ETO-SZESE: megvan az első győzelem - fotók

Izgalmas mérkőzésen 25-22-re győzött hazai pályán a győri csapat a PLER ellen.
ETO-SZESE – PLER-BUDAPEST 25–22 (12–10)
Győr, 750 néző. Vezette: Hargitai G., Markó G.

Magi Serra: – A védekezéssel elégedett voltam, de támadásban látszott az első hazai mérkőzés idegessége. Reméljük, ezzel le is vetkőzték a fiúk, s a jövőben nyugodtabban tudunk építkezni.

ETO-SZESE: LORGER – Terenyi 3, SZABÓ A. 8, Rosta M., Rivnyák 1, HALÁSZ 8, Hernandez 2. Cs.: Mota 3/1, Gál, Gebhardt, Tóth E., Németh G., Kalmár, Gubó. Edző: Magi Serra.

PLER: Szabó T. – Rév 2, Marczinkó 2, BAKOS 5, Kuzman 1, J. MIKITA 5, Auth. Cs.: Váczi (kapus), Németh T. 3, Vancsics 2/2, Zsiga, Kaló, Bak 1, Varga L. 1, Leimeter, Tóth P. Edző: Zsiga Gyula.

Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2. Kiállítások: 12, ill. 16 perc.

A mérkőzés egy perces gyászszünettel kezdődött a szombaton tragikusan elhunyt Tapodi Péter és Fűzy Ákos emlékére.

A találkozót az ETO-SZESE együttese kezdte jobban, Hernández és Szabó vezérletével az első félidő 12. percében már 7:2-re vezettek.

Ekkor jobbnak látta Zsiga Gyula, a vendégek mestere, hogy időt kérjen, ám ez sem segített a csapatán, hiszen Mota találatával a győriek szereztek ismét gólt.

A fekete mezben játszó hazaiaknál Lorger nagyszerű teljesítményt nyújtott a kapuban, valamint a támadásokat is rendre góllal fejezték be.

Megszerezte első győzelmét az ETO-SZESE - fotók: Mészáros Mátyás

A folytatásban felváltva estek a gólok, majd az első félidő végén a szervezett védekezésének köszönhetően feljebb zárkóztak a vendégek. Magi Serra Cortina, az ETO-SZESE vezetőedzője időt kért ötgólos különbségnél, de nem sikerült rendet tenni a fejekben, így 12:10-es hazai vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően Szabó találatával ismét jól kezdett Magi Serra Cortina csapata, de igyekezett tartani a lépést a vendégegyüttes. A folytatásban fokozatosan ellépett az ETO Halász vezérletével és a második félidő derekára már hat góllal vezettek.

Az első játékrészhez hasonlóan kisebb hullámvölgybe kerültek a hazaiak, így a végére ismét sikerült felzárkóznia a PLER-nek, ám az utolsó percekben remekül küzdve, nagyszerű győzelmet aratott hazai pályán a ETO-SZESE együttese.

Online közvetítés

Vége a találkozónak! Izgalmas mérkőzésen 25:22-re győzött hazai pályán a ETO-SZESE együttese a PLER ellen.

(II.) 30.p. Varga szépített átlövésből, de a végére még Terenyi bravúros mozdulattal szélről a kapuba talált. 25-22

(II.) 30.p. Góóóóóóóól! Fent volt a játékvezető keze, így szabaddobás után Halásznak el kellett lőni a labdát, amely a kapufán csattant, de a győri játékos startolt leggyorsabban a kipattanóra, majd gyönyörűen átemelte a kapust. 24-21

(II.) 29.p. Eladott labda után Mikita vezette végig a pályán a labdát és lőtt a kapu bal alsó sarkába. 23-21. Magi Serra Cortina az ETO-SZESE vezetőedzője időt kért.

(II.) 28.p. Bakos találatával háromra zárkózott fel a PLER. 23-20

(II.) 27.p. Emberhátrányba került az ETO. Zsiga Gyula időt kért.

(II.) 25.p. Góóóóóól! Sokáig szépen játszott az ETO-SZESE, majd Halász lőtt bravúros mozdulattal a kapuba. 23-19

(II.) 23.p. Egy percen belül kétszer is a kapuba találta a vendégek Marczinkónak és Vargának köszönhetően, majd időt kért Cortina mester. 22-19

(II.) 23.p. Zsiga Gyula, a vendégek mestere időt kért.

(II.) 21.p. Mikita gyorsan szépített átlövésből. 22-17

(II.) 21.p. Emberelőnyben nagyszerűen támadott az ETO, amely végén ismét Szabó volt eredményes átlövésből. 22-16

(II.) 20.p. Szabó hétméterest harcolt ki, amelyet Hernández elhibázott.

(II.) 18.p. Góóóóóóól! Kettős emberhátrányban is gólt szerzett Halász, de Marczinkó rögtön válaszolt. 21-16

(II.) 17.p. Vancsics hétméteresből szépített a vendégeknél. 20-15

(II.) 16.p. Ismét remek formában győriek. Halász gyönyörű csellel etette meg védőjét, majd estében lőtt a kapuba. 20-14

(II.) 15.p. Szép támadás végén Terenyi szélről nem hibázta el a ziccert. 19-14

(II.) 13.p. Szabó remek formában játszik, ismét átlövésből volt eredményes. 18-14

(II.) 13.p. Bak szép csel után cunderezve lőtt a kapuba. 17-14

(II.) 12.p. Góóól! Szabót lerántották lövés közben, de nagy gólt lőtt így is. 17-13-ra vezet az ETO-SZESE és emberelőnyben játszik.

(II.) 10.p. Mikita lőtt nagy gólt a kapu bal felső sarkába. 16-13

(II.) 9.p. Góóóóól! Halász gyönyörű mozdulattal test mellől, talpról lőtt a kapu jobb oldalába. 16-12

(II.) 6.p. Az elmúlt percekben a küzdelem dominált, majd Németh talált a kapuba szélről. 15-12

(II.) 3.p. Kettős emberhátrányban Mikita szépített a PLER-nél, de Hernández rögtön válaszolni tudott. 15-11

(II.) 2.p. Újabb kiállítás, egy percig hárman játszanak a vendégek. Rivnyák használta ki a ziccert. 14-10

(II.) 1.p. Szabó találatával kezdődött a mérkőzést. A dobásnál szabálytalankodtak a győri játékossal szemben, így kettős emberelőnyben játszanak a hazaiak. 13-10

Vége az első játékrésznek!

30.p. Továbbra is hullámvölgyben a hazaiak, Németh szélről volt eredményes. 12-10

27.p. Már kiegészültek a győriek, mikor Bakos találatával feljebb zárkózott a PLER. 12-9

25.p. Kettős emberhátrányban játszik az ETO-SZESE, de szerencsére az első támadásukat elrontották a vendégek. Zsiga Gyula, a PLER vezetőedzője reklamálás miatt sárga lapot kapott.

23.p. Rév szépített szélről a vendégeknél. 12-8

22.p. Emberelőnyben játszik az ETO-SZESE, de Kalmár elrontotta a ziccert szélről. ennek ellenére is öt góllal vezetnek a hazaiak.

22.p. Ezúttal is Németh volt eredményes szélről a vendégeknél. 12-7-es győri vezetésnél Magi Serra Cortina, az ETO-SZESE vezetőedzője időt kért.

21.p. Bakos lőtt nagy gólt átlövésből. 12-6

19.p. Mota hétméteresből vette be a PLER kapuját. 12-5

16.p. Góóóóóól! Mota szerezte meg az ETO tizenegyedik találatát, de gyorsan válaszolni tudtak a vendégek szélről. 11-5

14.p. Potyognak a gólok. Terenyi szélről, Szabó átlövésből, míg a vendégek lerohanásból voltak eredményesek. 10-4

13.p. Az újabb hétméterest, ezúttal nem rontotta el a PLER. 8-3

13.p. Góóóóll! Szép támadás végén Mota talált a kapuba. 8-2

12.p. Gyönyörű bejátszás után Halász maradt üresen és szerezte meg az ETO, de rögtön válaszolni tudtak szélről a vendégek. 7-2

12.p. Zsiga Gyula, a vendégek mestere időt kért.

11.p. Továbbra is robognak a győriek. Megjáratott támadás végén ismét Halász lőtt pattintva a kapuba. 6-1

10.p. Büntető harcoltak ki a vendégek, de Lorger ismét hárított.

8.p. Nagyon jól kezdett az ETO. Szép támadás végén Hernández betörésből volt eredményes. A kapuban Lorger számos bravúrt mutatott be. 5-1

6.p. Gyors lerohanás végén Szabó találatával már 4-1 a győriek javára.

5.p. Sok kihagyott helyzet után hétméterest harcoltak ki a győriek, amelyet Szabó magabiztosan értékesített. 3-1

4.p. Bakos szépített a vendégeknél. 2-1

3.p. Halász góljával megszerezte a vezetést az ETO, majd Szabó gyönyörű átlövéses találatával már 2-0 volt a különbség. 2-0

Az ETO-SZESE vezetése úgy döntött, hogy a szerdai PLER elleni találkozó teljes bevételét az UNI Győr szombaton tragikus balesetben elhunyt klubigazgatója, Tapodi Péter és vezetőedzője, Fűzy Ákos családja megsegítésére ajánlja fel.

Ezenfelül a bejáratnál egy urnát helyeznek el, ahova további adományokat várnak.

A csapat emellett a két sportember emlékére fekete mezben lép pályára.

Szerdán 18 órakor rendezik az egyetemi csarnokban az ETO-SZESE–PLER NB I-es mérkőzést. Győrben több mint négy év után lesz élvonalbeli férfimeccs. Az újonc célja, hogy megszerezze első pontjait.

Ma 18 órakor régóta várt pillanat szemtanúi lehetnek az egyetemi csarnokba kilátogatók: közel négy és fél éves szünet után újra élvonalbeli férfi kézilabda-mérkőzést rendeznek Győrött.

Az NB I újonca, az ETO-SZESE a PLER gárdáját fogadja, s a győriek egyértelmű szándéka, hogy megszerezzék első pontjaikat a bajnokságban. Legutóbb egyébként tízgólos vereséget szenvedett a csapat, bár a Balatonfüred elleni meccsben ez a különbség nem volt benne. A védekezés a meccs nagy részében rendben volt, a támadójáték azonban akadozott. Ha ebben előre tud lépni a győri gárda, akkor lehet esélye a jó eredményre.

Magi Serra, az ETO-SZESE spanyol vezetőedzője így nyilatkozott az esélyekről: „Nagyon fontos összecsapás vár ránk, hiszen ez lesz a hazai bemutatkozásunk. Szeretnénk a közönséget a magunk oldalára állítani, igyekszünk már az első összecsapáson kivívni a szimpátiájukat. Közvetlen riválissal találkozunk, amely ellen nagyon fontos a győzelem. A védekezéssel az első bajnokin elégedett voltam, hasonló agresszivitást várok ezúttal is, de támadásban mindenképpen javulnunk kell. Megpróbálunk gyors ritmusban kézilabdázni és élvezni a mérkőzést" – fogalmazott vezetőedző.

Korábban

Szerda este régóta várt pillanat valósul meg az egyetemi csarnokban: közel négy és fél éves szünet után újra élvonalbeli férfi kézilabda-mérkőzést rendeznek Győrött. Az eddigi utolsó NB I-es találkozót 2009. április 15-én láthatta a sportszerető győri közönség.

Csapatunk első hazai mérkőzésén a PLER együttesét fogadja szerdán 18 órakor az egyetemi csarnokban. A Zsiga Gyula irányította fővárosiak az első fordulóban meglepetésre hazai pályán 27-26-ra alulmaradtak a Váccal szemben. Így is nehéz dolgunk lesz a PLER ellen - írta az etokc.hu.

ETO-SZESE
ETO-SZESE

• 2. ZéZé 2013. szeptember 13. 07:53
    „Gratulalok az elso gyozelemhez! Meg sok ilyent a jovoben! Szep volt!”
  • 1. ZéZé 2013. szeptember 11. 12:19
    „Hajrá Győr !
    Sok sikert a fiúknak!”

Több tucat cseh labdarúgót vettek őrizetbe fogadási csalások miatt

Több tucat labdarúgót vett őrizetbe a cseh rendőrség korrupció elleni részlege szerdán a mérkőzések… Tovább olvasom