2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 20°C Még több cikk.

Euroliga: MKB-Sopron-Gdyna 88-76

A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 6. fordulójában az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán 12 ponttal megverte a lengyel Lotos Gdyniát.
NŐI KOSÁRLABDA, EUROLIGA B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
Sopron–Lotos Gdynia (lengyel) 88–76 (19–22, 22–15, 25–26, 22–13)

Székely Norbert együttese negyedik győzelmét aratta a sorozatban, lengyel riválisát oda-vissza legyőzte. A soproni siker kulcsembere Angel McCoughtry volt, aki egymaga 32 pontot szerzett.

A lengyel együttes állva hagyta az álmosan kezdő soproniakat, akik csak 2–8-as állás után ébredtek. Távoli dobásokból és bejátszásokkal lepte meg a Gdynia az MKB-t, de amint a házigazdák gyorsítottak a játékukon, ezzel szemben nem volt ellenszerük a vendégeknek. Nagy kár, hogy amint meglett az előny, pillanatra csökkent a motiváció, amit rögtön pontokkal büntettek a vendégek, akik egynegyednyi játékot követően hárompontos előnyre tettek szert. 19–22

A második negyedben az addig is ponterős Angel McCoughtry hátára vette övéit, és vezérletével szórakoztató, helyenként látványos játékkal sikerült visszavenni az előnyt a félidőre. A soproniak amerikai kulcsembere két negyed alatt 18 pontot szerzett – a tízpontos Krivacsevics Tijanának is kijárt a dicséret –, de legalább ennyire fontos volt, hogy védekezésben lényegesen többet adott a házigazda csapat: játékosai agresszívebbek, pattogósabbak voltak, sokkal kevesebb területet és levegőt adtak a riválisnak, mint az első negyedben. 41–37

A harmadik játékrész elején nem igazán spóroltak a felek egyik oldalon sem, igazi kosáresőt hozott az első négy perc. A 14–12-es etap azt jelentette, hogy hat pontra nőtt a házigazdák előnye. A felvonás hátralévő része már ellenben a védekezésekről szólt – a pontatlan dobásoknál a védők mindkét oldalon jól lepattanóztak –, ami addig könnyen ment, azért a folytatásban keményen meg kellett dolgozni. A hajrában jó esélyt teremtett magának a Sopron, hogy meglépjen, de a vendégek jól hajráztak, és mínusz nyolcból gyorsan visszajöttek mínusz háromra. És ezúttal nem a hőmérsékletre utaltunk... 66–63

A negyedik negyedet Amber Holt duplája nyitotta meg, amit McCoughtry, majd Krivacsevics kosara követett, így 6–0-s részeredménnyel ismét lélegzetvételnyi lehetőséghez és „lőtávolon kívülre" jutott a Sopron. A házigazdák a folytatásban a kicsit fáradni látszó vendégek ellen tovább növelték előnyöket, és így a hajrára már nem hagytak izgalmakat. 88–76

A négy győzelemmel és két vereséggel álló Sopron a 7. fordulóban, december 9-én a csoportban 2/4-gyel álló Rivas Ecópolis Vaciamadrid otthonában vendégeskedik; a spanyolokat hazai környezetben harminc ponttal (82–52) lépte le.

AZ MKB-EUROLEASING SOPRON-GDYNA MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT MEGTALÁLJA, HA IDE KATTINT.

Jó előjelekkel készülhet a mai Lotos Gdynia elleni Euroliga-meccsre az MKB-Euroleasing Sopron, hiszen a hétvégén bajnoki rangadót nyert a bajnok Pécs 2010 ellen. Ezenfelül az is optimizmusra adhat okot, hogy a sorozat első fordulójában idegenben tudott nyerni a soproni gárda.

Székely Norbert vezetőedző először még a pécsiek elleni találkozóról beszélt:

„Úgy érzem, végig kézben tartottuk a mérkőzést, jól és koncentráltan kosárlabdáztunk. Ami még örömmel töltött el csapatom játéka mellett, az a játékvezetői felfogás, ami jellemezte az egész mérkőzést. Úgy gondolom, annak kell a jellemzőnek lennie idehaza is, hogy a jó és tiszta védekezést engedik, a dulakodást viszont büntetik. A nemzetközi trend is ilyen, keményen megfogják a szabálytalanságokat, vagyis csak segíti a magyar csapatokat a kupákban az ilyen hozzáállás. Ez a pár gondolat mindenképpen kikívánkozott belőlem, de ahogyan eddig, úgy ezután sem a játékvezetéssel szeretnék foglalkozni."

A soproni szakvezető rátért a soron következő erőpróbára is:

„Az, hogy idegenben legyőztük a Gdyniát, mindenképpen dicséretes, de ez egy újabb meccs lesz, itt semmit nem jelent az előzmény. Egy biztos, a lengyeleknél edzőváltás is volt, az akkori meccsen még nem volt kiforrott koncepció, azóta viszont sokat erősödtek, pontosabbak a játékkapcsolatok, tudatosabb a támadójátékuk, s a védekezés is egyre jobban összeáll náluk. Ugyanez azért ránk is elmondható, az eltelt időszak alatt mi is jobbak lettünk, s hiszem, hogy legalább annyival javultunk mi, mint a lengyelek, s ez elég lesz egy újabb győzelemhez. Szeretnénk minél simábban nyerni, de ha csak pár ponttal győzünk, azt sem bánnám, mert ez esetben egy nagyot lépnénk a továbbjutás felé. Újabb sérültünk szerencsére nincs, Fűrész küszködik még egy kicsit a térdével, illetve az erőltetett menet okozta fáradtság is okozhat még problémát, de remélhetőleg nem a mostani meccsen."

A csoport állása: 1. Fenerbahce (török) 10 pont, 2. Jekatyerinburg (orosz) 9, 3. MKB-Euro-
leasing 8, 4. Rivas Ecopolis (spanyol) 7, 5. Gdynia (lengyel) 6, 6. Gospic (horvát) 5.
Fűrész Diána (sárgában) ugyan a térdével bajlódik, de várhatóan ott lesz ma a pályán. Fotó: Magasi

Audi ETO: újabb norvég igazolás?

Norvég lapértesülések szerint Heidi Löke, a Larvik norvég válogatott beállósa nem hosszabbítja meg lejáró szerződését. A lehetséges kérők között van az ETO is. Tovább olvasom