2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Férfi kézilabda NB I - ETO siker a zárómeccsen

Buda-Cash-ETO-SZESE–Budaörs-Tatabánya II 27–24 (14–11)
Győr, NB I/B-s mérkőzés, 200 néző. V.: Csányi, Zörgő.

Buda-Cash-ETO-SZESE: DAPSY – Papp M. 4, Nagy D., Sokoray, Bella, PETRENKO 6/1, Kalmár 4. Cs.: Kovács Á. (kapus), Herbert, RIVNYÁK 4, Goór 1, Burján, ZSIGMOND 7/5, Oláh 1, Vaskó, Hollós P. Edző: Rosta Miklós.

Mindkét csapat idegesen játszva, sok hibával kezdte a mérkőzést, a kilencedik percig mindössze három gól esett, ekkor 2–1-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Elsőként a győriek nyugodtak meg és a remeklő Dapsy védéseinek is köszönhetően négygólos előnyt harcolt ki a hazai csapat (20. perc: 10–6). Ezután ismét következett néhány elkapkodott támadás és a vendégek egy gólra zárkóztak fel (25. perc: 11–10). A félidő hajrája ismét a hazaiaké volt, a szünetben háromgólos előnnyel vonulhatott az öltözőbe az ETO-SZESE, amely remekül kezdte a második félidőt. Keményebb lett a védekezése és villámgyorsan hétgólos előnyt harcolt ki (40. perc: 19–12). A győriek azonban nem tudták leszakítani ellenfelüket, a vendégek többször is felzárkóztak, de három gólnál közelebb egyszer sem kerültek. A hajrának is háromgólos előnyről vághatott neki az ETO-SZESE, végül Kalmár góljával dőlt el a mérkőzés, és az utolsó percek már nem tartogattak izgalmakat.

A győriek megérdemelt győzelmet arattak egy fontos mérkőzésen és sikerrel búcsúztak az évtől.

Rosta Miklós: – Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok mindenkinek.