2018. 05. 26. szombat - Fülöp, Evelin 13°C | 25°C Még több cikk.

Csötönyi elégedett a csapatbajnoksággal

Ökölvívás - A győri Krúdy-gimnáziumban rendezték a BoxingONE Championship-mérkőzést, melyen a házigazda Gladiator KO Boxing 10–4-es vereséget szenvedett a megerősített Kecskemét BC csapatától.
Az első összecsapáson 57 kg-ban Notigán Róbert szoros csatában kapott ki Ráth Miklóstól (0–2). A 75 kg-ban Varga Tibor a hatalmas ütésváltásokkal tarkított mérkőzésen döntetlenre végzett Baranyi Richárd ellen (1–3). A könnyűsúlyúak találkozóján Tóth Benjámin nem tudta megnehezíteni a válogatott Mihály János dolgát (1–5).

A 81 kg-osok összecsapásán az olimpiai 5. helyezett Szellő Imre kicsit álmosan kezdte a Christofer Alex elleni küzdelmet, de a második menetben már klassziskülönbség volt a két bunyós között, ráadásul a győri színekben versenyző ökölvívó keze meg is sérült – a Gladiátor román vendégbokszolója kézközépcsonttörést szenvedett –, így a szünet után a győriek feladták a küzdelmet. (1–7).

A 64 kg-os súlycsoportban Tóth László vitatható döntetlent ért el Pekanov Tamás ellen. Tóth végig jobban bokszolt, az utolsó menet hajrájában az erejével elkészült Pekanov alárendelt szerepben volt. A döntetlenen Csötönyi Sándor, a szövetség elnöke is értetlenkedett (2–8).

A nehézsúlyúaknál a kecskeméti Darmos József igencsak megizzadt a szlovák vendégmunkás, Mirko Dominik ellen, de azért hozta a meccset (2–10). A vége azért szép lett a győriek számára, hiszen 69 kg-ban Zámbó Dániel ellenállhatatlanul bokszolt Csillag Tamás ellen, nagy volt a különbség a két bokszoló között, így a piros sarok alig egy perc után feladta a küzdelmet (4–10).

Csötönyi Sándor így nyilatkozott az esemény után: „Jó ideje figyelemmel követem a csapatbajnoki ligáról szóló híradásokat, és nagyszerűnek tartom a győri kezdeményezést. Szívügyünk az ökölvívás, sok ilyen fanatikus emberre lenne szükség, mint amilyeneket Győrben megismertem. Remek mérkőzéseket láttam, nagyszerű volt a szervezés. Jól éreztem magam."

A profiknál a főmérkőzésen a Győrben egyre népszerűbb szlovákiai Kovács „Tomi Kid" Tamás (8 győzelem, 0 vereség) szokásos súlycsoportjánál feljebb, cirkálósúlyban lépett ringbe Czene László ellen. Kovács azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és alig fél perc után egy kemény balossal padlóztatta ellenfelét. A 31 éves kiválóság a folytatásban is támadásban maradt, majd egy újabb leütést követően véget is ért a küzdelem (TKO).

A másik két profimeccsen Király Róbert TKO-val verte Tóti Gábort, míg Régi Dániel egyhangú pontozással győzött Szabó Titusz ellen.