2017. 09. 26. kedd - Jusztina 11°C | 21°C Még több cikk.

ETO FC: csalódást jelentő döntetlen

A Győri ETO 1–1-es döntetlent ért el az Arany Ászok Liga 20. fordulójában a Békéscsabán.

Békéscsaba - Győri ETO FC 1-1

A Győri ETO 1–1-es döntetlent ért el az Arany Ászok Liga 20. fordulójában a sereghajtó Békéscsaba otthonában. A győriek győzelmük esetén megelőzhették volna a táblázaton a Ferencvárost.

A tavasszal remeklő Győri ETO-t a győzelem igényével engedték el szurkolói a Viharsarokba. Az ezer sebből vérző, hetek óta edző nélkül készülő csabaiak ellen a tavaszi menetelés folytatását várta Reszeli Soós István szakmai igazgató is. Ehhez képest hatalmas csalódás az 1–1, ráadásul óriási lehetőséget szalasztott el tegnap az ETO, ugyanis a vetélytársak eredményeinek tükrében a jelenleginél is kedvezőbb pozícióban állhatna a táblázaton. Győzelme esetén megelőzhette volna az ismét botló, ezúttal Nyíregyházán vereséget szenvedett fővárosi gárdát. Reszeli szerint néhány játékosának hozzáállása kritikán aluli volt.

25. p: Drobnjak lőni szeretett volna, ám a labda lecsúszott a lábáról. Így lett jó Simicnek, aki 16 méterről jobbal a bal felső sarokba lőtt. 1–0.

76. p: Az oldalvonal mellett Drobnjak és Regedei lökdösődött egymással. Az előbbi játékost kiállította, az utóbbit pedig sárga lappal büntette a játékvezető.

78. p: Tóth P. szöglete után Jäkl 12 méterről a kapu bal felső sarkába bombázta a labdát. 1–1.

86. p: Pozsár jobb oldali beadását Hoffmann fejelte a kapura, de Sztevanovic a léc alá tartó labdát szögletre ütötte.

Megszerzi-e ötödik győzelmét a tavaszi bajnokságban a Győri ETO FC? Ez volt a békéscsabai mérkőzés nagy kérdése. A hazaiaknál egyébként mégsem ült le a kispadra Pajkos János, így a csapat dirigálása ismét Jakab Péterre hárult. A fiatal szakember beosztásának pontos megnevezése a következő volt: asszisztens, edző...

Reszeli Soós István, a vendégek szakmai igazgatója az előzetesen megadott kezdő tizenegyhez képest Sándor Györgynek, Horváth Róbertnek és Regedei Csabának is bizalmat szavazott. Az utóbbi utánpótlás-válogatott futballista, tehát felépült a betegségéből és vállalni tudta a játékot.
Az igazság az, a szurkolók az első félidőben nem rágták le a körmüket az izgalomtól.

A pályán unalmas mezőnyjáték folyt, a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben. A vezetést a 25. percben a hazaiak szerezték meg, Dusan Simic lövésével. A békéscsabaiak középpályásának már korábban is volt egy lehetősége, ám akkor még nem tudott élni vele. A vendégek viszont nem tudták megismételni az eddig mutatott jó játékukat, a 45 perc alatt tulajdonképpen egyetlen gólhelyzetet sem tudtak kialakítani.
A jelek szerint Reszeli Soós István is elégedetlen volt a látottakkal, hiszen Sándor György helyett az élvonalban nemrég debütált Granát Balázst küldte a pályára.

A színvonal a következő időszakban sem emelkedett. A hazaiak érthető módon visszaálltak és az eredmény tartására törekedtek. Ezzel az ETO nem is tudott mit kezdeni. Aztán Jovan Drobnjak kiállítása miatt jó húsz percig emberelőnyben játszott az ETO és ezt ki is használta Jäkl Antal révén. Binder becserélése azt jelentette, az ETO megpróbálja megszerezni a győztes találatot. Ám ez már nem sikerült.

Egy küzdelmes, ám alacsony színvonalú találkozón az ETO óriási lehetőséget szalasztott el, hiszen a Ferencváros nyíregyházi vereségével győzelme esetén a tabella második helyére léphetett volna előre. A Rába-parti legénység legközelebb szombaton, hazai környezetben fogadja a Diósgyőr együttesét.

Csonttörő egy helyet javított a WBC világranglistáján

Nagy János egy helyet javított legutóbbi helyezésén, így kilencedik a Boksz Világtanács (WBC)… Tovább olvasom