2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Fél lábbal a BL-fináléban az Audi-ETO

Kézilabda - Zvenyigorod - Audi-ETO 23-25 Nehéz mérkőzés várt az Audi-ETO-ra a hét orosz világbajnokkal felálló Zvezda Zvenyigorod otthonában, különösen úgy, hogy Görbicz Anita sérülése miatt csak itthonról szoríthatott társainak.
Miközben akadtak, akik emiatt igencsak félve engedték el a csapatot Oroszországba, a győri küldöttség fogadkozott, most aztán megmutatják, hogy korai volt őket leírni.

Ennek szellemében kezdődött a mérkőzés, a győriek védekezése kiválóan működött, a kapuban Pálinger az első pár lövéssel meg is babonázta a rutinos hazai játékosokat. Jevgenyij Trefilov az 5. percben ki is kérte idejét. Az eligazításnak annyi eredménye volt, hogy a mindössze öt éve, 2003-ban alakult együttes – mely azért egy EHF-trófeát már összehozott – megszerezte első gólját.

A fordulat azonban szerencsére nem jött ezzel a találattal, mert a győriek továbbra is szinte hiba nélkül kézilabdáztak. Különösen Aurelia Bradeanu volt elemében, aki Görbicz Anita helyettese volt, s nemcsak az irányítóposzton, hanem a hétmétereseknél is. Szó se róla, pimaszságban és eredményességben is méltó társa volt a román válogatott játékos „Görbének". Az utolsó tíz percben akadt csak el egy kicsit a zöld-fehérek gépezete. Kilenc perc gólcsend elég volt ahhoz, hogy fordítsanak az oroszok.

Katarina Mraviková gyorsasága is kincset ért az oroszok ellen. Fotó: Kisalföld-archívum

Jól jött a pihenő a mindössze egy cserét – Kovacsicsot – bevető győrieknek, akik a második játékrészben akkor sem estek kétségbe, mikor először a mérkőzés folyamán két góllal vezetett a Zvezda (15–13). Pillanatok alatt visszavette ugyanis a vezetést az Audi-ETO, sőt, néhány perccel később a győri csapat neve mellett már hárommal több gól szerepelt az eredményjelzőn. A végén „csak" arra kellett figyelni, hogy ne járjon úgy az együttes, mint az első játékrész végén.

A koncentráltságnak meglett az eredménye: az Audi-ETO kétgólos előnyből várhatja a vasárnap 16.15 órakor kezdődő visszavágót.

Konkoly Csaba: – Fantasztikus csapatmunkával sikerült elérni ezt az eredményt. A játékosok maradéktalanul betartották a taktikai utasításokat, egytől egyig csodálatosan teljesítettek, s mikor hátrányba kerültek, akkor is tudtak újítani. A visszavágón ugyanilyen hozzáállásra lesz szükség, mert bár előnyt szereztünk, nem szabad, hogy ez elbizakodottá tegyen bennünket.

• 2. Atis :) 2008. április 21. 08:58
    „Feltéve ha a pökhendi Andriska bejut a fináléba :)
    Szép volt csajok!
    Hajrá ETO!”
  • 1. onem 2008. április 21. 08:25
    „Nagyszerű volt lányok! Igazi csapatjátékkal, Görbe nélkül is sikerült, idegenben, nem akármilyen csapat ellen! A visszavágó ugyan még hátra van, de ezzel a hozzá állással nem lehet kétséges az eredmény. És utána már csak a pökhendi, nagyképű Németh Andriskát kell a helyére tenni!!!”