséget.

Az utolsó percek is a zöld-fehérekről szólt, végül 34-20-ra diadalmaskodtak a Siófok ellen. Az Audi-ETO legközelebb, jövő hét szerdán a Ferencváros együttesét fogadja a bajnokságban.

Audi-ETO - Siófok 34-20. Fotók: Mészáros Mátyás

Percről-percre:

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Az utolsó két percben még Milanovic-Litre és Sen is a kapuba talált, beállítva a 34-20-as végeredményt.

(II.) 28.p. Hosszan megjáratott labda végén Aguilar lőtt a kapuba, de a következő támadás végén Deáki szépített. 32-20

(II.) 26.p. Szép betörés után Hornyák volt eredményes. 31-19

(II.) 24.p. Bognár-Bódi második góljával tíz gól a különbség, majd lerohanásból Sen növelte tovább az előnyt. 30-19.

(II.) 22.p. Bognár-Bódi éles szögből is kilőtte a kapu jobb felső sarkát szélről. 28-19

(II.) 21.p. Herr védés, majd gyors lerohanás végén Sen negyedik találatát szerezte meg. 27-19

(II.) 20.p. Kiegészült a Siófok, Deáki volt eredményes átlövésből. 26-19

(II.) 17.p. Deákit kiállították, majd Planéta nagy gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába. 25-18

(II.) 17.p. Deáki is feliratkozott a gólszerzőkhöz. 24-18

(II.) 13.p. Erdősi nem hibázott szélről. 23-17

(II.) 12.p. Szünetet követően Wörz szépített, de Kovacsics megszerezte hatodik találatát is. 23-16

(11.) 11.p. Időt kért a Siófok.

(II.) 9.p. Grubisicet hosszú percekig ápolták a hétméteres után, Herr érkezett a helyére. Szerencsére nem tűnik súlyosnak a sérülés, de inkább cserélt Ambros Martín.

(II.) 8.p. Orbán öt gólnál jár, ezúttal hétméteresből az elsőt szerezte. 21-15

(II.) 7.p. Elrontott győri támadás végén Such szélről nem hibázta el a ziccert, de Szepesi rögtön válaszolt szintén szélről. 21-14

(II.) 5.p. Sen talpról eleresztett lövéssel növelte tovább az előnyt. 20-13

(II.) 5.p. A második félidő első győri gólját Müller szerezte hétméteresből. 19-13

(II.) 2.p. Elrontott támadások után Such szépített szélről. 18-13

Győri előny a szünetre.

30.p. Kovacsics kiállítása miatt nem tudta kihasználni a Siófok az emberelőnyét, maradt a hat gólos győri előny a szünetre.

29.p. Augilar harcolt ki büntetőt, Kovacsics értékesítette. 18-12

28.p. Szekerczés szépített a Siófoknak. 17-12

28.p. Tovább robog az Audi-ETO, Korsós szélről nem hibázott, majd Kovacsics bejátszása után Löke növelte tovább az előnyt. 17-11

27.p. Grubisic védése után ismét Kovacsics gól. 15-11

26.p. Kovacsicsot lökték lövés közben, ennek ellenére bravúros mozdulattal a kapuba talált. 14-11

26.p. Müller harmadik találatát szerezte meg. 13-11

24.p. Időkérés után gyors győri gól, ismét Löke talált a kapuba, de Orbán azonnal válaszolt. 12-11

23.p. Orbán Annamária szépítő találata után Ambros Martín, az ETO mestere időt kért. 11-10

23.p. Három győri gólra egy válasz sem érkezett. Müller egyenlített, majd Löke kétszer is a kapuba talált. 11-9

19.p. Előbb Szekerczés góljával sikerült egyenlítenie a Siófoknak, majd Orbán Annamária átlövésével már a vezetést is megszerezték. 8-9

17.p. Már csak egy a különbség Piadade találatának köszönhetően. 8-7

16.p. Orbán Adrienn szerencsés átlövéses góllal szépített. 8-6

14.p. Erdősi szépített, de Kovacsics rögtön válaszolt hétméteresből. 8-5-ös győri vezetésnél időt kértek a vendégek.

10.p. Három gyors győri gól egymás után. Először Korsós szélről, majd Müller kétszer volt eredményes. 7-4

Dárdaiért meccsenként 50 ezer eurót fizet az MLSZ a Herthának

Dárdai a fennmaradó hat Európa-bajnoki selejtezőre vállalta el a feladatot, s a Hertha 300 ezer euróval gazdagodik majd egy német lap szerint. Tovább olvasom