2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 7°C

ETO FKC: kétgólos vereség

Kézilabda - A Győri ETO FKC Líbia U21-es válogatottjával mérkőzött Győrött, s a meccs hajrájáig jól tartotta magát, végül azonban 26–24-es vereséget szenvedett. A szünetben 12–12 volt az állás.
Győri ETO FKC–Líbia U21 24–26 (12–12)
Győr, felkészülési mérkőzés. V.: Natkay, Szalay.

ETO FKC: SARMON – Hollós 2/1, Báthori G. 1, Kőhalmi, HORVÁTH A. 7, Petrovszki 1, Paár 3. Cs.: Somogyi (kapus), Horváth J. 3/1, Báthori P. 1, Bella 2, Kalmár 3, Németh N., Kása, Rádli 1.
Edző: Vura József.

A Tatán edzőtáborozó és a tunéziai világbajnokságra készülő Líbia korosztályos válogatottja ellen a győriek kezdték jobban a találkozót, de az egységesebb képet mutató vendégek hamar egy-két gólos előnyre tettek szert. Elsősorban balkezes átlövőjük volt eredményes. A hazaiak nem adták fel és a félidő vége előtt büntetőből át is vették a vezetést, de nem sikerült előnnyel pihenőre térniük: egy begyakorolt figurából egyenlítettek az afrikaiak.

A második játékrészt három gyors győri gól vezette be, a vendégek csak szépíteni tudtak. A félidő közepére azonban elfogyott Vura mester tanítványainak előnye, ekkor zsinórban négy gólt is kaptak. Az ETO még eljutott az egyenlítésig, de fordítani már nem tudott, sőt, a mérkőzés végén – elsősorban kapkodó támadójátékuknak köszönhetően – támadásban sokat hibáztak és ezt kihasználták a líbiai fiatalok.

A második felkészülési mérkőzésén is vereséget szenvedett a Győri ETO FKC, de a szeptember közepén kezdődő bajnokságig még van idő a játékosok összecsiszolására.

Marad a Lipót

labdarúgás - Hiába nevezett a Duna-csoportba, az MLSZ versenybizottsága a Bakony-csoportba sorolta… Tovább olvasom