2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Egyéni hibák döntöttek - DAC-DVSC: 1-4

Labdarúgás - Az első félidőben még egyenrangú ellenfele volt a DAC a Debrecennek, a második játékrészben viszont, az egyéni hibáknak köszönhetően magabiztosan és fölényesen nyert, a jobb Debrecen. Végeredmény DAC-DVSC: 1-4.

89. perc: Ludánszky kapott sárgalapot Demjén felrúgásáért.

81. perc: Fleischacker akasztodott össze Spitzmüllerrel, az asszisztens jelzésére, a játékvezető kiállította, a hazai középpályást.

76. perc: Jobboldali debreceni beadást követően szállt Szilágyi felé a labda, a kifutó Deli azonban elsodorta a csatárt, így a játékvazeteő jogsan büntető ítélt. A 11-est Demjén jobbal, nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtte: 1-4

72. perc:
Kuemaha-t Spitzmüller váltotta a pályán.

69. perc: Csere, Szűcs helyett Müller jött be.

67. perc: Szűcs vesztette el a labdát saját térfele közepén, amivel Kouemaha cselezett a kapu felé majd a kifutó Delit emelte át a labdát: 1:3.

65. perc: Rudolf helyett Szilágyi jött a pályára.

63. perc: Szakály lőtt 21 méterről balla a kapu bal sarka felé, Deli újabb bravúrral szögletre ütötte a labdát.

57. perc: Csere mindkét oldalon: Bisoye helyett Töltösi, Leandro helyett Szakály lépett pályára.

48. perc: Bisoye gurított haza röviden Deli felé, a labdára azonban Rudolf csapott le és a kapu közepébe lőtt: 1:2

47. perc: Rudolf ugratta ki eremkül kk aki 10 méterről jobbal mellé lőtt.

45. perc: Maradt a döntetlen.

35. perc: Leandro szabadrúgását Kouemaha 8 méterről fejelte a jobb alsó sarok felé. Deli bravúrral szögletre ütötte a labdát.

28. perc: Leandro kapott sárgalapot Ludánszki felrúgásáért.

Egyenlítettek a győriek 1:1

24. perc: Egy jobboldali szabadrúgást követően Bali zavarta Balogh-ot, aki Laki elé fejelte a labdát, ő pedig 3 méterről az üres kapuba fejelt. 1:1.

22. perc: Rudolf futott el a jobboldali 16-os vonalánál majd 12 méterről jobbal lőtt a rövid sarok felé, Deli ismét hárítani tudott.

21. perc: Csere a győrieknél: Szabadfi helyett Hegedűs lépett a pályára.

Vezet a Debrecen

16. perc: Szabadfi fejéről Rudolf elé került a labda, aki egyedül törhetett kapura, majd 10 méterről a kifutó Deli mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 0:1

Az első negyedórában a debreceniek folyamatosan támadják a győriek kapuját.

11. perc: Rudolf lőtt éles szögből 7 méterről a centikkel a jobb kapufa mellé.

8. perc: Leandro lőtt erőből 20 méterről ballal a kapu felé, de Deli magabiztosan védte.

6. perc: Rudolf baloldali szögletét Kouemaha fejelte 7 méterről 2 méterre a bal kaupfa mellé.

1. perc - A Dac kezdte játékot a körülbelül 1500 néző előtt.

A Dac a következő összeállításban lép pályára:
Deli, Pásztor, Szabadfi, Bisoye, Présinger, Csikós, Szűcs, Ludánszki, Fleischacker, Bali, Laki

A DVSC csapata:
Balogh, Szűcs, Leandro, Rudolf, Rezes, Máté, Fodor, Demjén, Nagy, Kouemaha, Huszák

Játékvezető: Király
Asszisztensek: Szabó és Szécsényi

A legjobb négy közé kerüléssel már az elmúlt fordulóban sporttörténelmet írtak a kék-fehérek, akik, úgy fest, nem elégednek meg „csupán ekkora" sikerrel. A játékosok, az edző úgy gondolják, ha már eddig eljutottak, s két NB I-es gárdát – ZTE, Vasas – is kiejtettek a sorozatból, miért ne jutnának túl a DVSC-n is.

Mérkőzés előtti nyilatkozatok

Szentes Lázár, az Integrál-DAC szakvezetője: – Ha csak a száraz tényeket vesszük figyelembe, természetesen a debreceni együttes a párharc esélyese, ám szerencsére kupamérkőzésről van szó, ahol a pillanatnyi forma dönthet. Nyilván minden tőlünk telhetőt meg is teszünk annak érdekében, hogy számunkra kedvező eredményt érjünk el és megmaradjon az esélyünk a debreceni visszavágó előtt.

A győriek edzője korábban Debrecenben is dolgozott – a Loki Szentes Lázár irányításával 2003-ban és 2004-ben a harmadik helyen végzett a bajnokságban, ezenkívül 2003-ban a Magyar Kupában ezüstérmet szerzett –, így számára még pikánsabb lehet az összecsapás.

Azóta a Pápával már játszottam a DVSC ellen, igaz, három éve voltam utoljára a városban. Mindenképpen érdekes és más lesz ez a találkozás. Most kupamérkőzésen a legjobb négy között egy másodosztályú együttes vezetőedzőjeként kerültem szembe a Debrecennel.

Ugyan az előzetesen megadott összeállítással gyakran taktikáznak a szakvezetők, s Herczeg András, a Loki klubmenedzsere úgy nyilatkozott, hogy komolyan veszik az első győri találkozót is. A szakvezető azonban egy fiatal, eddig a Ligakupában vitézkedő keretet adott meg.

Tudjuk, hogy a győriek pihentették a bajnokságban a játékosaikat, s nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy már két élvonalbeli csapatot is búcsúztattak a kupából. Oda kell rájuk figyelnünk, s már az első összecsapáson előnyt kell szereznünk. Ennek ellenére ezúttal a fiatalabb játékosoknak szavazunk bizalmat, így az első mérkőzést háromesélyesnek tartom – fogalmazott Herczeg András.

• 7. mivan 2008. április 04. 19:01
    „"Neve ennek az örökérvényű baromnak aki újságírónak hiszi magát ? Na mégis, hogy az utcán kikerülhessük" - ez neked figyelemfelhívás?
    Te nem szoktál hibát ejteni? Én ismerm azokat, akik az online közvetítéseket cisnálják, egyrész nem olyan egyszerű mint hiszed, másrészt ha egyetlen egy bakira így reagálsz, akkor ne nagyon nézz/hallgass/olvass élő műsorokat, közvetítéseket, mert az összes sportcsatornán előfordulnak elírások, rosszul azonosított játéksok, bármi. Ezek nem szakmai hibák, hanem egyszerű bakik, ezesetben rajtad kívül senki észre sem vette. A piálásod számlájára írom, hogy így reagáltál.”
  • 6. vazzege_2 2008. április 04. 11:50
    „Igaz ittam, de csak fel akartam hívni a figyelmet 1 kapitális elírásra, mert eredetileg úgy volt kiírva, az alatt a negyedóra alatt mire te"mivan" ideértél kijavította a tévedését. Becsületére legyen mondva. Így viszont tényleg érthetetlen a szövegem fele. Azért csak jó lenne tuni ki, kik írják az adott cikket.”
  • 5. mivan 2008. április 02. 22:47
    „Hát ezt becopta a DAC. De végülis reális a különbség, előbb-utóbb megállította volna valaki ezt a nagy "csodavárást", a Loki mondjuk elég kemény dió is volt. Te vazzegger...egyébként mivan? Mit ittál?”
  • 4. vazzegger 2008. április 02. 22:23
    „Na végre, ha az 1-ik csapat 1:2-nél gólt rúg már 3:1-re vezet és ha kap még1-et már megint vesztésre áll.... -----sok variációt ki lehetne erre a témára "ötölni" ------ , nem teszem. Tesztelnak bennünket , hogy milyen "ők!" (HÜLYÉK), vagyunk ? Neve ennek az örökérvényű baromnak aki újságírónak hiszi magát ? Na mégis, hogy az utcán kikerülhessük. esetleg ?”
  • 3. csingiz 2008. április 02. 20:47
    „Szevasz pcsira! Már megint te jössz..? Épül már Rákospalotán a Sopron stadion?”
  • 2. pcsira60 2008. április 02. 20:41
    „Ha Ha Ha!!!! Jövőre? Soha!!! Majd az SVSE Hajrá Sopron!!!”
  • 1. csingiz 2008. április 02. 19:33
    „Nem baj DAC!! Majd jövőre az ETO!!!!!”

Rali ob: egri rajt, mecseki cél

Autósport - Az óriási érdeklődéssel várt rali országos bajnokság pénteken a rajceremóniával kezdődik… Tovább olvasom