2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Először nyert `hazai pályán` a REAC

Labdarúgás - Kezdetben a REAC sorra dolgozta ki helyzeteit, ám ezekből csak egyet tudott gólra váltani.A második játékrész REAC-góllal kezdődött és az első negyedórában be is biztosíthatta volna győzelmét a fővárosi csapat, de kihagyta helyzeteit, így a hajrában beszorultak és a Paksnak is volt esélye az egyenlítésre.
REAC - Paksi FC 2-1 (1-1)
Soproni Liga-mérkőzés, Sopron, 700 néző, V.: Szabó Zs. (Kispál, Kepe).
Gsz.: Varga Z., Somorjai, ill. Kiss T.
REAC Szántai – Kőhalmi, Horváth G., Kapcsos, Sallai, Dancs (Dinka, 58.), Erős, Varga Z. (Kovács B., 91.), Somorjai, Nyerges, Torma (Rása, 78.). Vezetőedző: Aczél Zoltán.
Paksi FC Kovács A. – Kriston, Éger, Salamon, Molnár Z., Zováth, Márkus (Belényesi, 23.), Kiss T., Heffler (Böde, 52.), Báló (Balaskó, 72.), Tököli. Vezetőedző: Gellei Imre.
Sárga lap: Torma (3.), Erős (37.), Sallai (42.), Horváth G. (75.), Varga Z. (90.), illetve Kiss T. (42.), Tököli (52.), Molnár Z. (68.)

A mérkőzés előtt Kutasi Róbert, a REAC klubigazgatója határozottan cáfolta azt a labdarúgóberkekben már-már országos szintűnek mondható pletykát, amely szerint a rákospalotai klub a Ferencvárossal tárgyalna a közös jövőről.

Kezdetben a REAC sorra dolgozta ki helyzeteit, ám ezekből csak egyet tudott gólra váltani. A félidő hajrájában a paksiak az első valamirevaló támadásukból egyenlíteni tudtak.

Varga Zoltán szinte minden veszélyes REAC-akcióban benne volt:
„Nagyon kemény, hajtós, küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl. Végre sikerült Sopronban nyernünk. Fegyelmezettek voltunk, időnként jól is játszottunk."

Nyerges Krisztián táncoltatja a paksi védelmet. Fotó: Németh Péter

Kisebb exsoproni „csúcstalálkozó" bontakozott ki a lefújás után. Ezen részt vett a szabadnapos Fehérvár soproni nevelésű játékosa, Sifter Tamás, akinek csapata éppen a volt klubja elleni 3 pontot gyűjtötte be játék nélkül, aztán az ezúttal lehetőséghez nem jutó Hanák Viktor, no meg Balaskó Iván, akit egyszer a hajrában gyanús körülmények között állítottak meg. Erről ezt mondta Balaskó: „A balösszekötő helyén kaptam labdát, amikor a mezemnél s a nyakamnál fogva lerántottak. Szerintem tiszta tizenegyes volt."

Aczél Zoltán: – Jól játszottunk. Kreatívan futballozott a csapat, sok helyzetet dolgozott ki. Sajnos jó néhány ilyen, szépen kidolgozott támadás végén elrontottuk a befejezést, ezért a végjátékban idegeskednünk kellett ahhoz, hogy meglegyen a három pont. Összességében a helyzetek és a játék képe alapján megérdemelt a győzelmünk. Köszönöm a soproni szurkolók segítségét, buzdítását.

Gellei Imre: – Az első félidőben a REAC volt a kezdeményezőbb, és ekkor kapusunk bravúrjainak is nagy szerepe volt abban, hogy döntetlennel fordulhattunk. Szünet után jóval kiegyenlítettebb volt a játék, s ilyen a futball, ekkor tudott fölénk kerekedni ellenfelünk.