2017. 05. 23. kedd - Dezső 14°C | 24°C Még több cikk.

Döntetlen helyett kudarc

Elég régen ünnepelhettek idegenbeli győzelmet a Matáv futballcsapatát az ország más stadionjába is elkísérő soproni szurkolók.
Ennek talán már több mint egy éve, tavaly szeptember közepén Kispesten diadalmaskodtak utoljára a táv közlésiek Sopronon kívül, ak
kor még Reszeli Soós István volt a szakvezető.

Bár Komjáti András munkába állása óta úgy tűnt, összeállt a bajnokságot katasztrofálisan kezdő soproni csapat, a szakve zető első idegenbeli fellépése vereséggel végződött. Pedig aki látta a találkozót, egyetérthet a
megállapítással: nagy lehetőséget szalasztott el a távközlési együttes – igaz, ez nem csak a soproni játékosokon múlt...

Végeredményben egy nem igazán acélos „acélvárosi" együttes fektette két vállra a soproniakat. A vereség magyarázata rop pant egyszerű.

Csupán Lengyel gólja után, hátrányban kezdett el igazán gólratörően futballoz ni a Matáv. A hazaiak vezető góljáig – talán az első félidő haj
rájának újvárosi rohamsorozatát leszámítva – egyáltalán nem volt benne a játékban az újvárosi siker.

A Matáv védelme jól állt a lábán, a középpályássor is jól zárt, amelyben Pintér szinte a pálya minden pontját feltűnt. Még azt sem lehet mondani,
hogy nagyon beszorultak volna a soproniak, ám az „előrejáték" nem volt igazán hatékony. Valahogy úgy tűnt, amíg döntetlen volt az állás, ez igazán nem is zavarta a soproniakat. Aztán amikor a hazaiak első igazi ziccerét a rutinos Lengyel gólra váltotta, tudott váltani a Matáv is.

A góllal kapcsolatban a soproniak szakvezetője annyit mondott: természetesen megvolt, hogy kinek kellett volna figyelnie a Dunaferr rutinos középpályására, ám ezt a kérdést az öltözőn belül kívánja lerendezni. Az újvárosiak gólja után „elővették" a támadó szellemű futballt a soproniak. Ehhez az is kellett, hogy az eddig keveset mutató Majoros és Tiber, miután beálltak az utolsó 20–25 percre, hamar felvették a játék rit musát. Majorosnak ziccere is volt, ám óriási helyzetben a fejese célt tévesztett. A hajrában már kapujához szögezte ellenfelét a Matáv, több lehetőségük volt a soproni játékosoknak is. Valljuk meg, nem csak rajtuk múlt, hogy nem sikerült kiegyenlíteni. Sajnos, a televízió gólösszefoglalójához hasonlóan Drucskó játékvezető is nagyvonalúan átsiklott a jelenet fölött, amikor a rendes játékidő utolsó percében Cseke a 16-oson belül a nadrágjánál fogva rántotta le Javrujant.

Ha idegenben továbbra is csak a mindenkori ellenfél vezető gólja után próbál gólratörően játszani a Matáv, a soproni szurkolóknak még jó ideig várni kell az újabb idegenbeli sikerre. Két dolog biztos: a következő idegenbeli összecsapásra, Újpestre a legfanatikusabb soproni szurkolóknak sem érdemes elutazniuk, mivel ezt az összecsapást zárt kapuk mögött rendezik. Ezt a Dunaferrt pedig a ZTE ellen szerdán Sopronban mutatott mentalitással le lehetett volna győzni...

Bundesliga: Lisztesék egy pontra a Bayern-től

A Lisztes Krisztiánnal felálló Werder Bremen fölényesen nyert a Bochum otthonában a német labdarúgó… Tovább olvasom