2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 26°C Még több cikk.

Férfi kosárlabda NB I - Nagy csatában jutott az elődöntőbe a Sopron

A Sopron óriási csatában, öt ponttal győzni tudott a Kaposvár vendégeként, így 3-2-es összesítéssel megnyerte a párharcot és bejutott a férfi kosárlabda NB I elődöntőjébe.
Kaposvár–Soproni Sördögök 81–86 (20–23, 21–23, 22–16, 18–24)
Kaposvár, NB I-es rájátszás, negyeddöntő, 5. mérkőzés, 1300 néző. V.: Cziffra, Győrffy, Jakab.

Kaposvár: FRAZIER 11/3, FODOR 12, Raivio 19/6, HENDLEIN 8, SPICA 23. Cs.: Horváth M. 2, Jancsikin 6/6, Benke. Edző: Fekete Ádám.

Sopron: THOMAS 12/2, RUJÁK 9/2, BORISZOV 27/9, Tóth G. 7/3, POSCIC 16. Cs.: EDWARDS 12, Trepák, Takács, Dénes. Edző: Sabáli Balázs.
A párharc végeredménye: 3–2 a Sopron javára.

Az első negyed elején egy 9–0-ás rohamot mutattak be a soproniak. A Kaposvár Raivio betöréseivel zárkózott fel. A negyed végül hárompontos hazai vezetéssel zárult. A második szakasz első négy percét 11–2-re hozta a Kaposvár. Poscic és Edwards jóvoltából fordítottak a vendégek. Fordulás után váltott vezetéssel haladtak a felek, majd fokozatosan átvette az irányítást a Kaposvár. A zárószakasz egypontos hazai vezetésről indult. Ebben 68–68 után egy 6–0-lal elléptek a hazaiak, de egy 11–0-val fordítottak a soproniak, majd Edwards büntetői pedig megadták a kegyelemdöfést a Kaposvárnak.

Sabáli Balázs: – Voltak időszakok, amikor egyénieskedtünk, de a Kaposvárnak is ez lett a veszte. Örülök, hogy sikerült nyerni, fáradtak vagyunk, de megyünk tovább a Szolnok ellen.

A lefújás után jött a szomorú hír: a soproni csapat kapitányának, Trepák Zoltánnak elhunyt az édesapja.

Korábban - A soproniak a címvédő Szolnokkal találkoznak a négy között.

Eredmények: negyeddöntő, 5. mérkőzés

Kaposvári KK-Soproni Sördögök 81-86 (20-23, 21-23, 22-16, 18-24)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-2 a Sopron javára.

Futsal - Győrött a Veszprém

Az élvonalbeli rájátszás felsőházának 6. fordulójában a listavezető Rába ETO a tabellán negyedik… Tovább olvasom