2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 12°C | 24°C Még több cikk.

ETO-DVSC 0-3 (online közvetítés)

Labdarúgás - A két UEFA Kupás csapat mérkőzése rangadónak indult, sima debreceni siker lett a vége. Az első játékrészt uraló Loki a folytatásban magabiztosan tartotta előnyét, és megérdemelten nyert 3-0-ra. Az ETO két fordulót követően pont nélkül áll a bajnokságban.

90. perc: Vége a mérkőzésnek. A Debrecen megérdemelten szerezte meg a három pontot az ETO Parkban.

78. perc: Völgyit állította ki a játékvezető, mert megütötte Rudolfot.

75. perc: Cserél a DVSC. Demjén helyett Dombi érkezett.

74. perc: Rudolf vezette be a labdát a tizenhatoson belülre. A lapos lövés centikkel ment a bal kapufa mellé...kívülről.

68. perc: Szép ETO-támadás futott végig a pályán. Kovács passzolt a középen érkező Csermelyihez. A csatár üresen várta a labdát, ám egy védő az utolsó pillanatban becsúszva menteni tudott.

66. perc: Cserél a DVSC. Oláh helyett Szakály játszik.

63. perc: Az ETO játszik veszélyesebben, bár ziccerekig nem jut a csapat. Előbb egy távoli erős lövést, majd Bicak veszélyes középre ívelését kellett kiütnie Poleksicnek.

58. perc: Harmadik cserelehetőségét is kihasználja Egervári Sándor. Jakl helyett Csermelyi állt be.

54. perc: Előbb Pákolic, majd Bicak bombáját védte bravúrral Poleksic. A második védés után Kovács elé került a labda, aki közelről a kapuba gurított. A játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt.

51. perc: Egy ETO helyzet, amiben jóval több volt...Bicak és Völgyi szép összjátéka után utóbbi ívelt a kapu elé. Az üresen érkező Pákolicz nem kapura fejelt, inkább Kovácsot kereste a labdával. A védők között erre kevés esély volt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Egervári Sándor két játékosát cserélte le. Brnovic posztján Tokody, Koltaién pedig Pákolicz játszik a folytatásban.

Az első negyed órát leszámítva a DVSC uralja a meccset. A hajdúságiak könyörtelenül kihasználták a mieink hibáit. Óriási javulásra lenne szükség ahhoz, hogy elkerülje a méretes zakót az ETO.

45. perc: Bicak szögletét követően Supic lőtt kapura. Nem kellett bravúr Poleksictől.

42. perc: Újra a Loki-tábor ünnepel, csend a győriek között. Leandro passzából megint Szűcs volt eredményes. 0-3

40. perc: Egyre több hazai drukker fejezi ki füttyszóval elégedetlenségét.

35. perc: Az utóbbi egy percben két Loki-ziccer is kimaradt.

31. perc: Brnovicot buktatták a kaputól 23 métrerre, a legurított labdát Völgyi lőtte el, ami megpattan és alig ment mellé.

29. perc. Egy szöglet után ETO helyzet maradt ki, és máris jött a válasz a Lokitól. Gól formájában...Czvitkovics szöglete után Szűcs érkezett jól, és a győri kapuba fejelt. 0-2

21. perc: Megszerzi a vezetést a DVSC! Megint a két csatár Rudolf és Oláh volt a főszereplő. Egy kontra után előbbi játékos passzolt, utóbbi 7 méterről a kapuba lőtt. 0-1

17. perc: Bicak végzett el szabadrúgást 18 méterről, a pálya jobb oldaláról. A csavart labda kevéssel kerülte el a dereceni kapu felső sarkát.

12. perc: A meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki. Ezt a debreceniek rontották el. Oláh lépett ki védők közül, majd a kapussal szemben állva Rudolf elé passzolt, aki közelről Stevanovicba lőtt.

10. perc: Rudolf vezethette rá a labdát Stevanovicra, a csatár lövését hárította a kapus, de a bíró les miatt már lefújta az akciót.

8. perc: Többet támad a Győr. Ezúttal is Koltaitól indult az akció, balra tolta ki a labdát Kovácsnak, aki középre ívelt. A védők felett átemelt labdára Brnovic érkezett, de a fejese pontatlan volt.

6. perc: Szép támadást vezetett az ETO, Koltai indította a bal összekötö helyén Kovácsot, aki megpróbált középre passzolni, de labdája elakadt egy védőn.

3. perc: A Zestafoni elleni győztes meccsen szerepelt csapaton három helyen változtatott Egervári Sándor. Pintér helyett újra Völgyi a bal oldali védő. Tokody és Bajzát helyett pedig Kovács és Brnovics a két támadó.

1. perc: A mieink kezdik a mérkőzést Stevanovic- Nikolov, Supic, Bank, Völgyi- Koltai, Jakl, Józsi, Bicak- Kovács Z., Brnovic összeállításban.

Az UEFA Kupa második selejtező körében a Győr a Stuttgart, a Debrecen pedig a svájci Young Boys ellen játszik majd a továbbjutásért. A nemzetközi mérkőzéseken sikeresen szereplő csapatok a forduló rangadóján most egymás ellen is bizonyíthatnak.

Az ETO a Zestafoni ellen már látható neonzöld szerelésben, a DVSC fehérben játszik.

Előzmények:

Két, egyaránt a dobogóra pályázó együttes csatáját láthatják ma este a szurkolók az ETO Parkban, így az előző bajnokság bronzérmese, az ETO, illetve az előző négy bajnokságból hármat megnyerő, legutóbb második helyen végzett Debrecen összecsapása előzetesen izgalmas csatát ígér a Soproni Liga második fordulójában.

Mint ismeretes, mindkét csapat továbbjutott az UEFA-kupában, a zöld-fehérek a grúz Zestafonit, míg a hajdúsági alakulat a kazah Sahtar Karagandit búcsúztatta a további küzdelmektől, ezért a játékosok kellő önbizalommal léphetnek pályára.

Egervári Sándor, az ETO szakvezetője így látja a találkozó esélyeit: „Az utóbbi évek legsikeresebb magyar csapatát fogadjuk, így nagy várakozásokkal tekintünk a mérkőzés elé – mondta érdeklődésünkre a szakember. – Bízom benne, hogy ezzel a szurkolóink is így vannak, hiszen nagy szükségünk lesz a segítségükre ahhoz, hogy le tudjuk győzni a Debrecent. Igazi »hatpontos« találkozó lesz az egyik riválisunk ellen, amelyen már nem hivatkozhatunk a sok utazásra vagy a mély talajra, ezt egyébként nem is illene megtennünk. Remélem, a Grúziában tapasztalt lendületes játékunkat át tudjuk menteni erre a meccsre is és meg tudjuk valósítani előzetes elképzeléseinket."

Egervári Sándor továbbra sem számíthat a sérült Böőr Zoltán, Stark Péter, Eugene Fomumbod és Dudás Ádám játékára.
Igazán univerzális játékos Bank István, az ETO futballistája, aki posztját tekintve eredetileg védekező középpályás, ám szerepelt már a jobbhátvéd szerepkörében is. Stark Péter sérülése után pedig a védelem tengelyében kapott lehetőséget a bizonyításra. Legutóbb például Grúziában, ahol középhátvédként kifejezetten jó teljesítményt nyújtott.

„A lényeg, hogy játsszak az együttesben – fogalmazott tömören a játékos. – Úgy gondolom, nem rossz az, ha egy futballista több poszton is bevethető, hiszen így be tudja tölteni a csapatban keletkezett esetleges űröket. Természetesen nyerni akarunk a Debrecen ellen és jó teljesítménnyel be is gyűjthetjük a három pontot. Ennek érdekében például át kell ültetnünk játékunkba a Grúziában tapasztalt győzni akarásunkat."

A másik oldal képviseletében Herczeg András, a Debrecen klubmenedzsere a következőket mondta a mai mérkőzés kapcsán: „Több szempontból is rangadó lesz ez a meccs. Egyrészt mindkét csapat sikeresen továbbjutott az UEFA-kupában, másrészt pedig az ETO-nak és a Debrecennek is komoly céljai vannak a bajnokságban. Nagyon szervezett, jó játékosokból álló csapat az ETO, melynek ráadásul a szakmai stábja is kiváló. Idén tavasszal játszottunk egy bajnoki és egy Ligakupa-mérkőzést is Győrött. Sajnos mindkét találkozón vereséget szenvedtünk. Hétfőn este mindent elkövetünk annak érdekében, hogy ezúttal ne így történjen."

Kis túlzással Mészáros Norbert, a DVSC védője szinte hazai pályán futballozik. Karrierje ugyanis a Győrhöz közeli Vaszarról indult. A honi mezőny egyik leggyorsabb futballistája szerint a Debrecen nyeri a rangadót.

„Jó meccsre van kilátás, hiszen a győriek és mi is továbbjutottunk a nemzetközi kupában – mondta Mészáros Norbert. – Ráadásul mi szeretnénk visszavágni a tavaszi 3–1-es vereségért, így aztán a motiváltsággal nem lesz gond. Jó csapat az ETO, de mi jobbak vagyunk. Szerintem nem csalódik majd az a néző, aki kíváncsi lesz a mérkőzésre."