2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Európában a második legjobb

Triatlon - Ausztriában, a Klopeinersee partján, St. Kantzianban rendezték az idei Xterra tereptriatlon Európa-bajnokságot.

A verseny távja 1500 m úszás, 32 km hegyikerékpár, majd a végén 11 km terepfutás volt. Európa idei legnagyobb Xterra-versenyére a szervezők a világ egyik legnehezebb és egyben legszebb pályáját jelölték ki.

A profi nők versenyében a soproni Poór Brigitta az X2S-Kona Team versenyzőjeként képviselte hazánkat. Kezdésként a magyar lány fantasztikus úszással elsőként lépett partra, előnyét azonban a kerékpározás és a futás során ledolgozták a tapasztalt profik, így Poór Brigitta végül az abszolút 10. helyezést szerezte meg. Ugyanakkor a mezőny legfiatalabb tagjaként a U23-as korosztályban Európa-bajnoki ezüstérmet szerzett.

Poór Brigitta a kerékpározáshoz elsőnek ért ki, utána ugyan abszolútban többen is megelőzték, de korosztályában második lett.

A soproni versenyző legközelebb a mountain bike válogatott tagjaként Krumbachban, a Bike the Bugles Maratonon vesz részt, majd a szezon utolsó nagy megmérettetése az Xterra Vienna lesz szeptember 5-én Bécsben.

Kifizetődő a sportszerűség a megyében

Labdarúgás -Sorrendben negyedik alkalommal lett a sportszerűségi verseny győztese a fertőendrédi… Tovább olvasom