2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Ez történt 2007-ben a sportvilágban

Eredményekben gazdag esztendőt hagyunk ismét magunk mögött, ám sajnos szomorúságra is volt okunk, több remek sportembert elveszítettünk ebben az esztendőben. Sportvilág 2007 – ezt tekintettük át.
Január

11.
Róth Kálmán, az Audi-ETO vezetőedzője 2010-ig meghosszabbította a szerződését.

12. Kiderült, hogy David Beckham, a Real Madrid futballistája nyáron elhagyja a spanyol sztárklubot és az amerikai Los Angeles Galaxyhoz igazol.

15. A Kisalföld által rendezett szavazáson Kammerer Zoltán, Görbicz Anita, ifj. Nagy Péter és Honti Kata lett a megye legjobb sportolója.

15. Az MLSZ szerződést bontott Détári Lajossal, a szövetségi kapitány, Bozsik Péter segítőjével.

15. Palotai Károly, a Győri ETO olimpiai bajnok labdarúgója, egykori kiváló FIFA-játékvezető is jelölt a Nemzet Sportolója címre.

21. A magyar férfi kézilabda-válogatott bejutott a németországi világbajnokság középdöntőjébe.

23. Sir Alex Ferguson, a Manchester United vezetőedzője Budapesten tartott előadást a labdarúgásról.

27. Erdei Zsolt, a Boksz Világszervezet félnehézsúlyú világbajnoka hetedszer is megvédte címét.

29. Biztossá vált, hogy Böőr Zoltán, a 21-szeres válogatott debreceni labdarúgó Győrben folytatja a pályafutását.

Erdei Zsolt kétszer is megvédte a világbajnoki címét.

Február

3.
Második alkalommal rendezték meg Győrött a Magyar Bajnokok Sportbálját.

4. A házigazda német válogatott nyerte a férfi kézilabda-világbajnokságot.

6. A magyar labdarúgó-válogatott 2–1-re kikapott a hazai csapattól a ciprusi négyes torna elődöntőjében.

7. Priskin Tamás góljaival a magyar labdarúgó-válogatott két góllal nyert Lettország ellen a ciprusi négyes tornán a harmadik helyért rendezett mérkőzésen.

7. Az Euroligában bejutott a legjobb nyolc közé az MKB-
Euroleasing Sopron.

9. A Győri Sportcsillagok Emlékeit Gyűjtő Alapítvány díjkiosztásán első helyen végzett Görbicz Anita, Kammerer Zoltán, Róth Kálmán, Dudás Ádám, valamint életműdíjat kapott Tullner János.

13. A Magyar Ökölvívó Szakszövetség Kovács Attilát és Krempf Rékát választotta 2006 legjobb profi bokszolójának.

18. Bejutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé az Audi-ETO.

23. Búcsúzott az Euroligától az MKB-Euroleasing Sopron.

24. Tizenhatodik alkalommal rendezték meg a győri tornászbált a helyi tornasport támogatásáért.

27. Dudás Ádám, a Győri ETO fiatal labdarúgója az U18-as
Európa-válogatott tagjaként lépett pályára Barcelonában és aratott fölényes győzelmet Afrika legjobbjai ellen.

28. A magyar női kézilabda-válogatott barátságos mérkőzésen nyert az Európa-bajnok norvég csapat ellen Szombathelyen.

Az MKB-Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata először szerezte meg a Magyar Kupát és nyerte meg a bajnoki címet is.

Március

1.
A Hungarian Open nemzetközi kyokushin karate versenyen a második helyet szerezte meg Motzer Melinda, a Győri Arrabona Karate Klub versenyzője.

19. Az FC Sopron szerződést bontott Csertői Auréllal, a tulajdonos új szakvezetőnek az olasz Dario Bonettit jelölte ki.

24. Súlyos sérülést szenvedett a makói diákolimpián Virág Zsolt, a győri Bercsényi DSE tornásza.

25. Bejutott a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé az Audi-ETO.

25. Berki Krisztián megnyerte a lólengést a tornászok cottbusi Világkupa-versenyén.

27. A Lovas Petra, Póta Georgina, Tóth Krisztina, Li Bin összeállítású magyar női válogatott aranyérmet szerzett a belgrádi asztalitenisz Európa-bajnokságon.

28. A magyar labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn 2–0-ra győzte le Moldovát.

29. Cseh László Európa-csúccsal a harmadik helyen végzett 200 vegyesen a melbourne-i úszó-világbajnokságon.

30. Nyolcvankettedik élet- évében elhunyt Fehérvári Alfréd, a Győri ETO sokszoros B válogatott fedezete.

Csomor Erika nagyszerűen szerepelt a győri rövidtávú dutalon-világbajnokságon, a felnőtt nők között nagy csatában ezüstérmet szerzett.

Április

1.
A melbourne-i vizes világbajnokságot ezüstérmesként zárta a magyar férfi vízilabda-válogatott.

1. A Póta Georgina, Tóth Krisztina duó ezüstérmet szerzett a női párosok versenyében a belgrádi asztalitenisz Európa-bajnokságon.

9. Az MKB-Euroleasing női kosárlabdacsapata fennállása óta először lett kupagyőztes.

10. Németh András 15 év után elhagyja a Ferencváros női
kézilabdacsapatát és a következő két évben az osztrák Hypo NÖ-nél folytatja edzői pályafutását.

17. Bravúros ötödik helyezést ért el a győri Széchenyi ESE triatlonistája, Major József az Arizonában rendezett Ironman-viadalon.

17. A mosonmagyaróvári származású birkózó, Sastin Marianna ezüstérmet szerzett a szófiai Európa-bajnokságon.

18. Lemondott Reszeli Soós István, a Győri ETO FC szakmai igazgatója.

18. Kiderült, hogy Magyarország nem rendezhet Európa-bajnokságot 2012-ben. Az eseménynek Lengyelország és Ukrajna adhat otthont.

22. A Bajnokok Ligájában a legjobb négy között ért véget az Audi-ETO szereplése.

29. Pálinger Katalin, a magyar női kézilabda-válogatott kapusa két évre az Audi-ETO-hoz szerződött.

Május

5. Kovács „Vipera" Attila és Miló Viktória is megvédte világbajnoki címét a szombathelyi ökölvívógálán.

7. Rangos elismerést, Bercsényi-emlékérmet kapott iskolájától Virág Zsolt.

15. Az MKB-Euroleasing Sopron nyerte meg a női kosárlabda-bajnokságot.

16. A Sevilla futballcsapata megvédte címét az UEFA-kupában.

19. Fehér Miklós emléke előtt tisztelegtek a Portugál Napok magyarországi rendezvénysorozatának külföldi és hazai résztvevői Győrött.

19. Az U19-es magyar labdarúgó-válogatott búcsúzott az Európa-bajnokság küzdelmeitől.

20. A győri rövidtávú duatlon-világbajnokságon egyéniben Csomor Erika bronzérmet, Tóth Zsófia pedig két aranyat szerzett.

24. Az AC Milan hetedszer lett Európa legjobb klubcsapata, miután legyőzte a Liverpoolt a Bajnokok Ligája döntőjében.

Június

4. Leigazolta a Bayern München az Olympique Marseille francia válogatott labdarúgóját, Franck Ribéryt.

5. A Kisalföld osztályzatai alapján a 2006/2007-es bajnoki szezonban a Győri ETO FC-ből Szasa Sztevanovic, míg az FC Sopron csapatából Marius Radu lett a legjobb.

6. Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen a magyar csapat 4–0-ás vereséget szenvedett a norvég válogatottól.

9. Hét bajnoki címet szereztek a Graboplast VSE versenyzői a szegedi sík vízi országos bajnokságon.

10. Lewis Hamilton, a McLaren-Mercedes brit pilótája megszerezte első futamgyőzelmét a Forma–1 Kanadai Nagydíján.

11. A Graboplast VSE Szegeden megnyerte a felnőtt országos kajak-kenu bajnokság összetett pontversenyét.

11. Huszti Szabolcsot az év végéig eltiltották a válogatottbeli szerepléstől.

12. Eldőlt, hogy Egervári Sándor lesz az ETO FC vezetőedzője a 2007/2008-as idénytől.

15. Az ETO FC leigazolta a Norvégiából hazaérkező Nikolov Balázst, ám távozott Vincze Ottó és Mátyus János.

15. Elhunyt Sillai László birkózó, Győr első világbajnoka.

17. Nyolcadik alkalommal is megvédte címét Erdei Zsolt, a WBO félnehézsúlyú világbajnoka.

25. Dario Bonetti távozott az FC Sopron kispadjáról, miután elfogadta az olasz harmadosztályú csapat, a Gallipoli ajánlatát.

25. Thienry Henry, az Arsenal francia csatára és kapitánya négy évre az FC Barcelona labdarúgócsapatához szerződött.

26. A győri származású támadó, Németh Krisztián ötéves szerződést kötött a Liverpool csapatával.

27. Détári Lajos lett az FC Sopron új edzője.