2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

DVSC-Lyon: elsöpörte a Lyon a magyar bajnokot

A DVSC első hazai BL-mérkőzését élőben közvetítette a kisalfold.hu a Puskás Stadionból. A franciák elgázolták a magyar bajnokot: 4-0-ra simán nyertek. Edzői nyilatkozatokkal.

Edzői nyilatkozatok, avagy hogy látták a mesterek a BL-meccset?

Herczeg András, a DVSC klubmenedzsere: "Nagyon megfogta a csapatot a 3. percben kapott gól, majd tíz perccel később még egy következett, ettől kezdve pedig pontatlanná vált a játékunk, s a Lyon könnyedén érvényesíthette az akaratát.

A második félidőre sikerült magunkat összeszedni, de sajnos ezt a játékrészt sem sikerült kihoznunk döntetlenre, vagy akár győzelemre. De tudtuk, hogy a Lyon jobb csapat, így csak gratulálni tudunk neki, a célunk pedig az, hogy legközelebb a Fiorentina ellen szorosabb meccset játszunk".

Claude Puel, az Olympique Lyon vezetőedzője: "Azzal, hogy korán sikerült betalálnunk, jelentősen megkönnyítettük a dolgunkat, de továbbra is úgy gondolom: jó csapat a Debrecen.

Ezt be is bizonyította, hiszen játékosai az utolsó percig próbálkoztak, egy pillanatig sem adták fel a meccset, ez pedig nagyon becsülendő, s később ebből sokat profitálhatnak, akár még ebben a mostani BL-kiírásban is".

93 perc - Vége: sima 4-0 a Lyonnak. Nagyon nem kommentálnánk - persze Olvasóink csak szóljanak hozzá! -, felesleges most egy nagyot rúgni a Lokiba. Megtették ezt a franciák!

92 perc - Kiss Zoltán szerzett labdát, s lőtt kapura - Lloris védett. Minden bizonnyal ez a búcsúszó.

90 perc - Három perc hosszabbítás.

89 perc - A becsületgólra nincs sok esély, inkább egy váratlan lyon-i hibában bízhatunk.

88 perc - Rudolf lőtt: messze mellé ment, de legalább próbálkozott.

87 perc - Rudolfot egyértelműen fellökték: a norvég bíró ismét nem találta a sípját.

85 perc - Dombi Tibor a pályán! Szép gesztus Herczeg Andrástól: a rangidős debreceni megérdemli, hogy pár percet játsszon BL-meccsen.

82 perc - Mint macska az egérrel: így játszanak a Lokival a Lyon játékosai. Fizikálisan sokkal erősebbek a franciák, bár ezt eddig is tudtuk, láttuk.

79 perc - Francia szöglet: szerencsére ez veszélytelen volt.

75 perc - Rudolf csodacselekkel kevert meg több francia védőt. Ez a srác nagyon hiányzott az első félidőben, s a válogatott utolsó két vb-selejtezőjén is. Az a fránya sérülés!

73 perc - Labdaszerzésben óriási a franciák előnye: eltelt több mint 70 perc, s mégis ugyanolyan frissek, mint a meccs elején.

70 perc - Tényleg le a kalappal a közönség előtt: 4-0-nál is megállás nélkül biztatja a magyar bajnokot. Ha most abba hagyják, akkor is szép volt, fiúk, lányok!

67 perc - Csak előkerült a bíró zsebéből a sárga: Gonalons-t büntette elsőként a franciák közül.

65 perc - Miért kell a magyar csapatoknak túlkombinálni a támadásokat? Tán nem ismerik a mondást: lövésből lesz a gól! A konkréteset: Rudolf lövés helyett inkább passzolt - el is halt a helyzet.

63 perc - Tán először kerül fölénybe a DVSC, igaz, a gallok most már taktikusan inkább nem erőltetik a támadásokat.

61 perc - Kezd a nép ellensége lenni Ovrebo bíró: a második félidőben gyakorlatilag csak a Loki ellen fúj.

60 perc - Szakáy Péter sárgát kapott. De miért? Mi nem értjük a sajtópáholyban a kollégákkal.

58 perc - Újabb francia csere: Pjanic helyett Gonalons kapott lehetőséget.

57 perc - Rudolf szöglet után volt veszélyes. Neki van a legnagyobb esélye, hogy a becsületgólt megszerezze.

56 perc - Cserélnek a franciák: a 4. gól szerzője, Gomis helyett Ederson a pályán.

51 perc - Gomis is beköszönt: Poleksic rosszul jött ki a kapuból, mire a lyoni csatár könnyűszerrel átemelte. 0-4.

49 perc - Rudolf harcolt ki szabadot, de most sem sikerült kihasználni a pontrúgást.

47 perc - Rudolf rögtön alaposan megkeverte a francia védőket, majd földre került. Minimum 11-es gyanús szituáció volt.

46 perc - A Lyon kezdi a második félidőt. Csere: Laczkó Zsolt helyett Rudolf Gergely állt be a DVSC csapatába.

Nem akármilyen retro parti megy a stadionban a szünetben: bömböl a Modern Talking! S volt már Sabrina is!

Szünet: meglepetésre a Fiorentina vezet otthon 2-0-ra a csoport másik mérkőzésén.

45 perc - Egy árva perc hosszabbítás, bár talán most jobb is: hadd rendezze csapatának sorait Herczeg András mielőbb.

43 perc - Coulibaly-t elkaszálták a francia védők: jogos szabadot kaptunk 18 méterre a kaputól. Hiába villantak a fényképezőgépek, Czvitkovics a sorfalba rúgta.

40 perc - Laczkó megint szépen tört be a tizenhatoson belül, de középen senki mozgott a labda felé. Így nehéz (lesz) szépíteni.

37 perc - Eldugják a franciák a labdát, nagyon eldugják. Az pedig egy külön tanulmányt megérne, hogyan mozognak a gall mezőnyjátékosok: valamiért soha nem állnak meg.

35 perc - Eddig a közönség a legjobb: bár eddig sima zakó a meccs, ők rendületlenül skandálnak.

32 perc - Tetszetős debreceni támadás végén közepes lövés. Lloris hárított.

30 perc - Fájdalmas, de ki kell mondani: más dimenzióban focizik a Lyon. Játékosai gyakorlatilag akkor állítják meg a Lokit, amikor akarják.

26 perc - Az első tapsot könyvelhetik el a debreceniek Laczkó beadás után.

23 perc - Újabb szöglet, újabb francia gól: Govou találatával már 0-3.

22 perc - Nagyon bizonytalanok a Loki védői: a Leandrónak szánt labda másfél méterrel kerülte el a brazilt. Ebből a hibából újra szögletig jutottak a franciák.

19 perc - Próbálkozik a Loki, próbálkozik, de egyelőre nem sok sikerrel. De legalább most nem egykapuznak a Lyon játékosai.

16 perc - Jogos szabadrúgás a Lokinak, de nem tudtunk élni vele: magas volt az ívelt labda, a francia kapus tisztán leszedte.

15 perc - Bodnár húzta meg a jobb szélen: egy beívelésre futotta az akcióból.

14 perc - Újabb szabad: körülbelül 25 méterre a magyar kaputól. Simán becsavarta Pjanic! Mi lesz itt? Átgázolnak rajtunk a gallok? 0-2

10 perc - Jó szögben kaptak szabadot a franciák: "életveszélyes" íveléssel kóstolták meg Poleksic kapuját.

7 perc - Czvitkovics remekül nyargalt el a bal oldalon, több francia védőn is áthámozta magát. A tizenhatoson belül "ellökték", de erre ezen a szinten ritkán fújnak büntetőt.

4 perc - Gyakorlatilag először jutott el a Lyon kapujához a Debrecen, de a támadás veszélytelen maradt.

2 perc - A franciák első szöglete után Kim Kallstrom remek kapáslövéssel bevette a debreceniek kapuját. Nem ilyen kezdést képzeltünk el. 0-1

20 óra 45 perc - Kezdődik!

20 óra 36 perc Tapsvihar és füttykoncert

Elkezdődött a csapatok bemutatása. Nem lesz meglepő, amit írunk: tapsvihart kapott a Loki, füttykoncertet a franciák.

20 óra 32 perc - Kevés gall szurkoló

Meglepően kevés vendégszurkolót látni a stadionban: tán 300-an sincsenek a gall szurkolók. Egy biztos: nem valószínű, hogy halljuk majd a hangjukat a meccs alatt.

20 óra 07 perc - A pályán a magyar bajnok

Pár perccel a franciák alakulata után elkezdte a melegítést a DVSC teljes csapata.

20 óra 01 perc - Már melegítenek a franciák

Elsőként a Lyon kapusai érkeznek melegíteni.

19 óra 47 perc - A kezdő tizenegyek

Íme, a két csapat összeállítása.

DVSC: 1 Vukasin Poleksic - 4 Leandro, 10 Bodnár László, 16 Komlósi Ádám - 21 Fodor Marcell, 30 Kiss Zoltán, 33 Varga József, 39 Adamo Coulibaly, 55 Szakály Péter - 77 Czvitkovics Péter, 86 Laczkó Zsolt

A Levszki ellen hatalmas gólt szerző Rudolf Gergely sérülése még mindig nem jött rendbe, a tehetséges támadó "csak" a cserepadon kapott helyett. Akárcsak a Loki nagy örege, Dombi Tibi.

Olympique Lyon: 1 Hugo Lloris - 2 Francois Clerc, 3 Cris, 6 Kim Kallstrom, 8 Miralem Pjanic - 13 Anthony Réveillére, 14 Sidney Govou - 17 Jean II Makoun, 18 Bafétimbi Gomis - 20 Aly Cissokho, 28 Jéremy Toulalan

A Lyon két legértékesebb támadója, Michel Bastos és Lisandro López nem játszik. A hírek szerint az argentin és a brazil futballista állapota nem javult, így egyikük sem lép pályára a magyar bajnok ellen.

Pusztán az érdekesség kedvéért jegyezzük meg: Bastos piaci értéke 24 millió, míg Lópezé 19 millió euró jelenleg.

19 óra 24 perc - Kik nem játszhatnak a Lokiból?

A Loki eddigi sérültjei közül Mészáros Norbertnek alighanem ki kell hagynia a találkozót, a védő a Kaposvár elleni bajnokin szenvedett húzódást, azonban minden bizonnyal pályára léphet Szakály Péter, valamint a két válogatott, Rudolf Gergely és Bodnár László is.

19 óra 16 perc - Szavazzon!

Mint előbb írtuk: a sajtópáholy bizakodó, igaz azt előbb elhallgattuk, hogy a francia kollégák is nevetgélnek, vagyis ők is bizakodóak.

Lássuk, olvasóink szerint mennyi esélye van a Lokinak?

19 óra 08 perc - Dombiék most még öltönyben nézik a gyepet

Akár rejtvénynek is feladhatnánk: kik a fekete öltönyös úri emberek a pálya közepén? Nos, hiszik vagy sem, de a Loki játékosai így tanulmányozzák a gyepet.

A magyar bajnok elegánsan.

18 óra 57 perc - Bizakodó a sajtópáholy: ikszelhetünk a franciákkal

Lassan, de biztosan érkeznek a nézők. Egyelőre a béke szigete a stadion környéke, valószínűleg egy óra múlva jön a nagy tömeg. A sajtópáholy bizakodó, többen is ikszre tippelnek.

Vincze Ottóék is melegítenek már!

BL-színekbe öltözött a Puskás Stadion!

17 óra 26 perc - Találkozás egy jegyüzérrel

Épphogy átvettük sajtóakkreditációnkat, már is egy jegyüzérbe botlottunk. Nos, nem volt könnyű belőle kiszedni a tarifákát, de azért megnyertük ezt a kisebbfajta kommunikációs csatát. A lényeg: az 1500 forintos tikettet (ezek a stadion legfelsőbb soraiba szólnak) 4000 forintért nyomta volna a kezünkbe a derék fiatalember.

Köztünk szólva mindez nem is olyan borsos ár; főleg nem egy magyar csapat várva várt, hazai BL-meccsén.

16 óra 43 perc - Herczeg András: "Jó lenne szoros mérkőzést játszani"

Herczeg András akkor lenne elégedett, ha a Lyon elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés után boldog magyar szurkolókat látna.

Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy hazai pályán lejátszhatjuk első Bajnokok Ligája-mérkőzésünket – kezdte Herczeg András a DVSC hivatalos honlapjának.

A meccs előtti sajtótájékoztatón.

- Óriási várakozás előzi meg a találkozót, nagy az érdeklődés, és csodálatos érzés, hogy ennek részesei lehetünk. Tisztában vagyunk a Lyon képességeivel, tudjuk, hogy az elitcsapatokhoz tartozik. Elég, ha annyit mondok, hogy a mi csapatunk összértéke 8 millió, ellenfelünké pedig 260 millió euró. A Lyon minden évben ott van a BL-ben, megtehette, hogy klasszisjátékosokat vásárolt.

Egy nagyon elismert csapat ellen lépünk pályára, de próbáltunk tisztességesen és becsületesen felkészülni, szeretnénk azokat az erényeinket megcsillogtatni, amellyel az első BL-mérkőzésünkön, Liverpoolban elő tudtunk rukkolni.

Olyan teljesítményt szeretnénk nyújtani, hogy elégedettek legyenek a szurkolók, akik nagy számban kilátogatnak a mérkőzésre. Találgatni eredményeket illetően nem szeretnénk, akkor lennék boldog, ha a magyar szurkolók boldogan mennének haza a meccs után. Vannak sajnos gondjaink.

Kis csapat vagyunk európai színtéren, ezért nekünk nagyon fontos, hogy minden labdarúgónk a rendelkezésünkre álljon, sajnos most vannak hiányzóink, ami nagymértékben befolyásolja a játékunkat.

Jó lenne szoros mérkőzést játszani. Tisztában vagyunk vele, hogy a Lyon, mint nagycsapat idegenben is játssza a saját játékát, kedd este eldől, mennyire tudunk partiban lenni velük. A játékosokon mindenesetre nem múlik, mert biztos vagyok benne, mindent kiadnak magukból.