2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 20°C | 33°C Még több cikk.

Feröer-szigetek - Magyarország 0-1

Nem játszottunk jól, de legalább nyertünk. Helyzete a feröerieknek is volt, de gólig nem jutottak.
Feröer-szigetek - Magyarország 0-1
Tórshavn, Eb-selejtező, F csoport, 3. forduló
Vez.: Alekszej Kulbakov (fehérorosz)

Feröer-szigetek: Nielsen  - V. Davidsen, Gregersen, Nattestad, Naes - Hansson, Benjaminsen, S. Vatnhamar - Olsen, Holst, Edmundsson. Szöv. k.: Lars Olsen

Magyarország: Dibusz - Korhut, Kádár, Varga J., Juhász - Simon, Dzsudzsák, Tőzsér, Gera - Szalai, Nikolic (Fiola). Szöv. k.: Dárdai Pál.

90+4. perc: Vége a meccsnek. Nem játszottunk jól, de legalább nyertünk.

90+2. perc: Beszorulunk a kapunk elé. Szerencsénkre nem jutnak komolyabb helyzetig a hazaiak.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

87. perc: Románia újabb gólt lőtt a finnek ellen.

84. perc: Szalai le, Priskin be: ez az utolsó magyar csere.

83. perc: Dzsudzsák erős lövését védi Nielsen.

81. perc: Sorensen jön Vatnhamar helyett.

75. perc: Edmundsont Hansen váltja.

73. perc: Újabb magyar csere: Kalmár váltja Tőzsért.

69. perc: Bartalstovu helyett Holst a pályán.

66. perc: Hansont kell ápolni Juhász kemény belépője után.

58. perc: Vezetnek a románok Helsinkiben. A románokra egyébként várhatóan komoly büntetés vár a szombati események miatt.

57. perc: Dzsudzsák beadásáról Gera épphogy lemarad, Juhász fejesét pedig sikerülni blokkolni.

51. perc: Észak-Írország Eb-résztvevő akar lenni, ennek érdekében mindent megtesznek. A görögök ellen pl. már 2-0-ra vezetnek idegenben. Közben szól a Rivers of Babylon a rezesbandától.

48. perc: Gera kap sárgát.

46. perc: Nikolic lejött a félidőben, Fiola érkezik. Simon előre megy, Fiola megy a helyére.

Feröer-szigetek - Magyarország Eb-selejtező

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Bár ötvenezres tömeg nincs a tórshavni stadionban, de a hangulatot a rezesbanda rendesen feldobja. Szalait kell közben ápolni.

42. perc: Hanson szerez labdát a félpályán, tol rajta néhányat, és lő: mellé száll a próbálkozás.

38. perc: Benjaminsen könyökölte fejbe Juhászt a magyar tizenhatos előterében. Ápolás jön és szabadrúgás kifelé.

33. perc: Hanson kap sárgát.

29. perc: Közben Észak-Írország megszerezte a vezetést Görögországban.

28. perc: Óriási lehetőség marad ki: Tőzsér lövése kijön Nielsenről, Nikolic terem ott, de Nielsen is résen van, így hárítani tud: a labda magasra pattan, Nikolic ollóból ismételne, de végül kivágják a védők a labdát.

24. perc: Tőzsér jól helyezett, erős lövést ereszt meg 35-ről, Nielsen nagyot véd.

20. perc: A szöglet után mentés közben Juhászhoz passzol egy feröeri védő, aki átteszi a labdát a túloldalra Szalai elé, ő pedig közelről a hálóba belsőz. 0-1

19. perc: Gregersen csapja orrba a tizenhatos előtti területen Szalait. Sárgát kap a feröeri védő. Dzsudzsák tekeredő szabadrúgását szögletre menti Nielsen.

12. perc: Hanson lövését blokkolja Kádár.

4. perc: Hanson elé fejeljük ki a szélről érkező labdát, a feröeri ráküldi Dibusz kapujára, a magyar kapus épp csak bele tud kapni: szöglet lesz.

1. perc: Magyarország kezdi a meccset.

Előzmények:
Dárdai Pál szövetségi kapitány öt helyen változtatott a Bukarestben szombaton 1-1-es döntetlennel végződött mérkőzésen pályára küldött kezdő tizenegyéhez képest: a román fővárosban Király Gábor védett, és Dibuszon kívül Korhut Mihály, Simon Krisztián, Tőzsér Dániel és Nikolics Nemanja sem kezdett. Elek Ákos és Korcsmár Zsolt ezúttal sérülés miatt nem játszhat, Királyt, Stieber Zoltánt és Lovrencsics Gergőt pedig a cserék közé nevezték.

Egy órával a kezdést megelőzően a tórshavni Nemzeti Stadion előtt néhány hazai drukker már mezbe öltözve várja a találkozót, de egyelőre nincs nagy mozgás a létesítmény környékén.

A Feröer-szigetek elleni Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar labdarúgó-válogatott tagjai edzenek a mérkőzésnek helyet adó tórshavni Nemzeti Stadionban 2014. október 13-án. A magyar válogatott története során először lép pályára a Feröer-szigeteken október 14-én este. MTI Fotó: Illyés Tibor

A műfüvet két órával a kezdés előtt erősen locsolták, de már abbahagyták, és a szervezők tájékoztatása szerint nem is kezdik újra.

A magyar kezdőcsapat: Dibusz Dénes - Varga József, Juhász Roland, Kádár Tamás, Korhut Mihály - Tőzsér Dániel - Simon Krisztián, Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám, Nikolics Nemanja

Története során kilenc győzelmet aratott tétmérkőzésen a feröeri labdarúgó-válogatott, amely este a magyarokkal játszik Európa-bajnoki selejtezőt Tórshavnban.

A szigetország futballszövetsége 1988-ban vált a nemzetközi szövetség (FIFA) tagjává, és 1990-ben csatlakozott az európaihoz (UEFA). Abban az évben kezdte meg szereplését nemzetközi sorozatban, mégpedig az 1992-es Eb selejtezőjében: bemutatkozásként kisebb szenzációt szolgáltatva 1-0-ra nyert Ausztria ellen.

A feröeri válogatott a kilenc tétmeccs mellett tíz barátságos találkozót is megnyert. Első győzelmét 1989. április 14-én aratta: Kanada legjobbjai ellen ért el 1-0-t. Legutóbb, idén március 1-jén Gibraltárt múlta felül 4-1-re. Mindkét mérkőzés barátságos volt.

Visszavonul a rekorder szánkós, Armin Zöggeler

A sportoló több mint 20 éves pályafutása alatt többek között hat egyéni világbajnoki címet szerzett. Tovább olvasom